Wood-Mizer rośnie w siłę

Firma Wood-Mizer, znany i ceniony producent urządzeń dla tartacznictwa, stał się właścicielem firmy MOReTENs AB, szwedzkiego producenta maszyn do obróbki drewna. Tym samym oferta produktów Wood-Mizer, powiększyła się o szeroki asortyment popularnych frezarek, strugarek, pilarek stołowych i maszyn CNC.

Firma MOReTENs istnieje na rynku szwedzkim od 1980 roku. Jest producentem znanych maszyn do obróbki drewna, takich jak strugarka czterostronna PH260 i PH360, strugarka wyrówniarka DH410, frezarka wielofunkcyjna MF30, pilarka formatowa PS315 i inne.

„Od samego początku swojej działalności firma Wood-Mizer dostarcza najwyższej jakości produkty do obróbki drewna” – mówi Prezydent Holdingu Wood-Mizer, Richard Vivers. „Teraz popularne i znane od wielu lat na całym świecie produkty firmy MOReTENs otrzymały wysokiej jakości wsparcie serwisowe i techniczne, jakie zapewnia Wood-Mizer” – dodaje.

Założyciel i właściciel firmy MOReTENs, Bo Mårtensson dołączył do Wood-Mizer jako Dyrektor Generalny fabryki w Ostersund, Szwecja. Fabryka w Szwecji to piąty zakład produkcyjny firmy Wood-Mizer na świecie, obok trzech zakładów zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych oraz jednego w Polsce.

„Wiele lat temu, zakładając firmę MOReTENs i rozpoczynając produkcję maszyn do obróbki drewna, byłem młodym inżynierem ze stolarskim doświadczeniem. Dziś jestem dumny, że widzę moje wyroby w warsztatach na całym świecie. Teraz z przyjemnością dołączyłem do firmy Wood-Mizer, która zapewni dostęp do naszych produktów znacznie szerszej bazie klientów, a także przyspieszy wprowadzanie nowych produktów na rynki całego świata” – podkreśla Bo Mårtensson.

 

Jeszcze szersza oferta

Od marca 2018 roku, korzystając ze swojej sieci dystrybucji firma Wood-Mizer wprowadziła do oferty serię nowych frezarko-strugarek. Ten światowy lider w produkcji wąskotaśmowych maszyn tartacznych, w chwili przejęcia firmy MOReTENs staje się także producentem i dostawcą maszyn do wtórnej obróbki drewna. Wszystko to wsparte będzie wieloletnim doświadczeniem oraz doskonałą obsługą klienta firmy Wood-Mizer.

Wszystkim znane motto Wood-Mizer „From Forest to Final Form” („Gotowy produkt prosto z lasu”) jest coraz bardziej rzeczywistym odzwierciedleniem rosnącej gamy oferowanych produktów.

Fot. Wood-Mizer