Targi DREMA w światowej czołówce

Według danych VDMA-Auma 2018, przedstawionych podczas tegorocznego zebrania Federacji Eumabois w Stambule, Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA znalazły się na piątym miejscu w rankingu znanych światowych ekspozycji. Przed nimi uplasowała się niemiecka LIGNA, włoskie XYLEXPO, amerykańska wystawa IWF Atlanta i chińskie WMF Shanghai.

Edycja DREMA 2018 była rekordowa na 25 400 m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 389 wystawców z 19 państw. Pawilony ekspozycyjne bloku targów DREMA, Furnica i SoFab przez cztery dni odwiedziło łącznie 16 600 profesjonalnych zwiedzających z branży drzewnej i meblarskiej. Dzięki imponującej, pełnej nowości ofercie zaprezentowanej przez wystawców oraz atrakcyjnemu programowi przygotowanemu we współpracy z patronami i partnerami, targi DREMA 2018 zebrały wiele pozytywnych opinii ze strony zwiedzających z całego świata.

„Poznańskie targi DREMA od lat dają okazję do prezentacji najnowocześniejszych dokonań polskich i zagranicznych producentów maszyn, narzędzi i urządzeń dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są również idealną przestrzenią dla przedstawienia współczesnych technologii i rozwiązań dedykowanych branży obróbki drewna. Wystawcy światowego formatu chętnie chwalą się nowościami i innowacyjnymi osiągnięciami z sektora drzewnego i meblarskiego” – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia.

 
Polska mocnym graczem

Tradycja budowy maszyn do obróbki drewna w Polsce sięga roku 1865. Dzisiaj polscy przedsiębiorcy oferują kompleksowe rozwiązania obejmujące procesy technologiczne, od technologii przetarcia drewna do zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu meblarskiego. Polski przemysł maszyn i narzędzi do obróbki i przetwarzania drewna stale się rozwija, rodzimi przedsiębiorcy mają się czym chwalić – wiele innowacyjnych produktów czy rozwiązań w niczym nie ustępuje zagranicznym technologiom, a wysoka jakość wykonania, nowoczesne materiały i korzystniejsza cena pozwalają na skuteczne konkurowanie z dużymi graczami na globalnym rynku.

„Cieszę się, że odbywające się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, zostały zauważone i docenione i obecnie są już jednym tchem wymieniane razem z najważniejszymi wystawami branży drzewnej i meblarskiej na świecie. Dlatego – jeśli chodzi o przyszłość branży, a co za tym idzie – targów DREMA – jestem spokojny i  z optymizmem patrzę przyszłość” – dodaje dyrektor DREMY.

Kolejna edycja targów DREMA odbędzie się w dniach 10-13 września 2019 r., w Poznaniu.

Fot. MTP