Urządzenia odpylające dla małych i średnich firm

Mobilne centrale odpylające Vacumobil firmy Höcker Polytechnik to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości lub nie opłaca się instalowanie stacjonarnych, dużych urządzeń filtrujących. Dedykowane są one dla małych i średnich zakładów obróbki drewna poszukujących wydajnych odpylaczy, które można dopasować do indywidualnych potrzeb.

 

Mobilny/stacjonarny odpylacz Vacumobil 350 stworzony został z myślą o branży drzewnej, zwłaszcza o małych i średnich firmach, które podczas obróbki drewna kładą nacisk na efektywność i bezpieczeństwo odpylania.

 

Nowe normy, nowe pomysły

Firma Höcker Polytechnik bardzo szybko zareagowała na wprowadzenie nowej normy europejskiej EN 16770:2014, która zwiększyła wydajności powietrza dla mobilnego lub stacjonarnego odpylacza znajdującego się w obszarze pracy wewnątrz pomieszczenia do 8000 m³/h. Odpowiedzią niemieckiego przedsiębiorstwa na zmianę przepisów jest nowa generacja szczególnie wydajnych i kompaktowych urządzeń odpylających Vacumobil 350, których wydajność w porównaniu do spełniającego dotychczasowe normy odpylaczy Vacumobil 300 jest o 46 % wyższa.

 

Jeszcze większa wydajność

Optymalne podciśnienie odpylacza zapewnia napęd 11 kW, mieszący się w klasie efektywności energetycznej IE3.

– Przy wydajności urządzenia ca. 8000 m³/h wytwarzane jest podciśnienie ok. 2500 Pa, co gwarantuję wysoką wydajność, pozwalającą na odpylanie dodatkowych maszyn obróbczych, np. popularnych, ale bardzo wymagających obrabiarek CNC – mówi szef biura techniczno-handlowego firmy Höcker Polytechnik Władysław Kisielewicz.

Zamontowane w odpylaczach filtry o powierzchni 35 m² oczyszczane są z wykorzystaniem różnych technik, na przykład mechanicznie-wstrząsowo lub za pomocą przedmuchów sprężonym powietrzem, z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa i norm (mniej niż 0,1 mg/m³ resztkowej zawartości pyłów). Przefiltrowany pył ,wióry czy strużyny z odpylacza Vacumobil 350 mogą być opróżniane na trzy różne sposoby, w zależności od wybranego przez klienta wariantu. Standardowym rozwiązaniem jest gromadzenie odpadu w czterech pojemnikach.

– Jednak w przypadku trudniejszych w odpylaniu materiałów alternatywą jest zastosowanie śluz celkowych, które na bieżąco wysypują materiał z urządzenia do specjalnego kontenera zsypowego/silosu bądź do rynny ssącej układu transportowego. Innym sposobem jest gromadzenie materiału w zbiorniku zintegrowanej brykieciarki, gdzie odpad jest na bieżąco brykietowany – komentuje Władysław Kisielewicz.

Urządzenia Vacumobil 350 standardowo produkowane są z układem odzysku ciepła, co umożliwia system powietrza obiegowego. Wygodę obsługi zapewnia zintegrowana szafa sterująca SPS. Producent położył też nacisk na bezpieczeństwo, wyposażając odpylacze we wszelkie możliwe zabezpieczenia (np. zintegrowana automatyczna proszkowa instalacja gaśnicza czy klapa zwrotna).

 

Z odpylacza do brykieciarki

Świetnym pomysłem na to, aby wykorzystać powstający podczas obróbki drewna odpad jest zainstalowanie brykieciarki z serii BrikStar C, którą można zabudować bezpośrednio pod urządzeniem odpylającym. W małych zakładach rzemieślniczych oraz w przedsiębiorstwach przemysłowych, które wytwarzają niewielką ilość materiału do zbrykietowania, najlepszym rozwiązaniem będzie model BrikStar C3.

– Zakładom, które dysponują z kolei większą ilością materiału do zbrykietowania oferujemy modele C4, C5, C7 oraz C11. Otrzymywane brykiety o średnicy 65 mm nadają się optymalnie do transportu i składowania – mówi Władysław Kisielewicz.

Brykieciarki BrikStar zabudowane są jako kompaktowa konstrukcja łącznie z hydrauliką na jednej wspólnej ramie podstawy. Dzięki stabilnemu mocowaniu przewodu transportowego istnieje możliwość podłączenia długiej trasy transportowej. Ponadto elektroniczne sterowanie pracą hydraulicznych szczęk zaciskowych prasy minimalizuje koszty eksploatacyjne i zapewnia stałą jakość brykietów. Małe zużycie energii zapewnia z kolei przemyślana pod kątem optymalizacji hydraulika oraz funkcja Auto-Start. Cylinder główny prasy pozwala na uzyskanie znakomitej jakości brykietów nawet w przypadku słabo prasowalnych materiałów. Opcjonalnie można doposażyć brykieciarki BrikStar C w układ umożliwiający brykietowanie w zadowalający sposób pyłu z MDF-u.

Agregat hydrauliczny brykieciarek został osadzony na amortyzatorach, co wytłumia pracę maszyny. Ścierające się elementy, dzięki poddaniu ich najwyższej jakości obróbce, mają bardzo długą żywotność.

 

Brykieciarka skrojona pod wymogi klienta

– Na życzenie klienta do brykieciarek z typoszeregu BrikStar oferujemy szeroki asortyment wyposażenia opcjonalnego. W przypadku pracy ciągłej doskonale sprawdzi się na przykład zewnętrzna chłodnica oleju, która w modelach C7 i C11 jest zamontowana standardowo. Dostępne są też takie rozwiązania, jak dodatkowy obrotowy łopatkowy czujnik napełnienia (np. jako czujnik maksymalnego poziomu materiału), wyjście brykietów z lewej strony brykieciarki (standardowo znajduje się z prawej) czy nagrzewnica oleju, gdy agregat hydrauliczny jest ustawiony na zewnątrz – podsumowuje Władysław Kisielewicz.

Fot. Höcker Polytechnik

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług