Liberon Wosk black bison

Wosk barwiący Black Bison od Libéron

Bardzo popularną metodą wykończenia wszelkich rodzajów drewna jest woskowanie. Dla osób, które marzą o niebanalnym wykończeniu mebli drewnianych w swoich wnętrzach, francuska marka Libéron przygotowała specjalny Wosk barwiący Black Bison. Nadaje on drewnu szlachetny kolor, patynuje i delikatnie podkreśla rysunek słojów.

ardego wosku karnauba powłoka wosku odporna jest na uszkodzenia. Black Bison dostępny jest w wersjach kolorystycznych popularnych gatunków drewna, takich jak: dąb jasny, dąb średni, dąb przydymiony, dąb ciemny, orzech, czereśnia ciemna, mahoń, kasztan oraz jako bezbarwny.

Niepowtarzalny efekt dekoracyjny można uzyskać zarówno na meblach zupełnie nowych, którym można nadać oryginalny wygląd, jak również wtedy, gdy trzeba poddać metamorfozie komody lub szafy, które wymagają renowacji.

Wosk Black Bison Libéron nadaje drewnianym meblom delikatny i aksamitny połysk, który z pewnością przyciągnie uwagę. Poza tym wosk pokrywa zadrapania i ubytki w powierzchni. Dzięki temu możemy łatwo i szybko poprawić wygląd mebli bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Jest to bardzo wygodne i opłacalne, gdyż taki sposób pielęgnacji i dekorowania mebli nie jest trudną i skomplikowaną czynnością. W kilka godzin możemy uzyskać ciekawe wykończenie drewnianych mebli. Z pewnością nie stracimy na to zbyt dużo czasu, a uzyskane efekty będą nas w pełni satysfakcjonowały.

Jak to zrobić?

Wosk można nakładać na drewno surowe, bejcowane lub na Podkład ochronny do mebli Libéron. W przypadku, gdy powierzchnia jest zabrudzona (stary wosk, kurz itp.), powierzchnię należy oczyścić watą stalową nasączoną Środkiem usuwającym wosk marki Libéron. W przypadku drewna o twardych słojach, takich jak dąb czy kasztan, kontrast między miękkimi a twardymi włóknami będzie mniej wyraźny, natomiast w przypadku drewna o miękkich słojach, kontrast będzie bardziej wyrazisty. Jednakże należy wybrać odcień zbliżony do koloru mebla.

Na powierzchnię drewnianą należy nałożyć sporą ilość wosku Libéron i wykonując ściereczką lub kłębkiem bawełnianym ruchy okrężne, wetrzeć go w powierzchnię, wypełniając pory drewna. Pozostawić do wyschnięcia na 2-4 godziny, wypolerować, po czym czynność woskowania należy powtórzyć. Nadmiar wosku usuwać kłębkiem bawełnianym. Po wyschnięciu (po upływie 2-4 godzin) powierzchnię należy ponownie wypolerować.

 

error: Content is protected !!