Targi wnętrzarskie Salone del Mobile

Mediolan to nie tylko stolica mody, gdzie swoje kolekcje prezentują projektanci, tacy jak Armani, Prada czy Dolce&Gabbana. To także kolebka wzornictwa użytkowego branży wnętrzarskiej. Produkty prezentowane w Mediolanie mają ogromny wpływ na rozwój branży meblarskiej czy wykończeniowej.

Targi wnętrzarskie Salone del Mobile organizowane są od 1961 roku.

Podczas 58. edycji targów Salone del Mobile swoje produkty zaprezentowało ok. 2418 wystawców z 43 krajów – głównie z Włoch, Niemiec, Polski, Japonii, Danii i Norwegii którzy rozdzieleni byli pomiędzy wydarzenia targowe Salone Internazionale del Mobile, International Furnishing Accessories Exhibition, Euroluce, Workplace3.0 i S.Project, W wydarzeniu w ciągu 6 dni trwania targów uczestniczyło ponad 386 236 zwiedzających ze 181 krajów – w tym znanych osobistości biznesowych, sławnych projektantów oraz miłośników aranżacji wnętrz. Jest to wzrost w stosunku do edycji z 2017 roku o 12% która to edycja prezentowała również tak jak ta w tym roku Euroluce i Workplace3.0.

Salone del Mobile Milano odbyły się w centrum Fieramilano, które znajduje się na granicy dzielnicy Rho i Pero. Teren centrum targowego zajmuje aż 345 000 m² powierzchni, łącząc 8 budynków.

Mediolańskie targi to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń wnętrzarskich na świecie. Jeśli chcecie poznać najnowsze trendy, musicie tam być! 59. edycja już w kwietniu 2020 roku . Dokładny termin to 21-26.04.2020! W przyszłym roku dodatkowe wystawy to , EuroCucina i International Bathroom Exhibitionczyli kuchnie i łazienki. Poniżej kilka autorskich zdjęć z targów stoisk firm które wzbudziły nasze zainteresowanie.

fotografie i tekst DPK