Specjalista w produkcji powierzchni dekoracyjnych

Podczas targów interzum 2017 w Kolonii firma Schattdecor zainaugurowała swoje nowe podejście do tematu powierzchni w wyposażeniu wnętrz. Długoletnie doświadczenie w zadruku papieru dekoracyjnego poparte kompetencją w produkcji folii finish i filmów melaminowych pozwoliło na zmianę postrzegania firmy Schattdecor jako drukarni papieru dekoracyjnego na producenta powierzchni dekoracyjnych dla branży wyposażenia wnętrz. Tak więc Schattdecor zaprezentował szereg nowości wyznaczających nowy kierunek, jakim podążać będzie branża. Wszystko to pod hasłem „Jedno źródło, wiele możliwości”.

Na stoisku można było podziwiać nowości wzornicze w różnych wykończeniach powierzchni. Pierwsze skrzypce grał film melaminowy Decolay Real, czyli powierzchnia dekoracyjna charakteryzująca się synchronicznie dopasowanymi porami do struktury słojów drewna. W tym produkcie pokazano m.in. monochromatyczne wybarwienie DĘBU SAVA oraz znany już w branży meblowej DĄB WOTAN. Nowy wzór KITAMI pokazywany był także w wykończeniu Decolay Real, jak również w folii Smartfoil Evo – folii, która odznacza się strukturą haptyczną i optyczną, zbliżoną do forniru. Całości dopełnił zupełnie nowy produkt Proflex 3D, czyli wolny od jakichkolwiek toksyn, wysokiej jakości produkt przeznaczony do uszlachetniania podłóg wielowarstwowych. Prezentowany był na stoisku pod postacią nowego dekoru CANYON CENTURY ELM. Stanowi on ukłon w stronę ekologicznego i zrównoważonego sposobu definiowania przestrzeni mieszkalnych. Powierzchnia Proflex 3D jest w 100% wolna od PVC, rozpuszczalników i chloru, wytrzymała, łatwa w utrzymaniu czystości i ciepła w dotyku. Co więcej, produkt odznacza się także haptycznym efektem struktury drewna i w połączeniu z właściwościami użytkowymi nadaje wnętrzom naturalny i bezpieczny klimat.

Hybrid Classics by Schattdecor

Podczas targów Interzum swoją premierę miał również na nowo zdefiniowany podział dekorów w kolekcji Schattdecor. Obecnie klienci mogą wybierać spośród obszernej kolekcji wzorów cyfrowych DIGITAL VISIONS, przeznaczonych pod realizacje inwestorskie i projekty bardzo zindywidualizowane oraz wzory z kolekcji HYBRID CLASSICS, w której znajdują się wzory imitujące materiały szlachetne jak drewno i kamień. Dekory z kolekcji HYBRID CLASSICS mogą być produkowane zarówno metodą wklęsłodrukową, jak i cyfrową. W tej kolekcji pojawiły się także wzory z gatunku miksu materiałowego, powstające z połączenia drewna, kamienia czy motywów graficznych. Wzbudziły one dużo emocji podczas targów, wykraczając poza przyjęty schemat pojmowania powierzchni dekoracyjnej na meblu. Bezsprzecznym triumfatorem ekspozycji w Kolonii był dekor WASABI, czyli kamień wydrukowany cyfrowo w charakterystycznym, lustrzanym układzie żyłowania. Dekor nie posiada powtórzeń rysunku i prezentowany był na powierzchni ściany o zawrotnej wielkości 25 m2.

[t.18]

Jest już tradycją, że międzynarodowy zespół designerów z Schattdecor stawia prognozy trendowe w oparciu o najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz i ilustruje je nowymi propozycjami wzorniczymi. W tym roku firma poszła jednak o krok dalej i stworzyła koncepcję trendową [t.18], opisującą różne preferencje i style życia konsumentów na całym świecie. Różnorodność stylów życia, zmiany demograficzne, cyfryzacja czy świadome obchodzenie się z zasobami naturalnymi to hasła przewodnie trendów. Hasła te odzwierciedlają zachowania społeczne, które wpływają mocno na indywidualizację wnętrz i poszukiwanie nowych rozwiązań w projektowaniu. Na powierzchni 700 m2 firma Schattdecor zwizualizowała trendy i przeniosła odwiedzających stoisko do wnętrz odpowiadających konkretnym zachowaniom współczesnego społeczeństwa.

Urbanizacja stała się koniecznością

Jako pierwszy pojawia się temat MICRO HOUSING związany z migracją ludzi do ośrodków miejskich. Migracja ta nie dotyczy już tylko ludzi młodych, ale także rodzin i osób starszych. Miasta nie posiadają barier i proponują odpowiednią infrastrukturę pozwalającą rozwijać się każdej grupie społecznej. Bezpośrednio z urbanizacją związana jest tendencja zmniejszania się przestrzeni życiowej. Konsumenci kupują coraz mniejsze mieszkania lub inwestują w mieszkania pod wynajem. Nawet jeśli budownictwo będzie się cały czas rozwijać, to projektanci będą musieli projektować mniejsze i bardziej funkcjonalne mieszkania. Ogólnie im bardziej mieszkania będą posiadać elastyczne rozwiązania i meble niezajmujące powierzchni, tym lepiej. Ważną rolę odgrywa tu też samo wzornictwo, które ma za zadanie optycznie powiększać i tak małe już przestrzenie. Jasna kolorystyka, harmonijne struktury drewna i minimalistyczne formy graficzne to cechy stylu MICRO HOUSING. Niewątpliwym headlightem tego trendu jest dekor KITAMI o bardzo charakterystycznej i ciepłej strukturze wiązu. Dekor ten był prezentowany w dwóch wykończeniach powierzchni: Decolay Real i Smartfoil Evo. Zupełną nowością w kolekcji dekorów Schattdecor jest dekor ICELAND PINE, który imituje sklejkę iglastą i dominował w przestrzeni przypominającej mikrołazienkę.

Cyfryzacja a autentyczność

SMART HOME, czyli dążenie do otaczania się nowinkami technologicznymi w domu. Mowa tu jednak o urządzeniach, które są ukryte w tkance mieszkania i nienachalnie pomagają nam w codziennym użytkowaniu naszej przestrzeni życiowej. Czyli mowa tu o szerszym kontekście wykorzystywania urządzeń elektronicznych, które mają nam pomóc zaoszczędzić energię lub czas. Systemy wspomagające funkcjonowanie domu jak Google Home czy Amazon Echo sterują naszą playlistą, obsługują szereg urządzeń w domu, a nawet rozumieją kontekst naszej wypowiedzi i można z nimi prowadzić konwersację. Mimo takiego zaawansowania technologii dom ma pozostać przytulny i przyjazny. Tę autentyczność przestrzeni zapewniają materiały wykończeniowe. Pojawia się tu szlachetny kamień, który kreuje we wnętrzu nowoczesny akcent połączony z ciepłym wybarwieniem dębów. Niewątpliwą nowością w tym stylu jest dekor JACKSON HICKORY, który już w czasie targów wzbudził dużo emocji u odwiedzających stoisko. W tym wnętrzu pojawia się także kolejna premiera wzornicza, czyli wzór MADALENA, który wykonany został w technologii cyfrowej i stanowi połączenie drewna z marmurem.

Nowe grupy społeczne

Różnorodność stylów życia, coraz więcej singli we wszystkich grupach społecznych, rodziny patchworkowe, grupy wspólnych zainteresowań czy domy wielopokoleniowe powodują także zmianę myślenia o projektowaniu domu. Styl COMMUNITY ZONE kształtują mało tradycyjne, nowe formy egzystencji społecznej i świadome obchodzenie się ze środowiskiem. W tym wnętrzu pojawia się roślinność symbolizująca warzywa w przydomowych ogródkach i zioła. Natura mocno przenika do wnętrz mieszkalnych, co wiąże się z wszechobecnym pragnieniem zdrowego odżywiania się, które pozytywnie wpływa na stan naszego ciała i ducha. Gotowanie staje się wydarzeniem samym w sobie, dlatego ważną rolę w mieszkaniach odgrywa duży stół, który służy także do pracy, relaksu i zabawy. Wzornictwo jest tu bardzo autentyczne, a powierzchnie dekoracyjne posiadają haptykę i są miłe w dotyku. Dominantą wzorniczą w tym stylu jest DĄB CATANIA, który świetnie wpisuje się w naturalność tej przestrzeni i prezentowany jest na dużej zabudowie kuchennej. Na komodzie, tuż przy długim stole rzuca się mocno w oczy nowy dekor PORTO, który powstał cyfrowo z połączenia drewna dębowego i wzoru imitującego patchworkowe płytki.

Zanik klasycznych barier

Zmiany demograficzne prowadzą do odejścia od klasycznego pojmowania wieku człowieka i sprawiają, że ludzie po osiągnięciu określonego wieku nie chcą zamykać się w swojej strefie komfortu. Preferują nowoczesny styl życia, są otwarci na nowości, interesują się nowymi technologiami, które wprowadzają ich w świat wirtualnych przeżyć. Styl AGELESS LIVING to pokolenie bardzo kompetentnych i mądrych życiowo ludzi, którzy mają kolosalne znaczenie w zmianach demograficznych i przekazywaniu wiedzy młodszym pokoleniom. Ta grupa docelowa dużą wagę przykłada do bycia fit zarówno w kontekście ciała, jak i ducha. Starsi ludzie dbają teraz szczególnie o swoje zdrowie, są bardziej wyluzowani i chętnie chłoną nowe doświadczenia życiowe. Wnętrza w stylu AGELESS LIVING nie ograniczają się do spełniania klasycznych funkcji, lecz są wielofunkcyjne. Dopasowane są też do poszczególnych faz życia i potrzeb użytkownika. Grupa docelowa, o której tu mowa, nie rozdziela funkcji pomieszczeń na pracę, mieszkanie i czas wolny. Wprowadza się do mieszkania strefy, w których część stricte mieszkalna miesza się ze strefą sportu oraz z miejscem pracy w formie home office. W tym wnętrzu dominuje ciemna kolorystyka, szlachetne struktury kamienia, które na stoisku podkreślono dekorem BARCELONA – lustrzanie odbitego kamienia zadrukowanego cyfrowo w wymiarze 3 x 5 m. Powierzchnie metaliczne i ciemne struktury drewna: dębu i orzecha. Jest to styl nowoczesny, ale też ponadczasowy i niezwiązany z wiekiem użytkownika. Obok matowej czerni ważną rolę odgrywa ciemny niebieski. Warto zwrócić uwagę także na dekor ORZECH PALAZZO, który zaprojektowany został z różnych wielkości kostek drewna orzechowego. Na podłodze swoją premierę miał nowy dekor CANYON COMPASS OAK, którego charakterystyczną cechą jest diagonalne ułożenie klepek.

(dp)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług