Targi AMIA – tu podpisuje się umowy

W dniach 6-9 września 2016 przedsiębiorcy z branży drzewnej i meblarskiej spotkają się na Międzynarodowych Targach Meblowych i Targach Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.

 

Odbywające się po raz 43. Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie to jedno z ważniejszych wydarzeń targowych w Europie. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej zwiedzających, a podpisane tu umowy od ponad 20 lat przyczyniają się do dynamicznego wzrostu sprzedaży polskich mebli także poza granicami kraju. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 11 000 biznesowych zwiedzających z 28 krajów, między innymi z: Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Estonii, Czarnogóry, Chorwacji, Węgier, Grecji, Kolumbii, Izraela, Francji, Niemiec, Holandii, Rosji, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii czy  Hiszpanii.

Równolegle z targami meblowymi w tym toku już po raz trzeci odbędą się też Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA, co daje możliwość przyjazdu w jednym czasie wielu specjalistów z kilku dziedzin i działów.

Jak podkreślają organizatorzy, oba wydarzenia ze względu na swój międzynarodowy charakter mają nieoceniony wpływ na promocję

województwa warmińsko-mazurskiego, a formuła biznesowa i podpisane podczas targów kontrakty bez wątpienia pobudzają aktywność gospodarczą w regionie.

 

Trzy strefy dla różnych obszarów działalności

Na terenie targów MTM i AMIA wytyczone zostaną trzy strefy tematyczne. Strefa polskiego wzornictwa będzie promować polski design, rodzimych projektantów i uczelnie; Strefa wyposażenia wnętrz – dekoracje, tkaniny, akcesoria wyposażenia domu i mieszkania. W Strefie drewna, która promować będzie działalność Lasów Państwowych zorganizowane zostaną tematyczne prelekcje, szkolenia i praktyczne pokazy, które podnoszą świadomość społeczną o leśnictwie, rodzajach i światowych zasobach drewna w nawiązaniu do branży meblowej.

Dla firm, które nie boją się śmiałych rozwiązań i inwestują w funkcjonalne i nowoczesne produkty przyznane zostaną nagrody Expo Mazury, czyli Żagle Rozwoju.

Targom towarzyszyć będą pokazy tematyczne, panele dyskusyjne i konferencje z udziałem wybitnych gości związanych z sektorem oraz polskim biznesem i szeroko pojętym designem.

 

Fot. Expo Mazury

Amia Fot. 1