Wiedzą jak oszczędzać na próżni

Becker Polska dostarcza nowoczesne, energooszczędne i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie próżni i sprężonego powietrza, a oferowane przez tego producenta pompy próżniowe, kompresory i systemy centralne znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Świetnym przykładem rozwiązania na miarę XXI wieku są pompy próżniowe VTLF 2.250 VARIAIR, które generują oszczędności poprzez obniżenie zużycia energii elektrycznej oraz zwiększenie żywotności materiałów eksploatacyjnych.

 

W dobie poszukiwań rozwiązań przyjaznych środowisku firma Becker dostarcza nowoczesne urządzenia, które spełniają stawiane przez klientów wysokie wymagania. Dostawca szczególny nacisk kładzie na optymalizację kosztów zużycia energii oraz kosztów eksploatacyjnych oferowanych urządzeń. Z kolei doświadczeni pracownicy pomagają klientom znaleźć najbardziej adekwatne w danym wypadku i energooszczędne źródło zasilania próżni i sprężonego powietrza.

 

Energooszczędne pompy

Pompy VTLF 2.250 VARIAIR wyposażone są w zintegrowaną przetwornicę częstotliwości. Regulacja wydajności odbywa się bezstopniowo i jest dopasowana optymalnie w każdym punkcie pracy zasilanej maszyny. Pompy ze sterowaniem częstotliwościowym pracują średnio na poziomie 65% nominalnej prędkości obrotowej, co przekłada się na znaczną oszczędność energii w porównaniu z pompami bez regulacji prędkości obrotowej. Zastosowane zmiany konstrukcyjne, wprowadzone z uwzględnieniem wymagań użytkowników, takie jak: powiększona powierzchnia filtra, przeźroczysta obudowa, zoptymalizowane położenie króćców smarowania zaworu zwrotnego czy zredukowany poziom hałasu przyczyniły się do znacznego zmniejszania kosztów eksploatacyjnych, ułatwienia obsługi i kontroli stanu pompy. Dodatkowym atutem pomp VTLF 2.250 VARIAIR jest niezwykła estetyka wykonania oraz nowoczesny design.

Urządzenia można zastosować jako dedykowane źródło zasilania próżni czy nadmuchu powietrza dla konkretnych maszyn, jak również w systemach centralnych VACS, które stanowią optymalne i energooszczędne rozwiązanie dla zakładów wyposażonych w większą ilość maszyn wymagających zastosowania podciśnienia w procesie wytwarzania.

 

Obok najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie próżni i sprężonego powietrza, Becker Polska gwarantuje błyskawiczny dostęp do części zamiennych i nowych urządzeń. Wykwalifikowani serwisanci służą doświadczeniem podczas całego okresu eksploatacji. W przypadku awarii dostawca zapewnia dostęp do urządzeń zastępczych, dzięki czemu czas przestoju zostaje skrócony do minimum.

 

Fot. Becker