Wielozadaniowa, precyzyjna, szybka i lekka pilarka

Opracowana przez Festool pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 z akumulatorem 18V gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie zadań. Nadaje się do cięcia zarówno elastycznych materiałów izolacyjnych (włókna mineralne i naturalne), jak i płyt poliuretanowych, polistyrenowych oraz twardych włókien mineralnych. Ponadto połączenie unikatowych zespołów tnących, mocnego silnika EC-TEC i wydajnych akumulatorów, a także ergonomiczna konstrukcja oraz niewielki ciężar, znacząco zwiększają wytrzymałość pilarki i – co równie istotne -komfort pracy. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży już w maju.

 

Na rynku pojawia się coraz więcej materiałów izolacyjnych o różnych grubościach: od wełny szklanej i mineralnej, poprzez włókna drzewne i konopne, po płyty poliuretanowe (PUR/PIR) i polistyrenowe (EPS/XPS). „Nasza akumulatorowa pilarka to system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było” – mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska.

W wypadku wełny szklanej i mineralnej używa się głównie standardowego noża do materiałów izolacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem grubości materiału jego wydajność i precyzja – zwłaszcza gdy ważne jest zachowanie kąta – maleją. Dlatego fachowcy sięgają po coraz droższe i nieelastyczne urządzenia. Są one ciężkie i duże, a więc mało praktyczne. Te same wady mają powszechnie stosowane narzędzia do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, jak np. elektryczne piły szablaste typu lisi ogon. Pozbawiona ich jest natomiast akumulatorowa pilarka Festool ISC 240. Zasilanie akumulatorowe pozwala na cięcie w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego, np. na budowie i równocześnie gwarantuje pracownikom swobodę ruchu – na dachu, na rusztowaniu, na podłożu. Niewielka waga narzędzia, gumowane powierzchnie, a także doskonale wyważona konstrukcja zapewniają maksymalny komfort pracy nawet podczas obsługi jedną ręką. „Pilarka doskonale się sprawdza nawet jeśli mamy do czynienia z trudnymi do cięcia elastycznymi materiałami izolacyjnymi z włókien naturalnych, jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki niej obróbka jest szybsza, co z kolei sprawia, że materiały te stają się bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów” – tłumaczy Sławomir Trojan.

 

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 sprawdza się idealnie podczas:

  • izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w drewnianych ramach i konstrukcjach nośnych,
  • izolacji dachu pod i między krokwiami przy użyciu wełny mineralnej i włókien naturalnych,
  • izolacji poddasza,
  • izolacji dachu płaskiego przy użyciu PUR i wełny kamiennej,
  • nakładania izolacji z PUR na krokwie,
  • izolacji elewacji przy użyciu wełny mineralnej i szklanej.

 

Wszechstronność to jej atut!

O wyjątkowości nowej pilarki decyduje jej wszechstronność: brzeszczot o szlifie falistym jest idealny do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych, jak wełna mineralna i włókna naturalne. Patent na płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną to brzeszczot z zębem rozwartym. I oczywiście skorzystanie ze stołu przystawkowego. Oba brzeszczoty będą dostępne w dwóch wersjach: 240 i 350 mm głębokości cięcia. Faliste ostrze minimalizuje pylenie podczas obróbki.

„Za pomocą adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny. Ma to szczególnie znaczenie, jeśli tniemy ostrzem z zębem rozwartym, gdy powstaje dużo wiórów. System szybkiej wymiany umożliwia rzemieślnikowi wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju i grubości materiału” – zwraca uwagę Sławomir Trojan. W razie potrzeby za pomocą pilarki, szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej bardzo szybko można przygotować półstacjonarne miejsce pracy do wykonywania bardzo precyzyjnych zadań.

Bogaty asortyment i wydajna obróbka materiałów izolacyjnych

Pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 są przeznaczone do twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Precyzyjne cięcia oraz cięcia pod kątem do 60° umożliwia wpust prowadzący w stole z odlewanego pod ciśnieniem aluminium w połączeniu z szyną prowadzącą. Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 to zaś doskonałe uzupełnienie asortymentu Festool. Umożliwia obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych oraz naturalnych (głębokość cięcia do 350 mm) i jest wyposażona w akumulatory.

Service all inclusive

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 jest oferowana z pakietem Service all-inclusive, obejmującym 36 miesięcy bezpłatnych napraw, 36 miesięcy ochrony na wypadek kradzieży, 10 lat gwarancji dostępności części zamiennych oraz 15-dniową gwarancję zadowolenia lub zwrot pieniędzy. Dotyczy to narzędzia, akumulatorów oraz ładowarki. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis.

 

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool będzie dostępna na rynku od maja 2018 r. Więcej informacji na www.festool.pl

 

Dane techniczne akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240

Liczba skoków roboczych: 3000 min-1

Głębokość cięcia: 240 mm i 350 mm

Skok:          26 mm

Przyłącze do odsysania pyłu: Ø       27 mm

Ciężar: 2,5 kg z akumulatorem standard (5,2 Ah), 2,3 kg z akumulatorem compact (3,1 Ah), 1,8 kg bez akumulatora

Fot. Festool GmbH

https://www.festool.pl/