Warsztaty i bezpłatne wykłady o tematyce obróbki powierzchni na targach DREMA

Jak co roku czasopismo „Lakiernictwo Przemysłowe” pod patronatem czasopisma “Meble, materiały i akcesoria” zaprasza na warsztaty praktyczne i teoretyczne z obróbki powierzchni drewna, które odbywać się będą na Poligonie Umiejętności, podczas tragów DREMA w Poznaniu (pawilon 3A, stoisko 67) od 10 do 13 września.

– Jest to już czternasta edycja Poligonu – mówi Julian Ciesielski, organizator pokazów. – Staramy się we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi urozmaicać pobyt zwiedzającym targi i jedną z takich inicjatyw jest to wydarzenie. Tutaj można sprawdzić w praktyce urządzenia, systemy czy farby rożnych producentów, porozmawiać ze specjalistami z branży drzewnej oraz znaleźć ciekawe rozwiązania dla swoich przedsiębiorstw. W drugi dzień targów, 11 września odbędą wykłady o specjalnie dobranej tematyce. Po wykładach istnieje możliwość wzięcia udziału w dyskusji z prelegentami na stoisku czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe” nr 67 przy Poligonie Umiejętności. Będzie możliwość indywidualnego zadawania pytań oraz konsultacji.

 

Wyślij swoje zgłoszenie (imię, nazwisko, nazwę firmy) na adres julian.ciesielski@lakiernictwo.net, a prześlemy Tobie BEZPŁATNĄ wejściówkę, która upoważniać będzie do wejścia na teren targów w dniu 11 września i BEZPŁATNEGO uczestnictwa w wykładach!

Tematyka wykładów:

 

11.00

Zastosowanie technologii biooczyszczania powietrza z LZO i odorów w kompaktowych bioreaktorach trójfazowych (KBT) w nowych gałęziach przemysłu (przemysł drzewny)

Prowadzący Damian Kasperczyk – Ekoinwentyka sp. z.o.o.

Prezes, właściciel w firmie Ekoinwentyka Sp. z o.o., również wykładowca.

Spośród ogromnej ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery lotne związki organiczne (LZO) oraz odory reprezentują jedną z najważniejszych grup.

 

Podczas wykładu przedstawiona zostanie funkcjonalność opracowanej technologii, jej wysoki stropień redukcji LZO i odorów emitowanych do powietrza rzędu 99% przy zachowaniu wysokiej czystości ekologicznej prowadzonych procesów (brak emisji CO2, NOx). Opracowana technologia wyróżnia się niskimi nakładami inwestycyjnym, niskimi kosztami prowadzenia bioprocesu przy zachowaniu pełnej kontroli warunków jego prowadzenia, niską awaryjnością, długim okresem życia produktu oraz odnawialną florą bakteryjną. Technologia przeznaczona jest dla przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych, które emitują LZO, jak również odory powstające w procesach produkcyjnych.

11.30

Dotacje dla lakiernictwa i nie tylko – ostatnie szanse!

Prowadzący Maciej Kobza – Capital Partner

Wspólnik oraz dyrektor ds. obsługi inwestorów w firmie CAPITAL PARTNER. Absolwent studiów magistersko-inżynierskich International Faculty of Engineering Politechniki Łódzkiej na kierunku Business and Technology. Ukończył również European Project Semester na Engineering College of Copenhagen. W branży finansowo-konsultingowej od 2007 roku jako analityk finansowy, project manager, kierownik administracyjny projektów, a od 2010 r. jako partner w firmie zajmującej się pozyskiwaniem funduszy unijnych i kompleksową obsługą projektów m.in. inwestycyjnych oraz badawczych.

 

Prezentacja będzie się koncentrować na przedstawieniu możliwości pozyskania atrakcyjnego wsparcia w postaci bezzwrotnego dofinansowania ze środków UE na realizację inicjatyw inwestycyjnych. Podkreślone zostaną możliwości, jakie stoją przed przetwórcami drewna, mebli, lecz nie tylko. Z uwagi na fakt, iż bieżąca perspektywa finansowa 2014-2020 wkrótce ulegnie zakończeniu, zaprezentowane zostaną konkursy, które przez najbliższe lata stanowić będą ostatnią szansę na pozyskanie na bardzo korzystnych warunkach dodatkowego kapitału dla przedsiębiorców.

12.00

Technologia lakierowania proszkowego płyt MDF

Prowadzący Marcin Sobiło – IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.

Od wielu lat pracownik IGP Pulvertechnik Polska, zdobył szerokie doświadczenie jako doradca techniczno-handlowy. Od kilku lat zajmuje się również tematyką lakierowania proszkowego płyt MDF, drewna litego, kompozytów.

 

Wykładowca zapozna uczestników z innowacyjną technologią powlekania proszkowego płyt MDF i powierzchni drewnianych. Przedstawi zalety farb proszkowych, specjalnie dedykowanych do malowania płyt drewnopochodnych. Zwróci uwagę na kilka istotnych kwestii przy nakładaniu proszku, jak temperatura grzania, wilgotność materiału, gęstość płyt, czy nawet odpowiednia odległość między płytami zawieszonymi na linii. To wszystko wpływa na jakość i efekt malowania.

 

12.20

Jak poprawnie przygotować powierzchnię drewnianą przed lakierowaniem
Prowadzący Tomasz Balcerzak, Dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią, NESTRO Group

Absolwent Politechniki Częstochowskiej Wydziału Budowy Maszyn, Pedagogiki Technicznej oraz Ekonomii i Biznesu Finansów. Od 1998 roku pracuje w firmie Nestro w branży systemów odpylania, wraz z kompletnymi systemami wyposażenia lakierni, szlifierni, systemów składowania, spalania, rozdrabniania, brykietowania. Od 2005 roku współwłaściciel Nestro P.P.H.U Sp. z o.o. oraz dyrektor sprzedaży w grupie Nestro PL i DE.

 

Podczas wykładu zostanie omówiony proces przygotowania powierzchni lakierniczej do gruntowania, lakierowania oraz międzyszlifu. Przedstawione zostaną rozwiązania, przy pomocy których można przygotować powierzchnię dla dalszego procesu lakierowania.

 

12.50

X-Matt – Koniec z rysami na polakierowanej powierzchni

Prowadząca Dorota Marciniak – ICA POLSKA Sp. z o.o.

Absolwentka Uczelni Łazarskiego w Warszawie – kier. Architekt Marki.

Członek Działu Marketingu firmy ICA POLSKA, która wchodzi w skład międzynarodowej ICA GROUP, mającej swoje oddziały we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Indiach, Chinach, Stany Zjednoczonych.

 

Prezentacja dotyczyć będzie nowej gamy lakierów X-MATT, stosowanych w przemyśle meblowym. To lakiery posiadające bardzo dużą odporność na zarysowania i są odporne na zarysowania, przy jednoczesnym utrzymaniu podczas aplikacji niższej emisji LZO. Świetnie nadają się do produkcji stołów i blatów kuchennych. Dodatkowo posiadają zdolność samonaprawy – wyjątkowy skład polimerów zastosowanych w lakierach X-MATT, pozwala usunąć powstałe rysy za pomocą wilgoci i ciepła.

Lakier X-Matt został wielokrotnie nagrodzony (Targi Interzum Kolonia, Targi Drema Poznań, Targi AWFS Visionary Award 2019 Las Vegas).

 

13.00

Zadbajmy o jakość

Prowadzący Tomasz Więckowski – EUROTOM Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Cybernetyki Technicznej i Biomedycznej Technicznego Uniwersytetu Ilmenau (Niemcy), drogę zawodową rozpoczął w przemyśle techniki medycznej, w latach 80. pracował na stanowisku menadżerskim na Bliskim Wschodzie dla renomowanych firm high-tech z sektora techniki medycznej i analityki laboratoryjnej. Od 1990 współudziałowiec i zarządzający firmą PTH Eurotom Sp. z o.o., dystrybutora wysokiej klasy sprzętu medycznego, od roku 2000 o profilu oprzyrządowania do kontroli farb, powłok i powierzchni oraz optoelektroniki w podczerwieni.

 

Wykład porusza tematykę czynników decydujących o jakości powłok stosowanych w przemyśle meblowym. Badania rozpoczynamy już na materiałach lakierowych dostarczanych do procesu powlekania. Monitorowanie wydajności, siły krycia farb i lakierów oraz ich czystości, obok własności wizualnych, takich jak barwa czy połysk, daje dobrą podstawę do zapewnienia wysokiej jakości powłokom na wyrobach końcowych. By kontrola taka była skuteczna musimy dysponować wystarczająco dokładnym oprzyrządowaniem.

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług