Festool_RTSC_ETSC_DTSC _09

Trzy szlifierki na każdą sytuację

Taka sama wydajność szlifowania jak w przypadku szlifierki zasilanej z gniazda elektrycznego – Festool prezentuje trzy nowe, akumulatorowe szlifierki:  RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125. Maksymalna skuteczność i doskonała jakość powierzchni, praca bez przewodu i bez ograniczeń – Festool „odłącza przewód” i wprowadza na scenę, jako uzupełnienie serii kompaktowych szlifierek zasilanych przewodem RTS, DTS i ETS, trzy nowe urządzenia – akumulatorowe szlifierki. Kurtyna w górę dla akumulatorowych profesjonalistek  do obróbki powierzchni: RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125.

 

Koniec z ciężkimi bębnami kablowymi, koniec z uciążliwym poszukiwaniem  gniazdek,  koniec z plątaniną kabli – wystarczy  rozpakować  i  rozpocząć pracę – takie motto przyświeca nowym  szlifierkom  akumulatorowym RTSC, ETSC i DTSC marki  Festool.  Trzy  nowości wprowadzają rewolucję w segmencie szlifierek akumulatorowych.  Nowe,  akumulatorowe szlifierki są doskonale wyważone, wyjątkowo ergonomiczne, bardzo wytrzymałe i zachwycają  ogromnym  potencjałem mocy.

„Wyjątkowo ważne było dla nas to, aby fakt, że szlifierki są zasilane akumulatorem, nie odbijał się negatywnie na ich wydajności” – podkreśla Patrick Hitzer,  menedżer  takich  produktów jak szlifierki i materiały ścierne w Festool. „Nasi klienci mają wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o nasze szlifierki. To już zresztą tradycja. Podczas projektowania  nowych  szlifierek akumulatorowych  w  centrum naszych działań stał klient i jego wymagania. Już podczas procesu projektowania intensywnie współpracowaliśmy  z  wybranymi  klientami  testowymi, a ich informacja zwrotna była na bieżąco uwzględniana podczas  prac  tak,  aby  w  efekcie końcowym nasz produkt mógł spełniać wszystkie oczekiwania profesjonalnych użytkowników Festool”.

 

Siła, wytrzymałość i perfekcyjne prowadzenie

Lekka, wyważona, mocna, wytrzymała, niezwykle poręcz-na, a do tego wszystkiego musi zapewniać perfekcyjny rezultat szlifowania.  Lista  oczekiwań użytkowników wobec akumulatorowej szlifierki jest długa. Kluczową  rolę,  pozwalającą spełnić te oczekiwania, odgrywa nowy akumulator BP 18 Li 3,1  ERGO.  Festool  zaprojektował  go  specjalnie  z  myślą o  nowych,  akumulatorowych szlifierkach i zadbał o to, by był on elegancko wkomponowany w uchwyt urządzenia. Patrick Hitzer  opowiada:  „Akumulator nowych, akumulatorowych szlifierek został na nowo zapro jektowany od podstaw. Można posłużyć się tutaj przysłowiem i  powiedzieć,  że  przyczyna „leży jak na dłoni” – akumula-tor nie tylko dostarcza energii, ale i musi niewidocznie wpasowywać  się  w  urządzenie, by  zapewnić  mu  najwyższą ergonomię.  W  przypadku  innych  urządzeń  należących do systemu 18 V, na przykład akumulatorowych  wkrętarek, akumulatory  zaprojektowane są głównie w celu zapewnienia źródła energii i bezpiecznej pozycji. Wyzwanie, z jakim zetknęliśmy się przy nowych, akumulatorowych szlifierkach, polegało  głównie  na  tym,  by skonstruować akumulator kompaktowy, lekki i o ergonomicznej konstrukcji. Dzięki temu, że akumulator został zintegrowany w uchwycie, udało nam się znaleźć idealne rozwiązanie dla użytkownika”.

 

Pełna moc  – niewielki ciężar

Trzy kompaktowe, akumulatorowe szlifierki w połączeniu z  bezszczotkowym  silnikiem EC-TEC zapewniają taką samą moc  jak  szlifierki  zasilane z gniazda elektrycznego. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie także w danych technicznych urządzeń: prędkość obrotowa od  6000  do  10.000  obrotów na minutę i skok 2 mm. Daje to nie tylko możliwość elastycznego dopasowania mocy szlifowania do rodzaju obrabianej powierzchni, ale i gwarantuje szybki  postęp  prac.  Do  tego dochodzi niewielki ciężar – bez akumulatora i bez worka Longlife na pył każda z akumulatorowych szlifierek waży zaledwie 1 kilogram. A z pełnym wyposażeniem  1,5  kilograma.  To dobre warunki do prac ponad głową i w ciężko dostępnych miejscach. Worek Longlife na pył w połączeniu z własnym odsysaniem szlifierki sprawiają, że nowe, akumulatorowe szlifierki są niezwykle wygodne w użyciu.

 

Niezakłócone szlifowanie bez przewodu

Kolejna zaleta akumulatorowych szlifierek – czas pracy urządzenia jest dłuższy niż czas jego ładowania. Po niespełna 30 minutach akumulator BP 18 3,1 Li ERGO jest ponownie w pełni naładowany – przeciętny czas pracy urządzenia zasilanego tym akumulatorem to zdecydowanie dłużej niż 30 minut. W przypadku wyczerpania akumulatora można od ręki zastąpić go uprzednio naładowanym  akumulatorem zastępczym. Ważne – zakres dostawy wariantów Set i Plus obejmuje dwa akumulatory, dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by szybko wymienić wyczerpany akumulator i nie przerywać pracy bezprzewodowej.

 

Bezprzewodowo czy może jednak z kablem?

Opisane powyżej zalety nie przedstawiają jednak pełnego obrazu możliwości trzech bezprzewodowych specjalistek do obróbki powierzchni – zasilacz sieciowy stwarza opcję zasilania szlifierek z gniazda elektrycznego. Wówczas praca odbywa się nie z workiem Longlife na pył, a  z  odkurzaczem  mobilnym wyposażonym w funkcję Autostart i wąż ssący. W tym celu należy zamiast akumulatora BP 18 3,1 Li ERGO włożyć adapter sieciowy plug-it i połączyć szlifierkę z odkurzaczem mobilnym. Więcej informacji o akumulato-rowych szlifierkach RTSC 400, DTSC 400 i ETSC 125 na www.festool.pl/szlifierkaakumulatorowa.

 

SERVICE all- -inclusive – pakiet gwarancyjny od Festool

W ramach usługi SERVICE all-inclusive  Festool  oferuje  klientom  trzyletnią  pełną gwarancję,  która obejmuje również  akumulator.  W  tym czasie wszelkie naprawy, łącznie z częściami zamiennymi, są bezpłatne. Dodatkowo urządzenie jest przez 3 lata chronione na wypadek kradzieży. Festool zobowiązuje się również zapewniać dostępność części zamiennych przez co najmniej 10 lat od zakończenia produkcji. Kolejną zaletą  SERVICE  all-inclusive jest 15-dniowa gwarancja zadowolenia lub zwrot pieniędzy – testowanie bez ryzyka. Więcej informacji na stronie www.festool.pl/serwis.

Fot. Festool

error: Content is protected !!