Messegeschehen

Więcej niż targi – HOLZ-HANDWERK 2018

Odbywające się w cyklu dwuletnim targi HOLZ-HANDWERK to okazja do zapoznania się z przekrojem produktów i technologii, jakie wykorzystywane są każdego dnia w zakładach obróbki drewna. W dniach 21-24 marca 2018 roku w Norymberdze spotkają się więc stolarze, cieśle, handlowcy i eksperci w dziedzinie meblarstwa i wykończenia wnętrz, którzy będą mogli zasięgnąć informacji w zakresie trendów i tematów ze swojej branży.

 

Organizatorem targów jest VDMA Holzbearbeitungsmaschinen (Niemiecki Związek Producentów Maszyn i Urządzeń) i NürnbergMesse GmbH. Podmiotami ideowymi tej imprezy są Fachverband Schreinerhandwerk Bayern (FSH Bayern – Zrzeszenie Branżowe Rzemiosła Stolarstwa w Bawarii) i Fachverband des Maschinen- und Werkzeug-Großhandels e.V. (FDM – Zrzeszenie Branżowe Hurtowego Handlu Maszynami i Narzędziami).

Oferta targów rozciąga się od obrabiarek do drewna, przez narzędzia elektryczne i pneumatyczne, oprogramowanie, technikę mocowań, okucia, elementy budowlane i systemy wnętrz, aż po drewno i drewniane materiały produkcyjne.

 

HOLZ-HANDWERK Campus – runda druga

Brak wykwalifikowanych pracowników to temat, który szczególnie dotyka branżę obróbki i przetwórstwa drewna. Organizator targów HOLZ-HANDWERK 2016 wyszedł temu naprzeciw, powołując do życia platformę HOLZ-HANDWERK Campus. To wysoce skoncentrowane forum wiodących szkół zawodowych, mistrzowskich i wyższych wywołało ogromne zainteresowanie, udzielając informacji o możliwościach zdobywania wykształcenia i dokształcania. Po sukcesie pierwszej edycji powierzchnia specjalna w 2018 r. będzie nadal kontynuowana podczas kolejnej edycji targów.

 

Korzystne statystyki

Podczas poprzedniej imprezy na równolegle odbywających się specjalistycznych Targach HOLZ-HANDWERK i FENSTERBAU  FRONTALE udział wzięło 110000 zwiedzających specjalistów. Poszerzanie wiedzy oraz uzyskiwanie informacji o nowych wyrobach stanowiły główny powód do odwiedzenia Targów HOLZ-HANDWERK: aż 97% zwiedzających wyraziło swoje zadowolenie z oferty Targów HOLZ-HANDWERK 2016, odpowiednio wysoko deklarowane są zamiary ponownego zwiedzenia. Pozytywny wniosek wysnuli także wystawcy. Bez mała wszystkie przedsiębiorstwa (96%) dotarły do swoich grup docelowych, a 91% w następstwie swoich kontaktów nawiązanych podczas imprezy spodziewa się transakcji po targach.

Fot. NürnbergMesse GmbH

 

error: Content is protected !!