Traki taśmowe adekwatne do potrzeb

Podzespoły hydrauliczne w trakach pozwalają na zwiększenie efektywności pracy, a także wzrost poziomu bezpieczeństwa. Nie w każdym zakładzie tartacznym istnieje jednak potrzeba, aby inwestować w hydraulikę. Dlatego firma Resbud, która już od ponad dwudziestu lat działa w branży wyrobów tartacznych i maszyn oraz urządzeń kierowanych do odbiorców z tej gałęzi przemysłu, swój flagowy produkt – trak taśmowy TP 800 – oferuje w różnych wersjach o odmiennych parametrach. Klient, który zdecyduje się na zakup maszyny z wyposażeniem podstawowym, zawsze może z biegiem czasu dokupić dodatkowe akcesoria i urządzenia.

Traki taśmowe TP 800 Resbud z ruchomym zespołem tnącym, przeznaczone są do wzdłużnego przecierania drewna, pozwalając na efektywne cięcie kłód drewnianych, listew, krawędziaków, obić elewacyjnych, gontów pokryciowych i elementów stolarki budowlanej.

Maszyna wyposażona jest w urządzenie elektroniczne SOFTSTART, odpowiedzialne za łagodny start i hamowanie silnika głównego głowicy tnącej.

Aby zapewnić wysoki komfort obsługi, producent umieścił wszystkie sterowniki cięcia na pulpicie sterowniczym zamontowanym w przedniej części traka. Szybkie i wygodne nastawianie wymaganej grubości cięcia materiału lub powtórzenie cięcia dowolną ilość razy umożliwia automatyczny nastawnik grubości cięcia (model ISP 010 NT), który pozwala na szybkie i wygodne nastawianie wymaganej grubości cięcia materiału lub jego powtórzenie dowolną ilość razy. Sterownik posiada specjalną funkcję ustalonej wysokości powrotnej, dzięki której możliwe jest cięcie materiału bez zdejmowania poszczególnych desek z toru maszyny. W modelu ISP-010NT istnieje możliwość wprowadzenia własnego programu przecieranych kłód.

Trak w wersji ekonomicznej…

Już wersja podstawowa maszyny, w której załadunek kłody odbywa się ręcznie, pozwala na uzyskanie doskonałej wydajności i wysokiej jakości obróbki przy niewielkich nakładach inwestycyjnych. Maksymalna średnica kloca wynosi 0,90 m, a opcjonalnie (w wersji z poszerzoną głowicą) – do 1,10 m.

W maszynie do napędu głównego zastosowano silnik elektryczny o mocy 7,5 kW (opcjonalnie 11 lub 15 kW). Jednostronnie podparta głowica tnąca posiada funkcję posuwu automatycznego (przemieszczania się przód/tył) z płynną regulacją prędkości od 0 do 40 m/min oraz funkcję elektrycznego podnoszenia głowicy (góra/dół) z zastosowaniem motoreduktora. Wydajność maszyny wynosi do 10 m³ na zmianę.

Aby wydłużyć żywotność brzeszczotu traka,  jest on wyposażony w korowarkę (podcinak – frez nacinający korę). Frez korowarki wybiera wszelkie zanieczyszczenia i oczyszcza wejście do piły taśmowej, która dzięki temu ma utorowaną drogę cięcia.

Za prawidłowe napięcie piły w traku odpowiada naciąg hydrauliczny. W celu zachowania stabilności brzeszczotu dodatkowo istnieje możliwość regulowania podczas cięcia jego elektrycznej listwy przesuwnej z poziomu pulpitu operatora.

Torowisko traka TP 800 standardowo wyposażone jest w opory kątowe (boczne), sterowane manualnie lub hydraulicznie oraz w ręczny, regulowany docisk kłody, który przytrzymuje kloc podczas cięcia. Cięcie ostatniej deski ma minimalną grubość 25 mm, a długość cięcia zależy od ilości zakupionych segmentów. Standardowo łoże cięcia traka ma długość 6 m, jednak można je przedłużyć o 1,5, 3 lub 6 m.

… i z hydrauliką

Dostępne do traków TP 800 wyposażenie hydrauliczne to ukłon w stronę tych klientów, którym zleży na znacznym podniesieniu wydajności, efektywności i komfortu pracy.

Pakiet wyposażenia dodatkowego obejmuje między innymi hydrauliczny zestaw manewrowania kłodą, zasilany za pomocą pompy hydraulicznej, w którego skład wchodzą hydrauliczne ramiona załadowcze. Każde z nich wyposażone jest w wydajny siłownik hydrauliczny, dzięki czemu załadunek kłody trwa zaledwie kilka sekund. Za wypoziomowanie obu końców obrabianego kloca odpowiadają hydrauliczne rolki poziomujące.

Aby utrzymać obrabiany kloc w odpowiedniej, unieruchomionej pozycji dostępny jest hydrauliczny docisk kłody (z podwójnym systemem zacisku: góra/dół, lewa/prawa), a jej szybki obród do pozycji optymalnej do kolejnego cięcia umożliwia hydrauliczne urządzenie do obracania.

Klienci mogą też wybierać pomiędzy wersjami stacjonarnymi lub mobilnymi/przejezdnymi. Te ostatnie, wyposażone w regulowane podpory nożne bardzo dobrze sprawdzają się podczas pracy na nierównym terenie.

Co istotne, klient nie musi od razu podczas zakupu podejmować decyzji o tym, czy doposażyć maszynę w komponenty hydrauliczne i wszystkie urządzenia zapewniające jednoosobową obsługę. Jeśli nie dysponuje wystarczającą ilością środków lub uzna, że na danym etapie nie są mu one potrzebne, może rozpocząć od skromniejszego wyposażenia, pozostawiając uzupełnienie kolejnych elementów na późniejsze etapy.

http://resbud.kielce.com/

Fot. Resbud

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług