Targowe premiery – magnes dla odwiedzających

Targi to najlepszy czas i miejsce na to, aby zaprezentować nowości, pokazać swoje możliwości i potencjał w realizacji wymagań i oczekiwań klientów. Taką przestrzeń już po raz dziewiętnasty stworzyły kieleckie targi LAS EXPO. Wśród premier nie zabrakło urządzeń, które pozwalają na zaspokojenie potrzeb tych zakładów obróbki drewna, które stawiają na wydajność produkcji, przy jednoczesnym nacisku na jej wysoką jakość. Takie maszyny można było zobaczyć na stoisku firmy INTER-BIS z Nowego Sącza.

 

INTER-BIS Maszyny i Technologie dla Przemysłu Drzewnego to jedna z firm Grupy INTER-BIS, zajmująca się kompletnym zaopatrzeniem tartaków w różne urządzenia: od mocnych i solidnych traków taśmowych, przez linie sortowania, manipulacji surowca, mechanizacje hal przetarcia, aż do szerokiej gamy obrabiarek do drewna. W Polsce firma jest jednym z wiodących dostawców urządzeń oraz narzędzi dla przemysłu drzewnego.

Partnerem INTER-BIS od lat pozostaje słoweński producent maszyn Mebor. Drewno jest nieprzewidywalne, dlatego maszyny firmy Mebor charakteryzują się mocną i wytrzymałą konstrukcją, gwarantującą niezawodność funkcjonowania i minimalizującą koszty konserwacji. Każde urządzenie jest wykonywane na specjalne zamówienie klienta i maksymalnie dostosowane do jego potrzeb, a złożenie zamówienia poprzedzone jest dogłębną analizą przeprowadzaną wspólnie z doradcą z firmy INTER-BIS, dzięki czemu klient otrzymuje produkt odpowiednio zoptymalizowany i skonfigurowany.

Klienci firmy INTER-BIS Maszyny i Technologie dla Przemysłu Drzewnego cenią ją nie tylko za profesjonalną obsługę i kompleksowe doradztwo techniczne, ale także za pewność, że każdy z oferowanych produktów cechuje funkcjonalność, bezpieczeństwo, wysoka jakość i konkurencyjna cena.

Na targach LAS EXPO firma zaprezentowała linię ciągu produkcyjnego, składającą się z czterech maszyn Mebor: dwóch traków taśmowych, dwuwałowego traka tarczowego oraz wielopiły/obrzynarki.

 

Traki taśmowe Mebor

Sercem linii są dwa traki taśmowe Mebor: HTZ 1100 PRO  i HTZ 1200 PLUS. Pierwszy to szybkie i wszechstronne urządzenie, doceniane szczególnie przez tych klientów, którzy chcą obniżyć koszty funkcjonowania, a zarazem zwiększyć jakość ciętego drewna. Atutem tego traka jest ponadto duża wszechstronność oraz efektywność produkcji, co zapewnia innowacyjny podwójny system cięcia i automatyczne usuwanie desek, pozwalające na odciążenie operatora maszyny. Model HTZ 1100 PRO pozwala na rozkrój kłód o maksymalnej średnicy 900 mm, a system łatwego manewrowania kłodą pozwala w sposób możliwe najbardziej efektywny zagospodarować surowieć. Precyzję rozkroju gwarantuje szybkie i precyzyjne pozycjonowanie ostrza, sterowane przez serwo (precyzja +/- 0,05 mm).

Drugim trakiem z linii jest model HTZ 1200 PLUS, przez klientów na całym świecie ceniony głównie z uwagi na  niedoścignioną wydajność w swojej kategorii cenowej, precyzję wykonania i doskonałej jakości podzespoły. Parametry traka sprawiają, że jest on chętnie wybierany przez właścicieli małych tartaków, przetwarzających głównie miękkie gatunki, jak również przez większe zakłady, które produkują drewno konstrukcyjne. Dzięki serwo sterowaniu ostrzem (precyzja +/- 0,05 mm) zapewniona jest szybkość zwrotu oraz jego dokładne pozycjonowanie. System automatycznego, szybkiego sterowania zapobiega opóźnieniom operatora, a funkcje manewrowania kłodami pozwalają na szybką i precyzyjną manipulację surowcem.

 

Dwuwałowy trak tarczowy do kłód Mebor SDH-D 320

Urządzeniem wchodzącym w skład prezentowanej na targach LAS EXPO linii był też dwuwałowy trak tarczowy do kłód Mebor SDH-D 320. To mocna i wydajna maszyna o prostej konstrukcji, która zapewnia doskonałą jakość cięcia i możliwość dodania opcji przetarcia. Jej atutem jest też niska cena, za którą użytkownik otrzymuje bardzo solidne i niezawodne urządzenie.

 

Wielopiła/obrzynarka Mebor VR 900

Ostatnią maszyną w linii prezentowanej przez INTER-BIS była obrzynarka Mebor VR. Tego typu maszyny mogą używać do 3(5) głowic ruchomych i są przeznaczone do obrzynania desek i docinania kantówek. Precyzyjnie wykonana rama Mebor zapewnia wysoką precyzję cięcia i świetną jakość finalnego produktu. Typoszereg obrzynarek VR obejmuje zarówno maszyny wysoko zautomatyzowane, jak również urządzenia najprostsze, jednak w każdym z wariantów bazują one na mocnej konstrukcji, która zapewnia niezawodność, wysokie osiągi oraz niskie koszty eksploatacyjne.

Fot. Inter-Bis