sunkel

Sünkel prezentuje nową technologię oparć i siedzisk

Dane ze sprzedaży łoży sypialnianych z kilku ostatnich lat wskazują, że ich produkcja stale rośnie. Wraz ze wzrostem popytu na ten typ mebli firmy szukają coraz to ciekawszych pomysłów na nowe modele. Mają one z jednej strony zadziwić swoim wyglądem, a z drugiej poprawić funkcjonalność. Dotychczas produkowane przez firmy łoża posiadały na stałe zamocowane oparcia. Użytkownik nie miał więc możliwości ustawienia ich tak, aby zająć komfortową pozycję. W końcu nastąpił przełom. Wraz z nadejściem nowego roku firma Sünkel c.u.e. Sp. z o.o. zaprezentowała nowy i rewolucyjny mechanizm niemieckiej produkcji – CB 11-26, który idealnie wypełnia niszę na rynku. Innowacja polega na wprowadzeniu pełnej możliwości zmiany kąta oparcia w łożach sypialnianych. W praktyce oznacza to pojawienie się niesłychanie ważnej i przydatnej funkcji dla użytkownika.

Mechanizm firmy Lusch (wieloletniego partnera firmy Sünkel
c.u.e. Sp. z o.o.) posiada płynną, bezstopniową regulację, co w połączeniu z obszernym zakresem pracy umożliwia ustawienie oparcia w dowolnej, bardzo komfortowej pozycji. Zakres pracy to aż 29o. Należy również wspomnieć, że inżynierowie bardzo dokładnie przemyśleli sposób jego działania, a podczas zmiany nachylenia oparcia mechanizm przesuwa się do przodu, nie kolidując na przykład ze ścianą. Zamontowana sprężyna ułatwia powrót zagłowia do pozycji początkowej, a specjalna konstrukcja zapewnia ciche i wytrzymałe działanie automatu. Jest to szczególnie ważne przy zamontowaniu dwóch kompletów do jednego łoża (np. dla każdego partnera opcja oddzielnej regulacji oparcia). Zaznaczmy, że te niesłychanie ważne korzyści klient otrzymuje za niewygórowaną cenę.

Listwy GOODSIDE – nowa technologia siedzisk

Firmy produkcyjne stale szukają sposobów na ograniczenie i optymalizację kosztów materiałowo-pracowniczych. Z drugiej zaś strony dążą do podniesienia komfortu swoich mebli. W praktyce połączenie tych dwóch działań jest niesłychanie trudne do osiągnięcia. Stało się to możliwe dzięki opracowaniu w niemieckich laboratoriach firmy OKE listew Goodside.

Nowe listwy występują w 5 szerokościach: 24, 36, 50, 72 i 100 mm. Każda z nich posiada odpowiadający za elastyczność rdzeń z włókna szklanego. Im grubszy rdzeń, tym większa twardość. Listwy występują aż w 9 różnych twardościach (od H1 – najbardziej miękka, do H9 – najtwardsza). Dzięki temu na produkcji można zastosować tylko jeden typ pianki, a komfort siedziska reguluje się przy użyciu listew o różnej twardości. Uzyskujemy w ten sposób pełną kontrolę nad doborem komfortu mebla do danego klienta lub też grupy klientów. Przykładowo, jeśli firma produkuje meble z siedziskami o nieco wyższej twardości (np. używała listew o oznaczeniu H7), a pojawił się klient, który preferuje miękkie i wygodne siedziska, wystarczy zamontować listwy o niższej twardości (np. H6).

Wykonanie „niewykonalnego”, czyli ten sam komfort spania po obu stronach narożnika

Dotychczas skonstruowanie narożnika o tym samym komforcie spania po obu stronach mebla było technicznie niemożliwe. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest montaż płyty do wyjeżdżającej funkcji. W rezultacie dostępne w sprzedaży narożniki po jednej stronie spania posiadają sprężyny faliste, a po drugiej jedynie płytę (skutkuje to znacznym pogorszeniem komfortu ułożenia ciała). Dzięki nowej technologii listew, oferowanej przez firmę Sünkel c.u.e. Sp. z o.o., do wyjeżdżających tzw. „wózków” wystarczy przygotować jedynie drewnianą ramkę, na którą nakładana jest pianka wraz z listwami Goodside.

Oszczędności na czasie pracy pracowników i stelażach

Dzięki zastosowaniu listew Goodside niwelowane są naprężenia działające na ramę mebla. Pociąga to za sobą szereg pozytywnych skutków, w tym konieczność stosowania bukowych listew rozprężających, klipów, sprężyn, filcu, kołków, drutów i klamr łączących sprężyny. W związku z tym, że konstrukcja stelaża jest znacznie uproszczona, park maszynowy zostaje odciążony i nie ma już konieczności zakupu chociażby drogich maszyn do nabijania klipów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ilość prac związanych z przygotowaniem samego stelaża, jak i uzbrojeniem go w wymagane podkomponenty, zostaje znacząca ograniczona.

Wytrzymałość listew i odporność na wilgoć

Podczas przeprowadzonego testu wytrzymałościowego produkt osiągnął idealne wyniki. Po cyklu 30.000 powtórzeń działania z obciążeniem nie stracił on żadnych ze swoich właściwości, czego potwierdzeniem jest udzielana gwarancja producenta na okres 10 lat!

Wysoka wytrzymałość nowego produktu czyni z niego świetne rozwiązanie dla mebli produkowanych do hoteli i użyteczności publicznej.

Dodatkowo listwy są całkowicie odporne na wpływ wilgoci, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla szpitali, domów opieki, statków i mebli ogrodowych.

Podsumowanie

Nowe rozwiązanie wprowadza wiele pozytywnych zmian w meblu. Przede wszystkim pozwala wyprodukować meble o wyższym i powtarzalnym komforcie.

Należy pamiętać również, że od kilku lat w meblarstwie spotykamy się z bardzo szybkim tempem rosnących kosztów związanych z pracą pracowników, zakupem płyt drewnianych, pianek i pozostałych akcesoriów. Kiedy uświadomimy sobie, jak duże były to wzrosty, jednocześnie przewidując spodziewane ceny na najbliższe 5 lat, to może okazać się, że listwy Goodside nie są inwestycją w przyszłość, ale inwestycją w teraźniejszość.

 

 .

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług