Węgierskie maszyny dla przemysłu drzewnego – dla małych i dużych

Od prawie 20 lat firma SL Sp. z o.o. oferuje polskim przedsiębiorstwom drzewnym maszyny produkcji węgierskiej. Oferta jest bardzo różnorodna, przez co zaspokoi potrzeby zarówno małych, jak i średnich oraz dużych firm zajmujących się obróbką drewna.

 

Już w latach 90. ubiegłego wieku firma Kinematic kft. dostarczała maszyny do Polski. Wówczas były to przede wszystkim pilarki optymalizujące. Aktualnie marka Kinematic jest własnością firmy ZÉGER kft. z Egeru, która oferuje maszyny takie jak automatyczne linie do łączenia wzdłużnego FR400, pilarki opytmalizujące CC, pilarki szybkotnące SBS oraz szereg innych maszyn, w tym maszyna do ostrzenia palików SS.

 

Maszyny pracujące w Polsce

Aktualnie do optymalizacji na długości oferowane są maszyny czwartej generacji, a współpracująca ze skanerem firmy WOODINSPECTOR maszyna wdrożeniowa pracuje w zakładzie STOLARSTWO Tomasz Wróbel w Wólce Tanewskiej.

Do rozkroju poprzecznego tarcicy (obrzynanie, rozkrój, optymalizacja na szerokości) przeznaczone są pilarki szybkotnące SBS. Wykonywane w wersji z ruchomą przykładnicą (SBS) i ruchomymi dwoma piłami (SBS2). Na życzenie zamawiającego, którym był Tartak Majda w Ujazdach, wykonana została maszyna SBS2+1, czyli z ruchomymi dwoma piłami i jedną stałą, z ruchomą przykładnicą.

W ofercie znajduje się ponadto maszyna do ostrzenia palików SS, pracująca już w zakładzie DREWPOL Sp. z o.o. w Osiecznej.

Ciekawym rozwiązaniem jest też automat do wiercenia listew, pracujący w zakładzie FOREST w Gorlicach, a także pilarki do obrzynów, prasy bezkońcowe do produkcji elementów konstrukcyjnych, pracy trapezowe do produkcji klejonki na stolarkę, automatyczne centra do obróbki skrzydeł drzwiowych i ościeżnic.

Na indywidualne zamówienie użytkowników wykonywane są maszyny takie jak linie do malowania palet, pilarki współbieżne oraz urządzenia znajdujące zastosowanie w automatyzacji procesu produkcji. Tym, co wyróżnia je spośród konkurencyjnych rozwiązań jest z jednej strony duża solidność, na którą nacisk kładzie firma ZÉGER kft, a także rozsądna cena, dzięki czemu koszty inwestycji szybko się zwracają.

 

Linie z technologią wysokich częstotliwości

Technologia wysokich częstotliwości to rozwiązanie dające możliwość uzyskania największej wydajności w technologii klejenia płyt. Kombinacją najlepszej technologii, solidnego wykonania i przystępnej ceny są prasy wysokiej częstotliwości oraz kompletne linie automatyczne do klejenia płyt produkowane przez NF Mikrotech kft. z Törökszentmiklós.

Kompletna linia z automatem nanoszącym klej, stołem kompletującym, wózkiem załadowczym, prasą o długości 5500 mm i szerokości 1200 mm, stołem rozładowczym oraz automatycznym, programowanym rozkrojem poprzecznym płyt pracuje już od ponad trzech lat w zakładzie STOLARSTWO Tomasz Wróbel w Wólce Tanewskiej.

http://slrzeszow.pl/

Fot. SL Sp. z o.o.