Z1 – zaawansowany system jednowarstwowego rozkroju

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Gerber Technology wprowadził do sprzedaży cutter Z1, dostępny w trzech szerokościach roboczych: 1,8, 2,5 oraz 3,4 m. Maszyna jest przeznaczona do rozkroju jednowarstwowego i niskonakładowego szerokiego spektrum materiałów, takich jak: tkaniny obiciowe, techniczne oraz materiały kompozytowe.

Cutter Z1 jest bardzo zaawansowanym systemem automatycznego, jednowarstwowego rozkroju. Zaprojektowany został specjalnie z myślą o osiągnięciu maksymalnej produktywności i najwyższej jakości rozkroju przy minimalnym nakładzie pracy operatora i maksymalnych oszczędnościach materiałowych.

Automatyczne cuttery typu Z1 firmy Gerber Technology posiadają wiele unikalnych cech, wśród nich wymienić należy:

automatyczny rozkrój w systemie ciągłym na stole przenośnikowym,

możliwość zarówno krojenia, jak i rysowania układów kroju dzięki głowicy tnąco-piszącej,

ustawienie zróżnicowania siły nacisku ostrza – poprzez indywidualną regulację nacisku noża na krojoną powierzchnię następuje dostosowanie parametrów pracy urządzenia do różnorodnych krojonych materiałów, tkanin czy tworzyw,

elastyczność – cuttery Z1 są dostępne w wielu konfiguracjach sprzętowo-programowych; szerokość stołu krojczego może być indywidualnie dopasowywana do parametrów produkcyjnych klienta, utrzymanie materiału na powierzchni stołu krojczego podczas krojenia – system próżniowy (vacuum) oraz perforowana powierzchnia stołu rozwiązują problem przesuwania się materiału w czasie krojenia, tkanina/materiał utrzymywane są nieruchomo względem pasa przenośnikowego, łatwość i szybkość obsługi – panel sterowania operatora jest skonstruowany w sposób umożliwiający maksymalnie łatwą i szybką obsługę cuttera, dowolność w tworzeniu układów kroju, kompatybilność z systemami do przygotowania produkcji firmy Gerber (między innymi AccuMark) oraz większością systemów CAD, Z1 działają w środowisku Windows.

 

W Polsce urządzenia Gerber Technology dostarcza firma Intex z Katowic, będąca wyłącznym dystrybutorem tego producenta. Firma Intex Sp. z o.o. dostarcza kompletne systemy wyposażenia krojowni automatycznych. Urządzenia są oferowane wraz z oprogramowaniami AccuMark i AccuNest, które pozwalają na osiągnięcie oszczędności nie tylko materiału i czasu, ale również wspomagają dbałość o ochronę środowiska naturalnego poprzez redukcję ilości niepotrzebnych odpadów materiałów i tkanin.

(mk)