Stolzen chce stworzyć nowy rodzaj mebli

Elbląska firma Stolzen cały czas dynamicznie się rozwija, czego efektem są również kolejne projekty unijne przygotowywane przez przedsiębiorstwo. Tym razem Stolzen pozyskał środki na wdrożenie wyników przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Projekt firmy znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej.

Efektem tego projektu będzie wdrożenie takich rozwiązań, które zmierzają do stworzenia całkiem nowego produktu na rynku meblarskim.

Projekt, na który elbląska firma Stolzen – wiodący producent frontów kuchennych i akcesoriów meblowych, pozyskała dofinansowanie, zakłada przede wszystkim zakup nowych urządzeń oraz modernizację systemu produkcyjnego. Również w grę wchodzi rozbudowa budynku o powierzchnię produkcyjno-magazynową.

W wyniku tych działań Stolzen zdecydowanie poprawi swoją pozycję w stosunku do konkurencji, gdyż wdrożenie prac B+R (badanie i rozwój) pozwoli na zaoferowanie całkiem nowego rozwiązania, jakim jest nowy typ mebla oparty o innowacyjny front meblowy. W tym wypadku zastosowane zostanie specjalne wzmocnienie, które poprawi stabilność całej konstrukcji.
Nowy produkt będzie cechował się również wysoką jakością wykonania – dzięki innowacyjnej koncepcji frontu mebla. Standardowe, jednoczęściowe fronty zastąpione zostaną ramką poprowadzoną po całym obwodzie frontu, a w ramce zostaną osadzone poszczególne elementy, tj. drzwiczki, fronty szuflad itd. Element ten zostanie zespolony ze skrzynią całego mebla.

Pomimo innowacji i podniesienia jakości cena nowego produktu nie powinna ulec zmianie.

„Dzięki tym działaniom wprowadzimy do produkcji innowacyjny produkt, stanowiący nowość dla rynku, który nie tylko stanowił będzie bezpośrednią odpowiedź na zapotrzebowanie naszych klientów, ale również pozwoli na zdobycie nieosiągalnych przez konkurencję cech. Działania te poprawią naszą pozycję nie tylko na rynku polskim, ale i w skali międzynarodowej” – zapowiada Agnieszka Adamek-Zemke z firmy Stolzen.

Dodatkowo firma wdroży całkiem nową organizację funkcjonowania przedsiębiorstwa, tj. wprowadzi zmiany organizacyjno-procesowe, które zoptymalizują efektywność produkcji w aspekcie organizacyjnym, ekonomicznym oraz jakościowym.

Zmiany nastąpią również w związku z wdrożeniem oprogramowania do projektowania mebli w systemie ERP. Pozwoli to na innowacyjne podejście firmy do całego procesu produkcji.
„Realizacja projektu pozwoli firmie Stolzen zagospodarować widoczną niszę rynkową, uzyskać przewagi konkurencyjne, pozyskać nowych klientów oraz w pełni zaspokoić oczekiwania aktualnych, co wprost przełoży się na poprawę finansowej sytuacji przedsiębiorstwa. Wypracowane w wyniku realizacji projektu zyski pozwolą na akumulację kapitału, który w przyszłości przeznaczony będzie na kolejne innowacyjne przedsięwzięcia” – dodaje Agnieszka Adamek-Zemke.

Przypomnijmy, że elbląska firma realizuje również projekt o nazwie „Wzór na konkurencję”. Został on wysoko oceniony i wytypowany do dofinansowania. Znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej na 103 firmy, które zaproszono do popisania umowy o dofinansowanie.

Dzięki temu firma chce nie tylko dokładnie przebadać swoją strategię dotyczącą stosowanego wzornictwa w produkowanych frontach meblowych, ale również przeprowadzić analizę strategii całego przedsiębiorstwa w kontekście proponowanych produktów, stosowanego designu oraz działań konkurencji.

W połączeniu z realizacją projektu, o którym mowa wcześniej, wpłynie to na zoptymalizowanie procesu technologicznego przedsiębiorstwa. Cały audyt przeprowadzi Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług