lectra_Vector_iQ

Vector iQ – zwiększa wydajność cięcia tkanin

Lectra, światowy, wiodący dostawca w dziedzinie zintegrowanych technologii dla przemysłu wykorzystującego materiały miękkie – tkaniny, skórę, tekstylia techniczne i materiały kompozytowe, wprowadził na rynek udoskonaloną wersję cieszącej się uznaniem klientów maszyny do cięcia tkanin. Od teraz za cenę dotychczasowego podstawowego modelu Vector® lub niższą, w zależności od wybranej opcji, producenci z branży odzieżowej, motoryzacyjnej i meblarskiej mogą zwiększyć wydajność produkcji nawet o 10% dzięki opatentowanemu systemowi ciągłego cięcia materiału oraz korzystać z konserwacji predykcyjnej.

Nowe, inteligentne rozwiązanie Vector iQ jest teraz wyposażone w system ciągłego cięcia Eclipse, który do tej pory był dostępny jedynie w najbardziej rozbudowanych modelach. Podajnik Eclipse, opracowany przez firmę Lectra 22 lata temu i stosowany już przez 4354 firmy na całym świecie, pozwala zwiększyć wydajność produkcyjną nawet o 10% dzięki cięciu materiału w trakcie automatycznego przesuwu nakładu. Gwarantowana przez nowe funkcje niezawodność i wydajność są kluczowe dla przedsiębiorstw dbających o możliwie najniższy koszt jednostkowy cięcia elementu i zoptymalizowany całkowity koszt posiadania. Doskonałość operacyjna, tak pożądana w branży motoryzacyjnej, od niedawna kształtuje również przemysł odzieżowy i meblowy.

Usługi serwisowe Lectra Power Premium, oferowane już teraz dla podstawowych wersji maszyn Vector, obejmują konserwację predykcyjną, która ogranicza ryzyko awarii i nieplanowanych przestojów. Dzięki diagnostyce opartej na bieżących odczytach danych i zalecanym działaniom profilaktycznym klienci korzystający z umów Lectra Power Premium mogą osiągnąć nawet 98% współczynnik sprawności maszyny. Możliwość prowadzenia zdalnej diagnostyki pozwala na bieżąco analizować zebrane w zakładzie produkcyjnym klienta dane i zestawiać je z określonymi wcześniej normami. To pozwala obsłudze technicznej firmy Lectra ostrzegać klientów przed potencjalnymi usterkami, jeszcze zanim dojdzie do awarii.

Światowy zasięg firmy Lectra gwarantuje odpowiedni poziom obsługi posprzedażowej klientom w dowolnej lokalizacji, w ustalonych ramach czasowych. Globalny charakter, w połączeniu z doskonałą obsługą i szerokimi możliwościami wsparcia, przekłada się na krótki czas reakcji specjalistów firmy Lectra, dzięki czemu producenci nie muszą martwić się o sprawność i wydajność maszyn.

„Vector iQ to nowa generacja katerów do tkanin, bogato wyposażonych, lecz w przystępnej cenie, o niespotykanej dotąd wydajności i bezawaryjności” – zauważa Céline Choussy Bedouet, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Lectra. „Obie te cechy są dla naszych klientów na wagę złota bez względu na to, czy zajmują się produkcją foteli samochodowych, mebli czy też odzieży. Uniwersalność i przystępna cena pozwolą przedsiębiorcom osiągnąć nowe standardy wydajności produkcyjnej”.

error: Content is protected !!