Solidna wielopiła z Bawarii rodem

Wielopiła Serra CS 600 to maszyna, w której nowoczesna technologia łączy się z wysoką wydajnością. Znajdziemy ją w ofercie firmy Serra, znanej i cenionej na całym świecie za sprawą traków szerokotaśmowych, które sprawdzają się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

 

Innowacje w standardzie

Projektując wielopiłę Serra CS 600 bawarski producent położył nacisk przede wszystkim na solidność i stabilność. Są one zagwarantowane dzięki innowacyjnej konstrukcji: dwie boczne części wykonane są z laserowo ciętej stali, dzięki czemu są idealnie dopasowane. Pomiędzy nimi znajduje się cała maszyna, włącznie z jej sercem – mocnym silnikiem, oferowanym w różnych wariantach w zależności od potrzeb klienta (od 22 do 90 kW). Napędy łańcuchowe i pasy klinowe wielopiły są zamontowane na zewnątrz.

Model CS 600 wyposażony jest w dwa, oddzielnie sterowane zespoły posuwu z wyprofilowanymi walcami podającymi, których pracą steruje się z wykorzystaniem przetwornicy częstotliwości. Wysokość wciągania dopasowywana jest automatycznie do wielkości obrabianego drewna. Duża ilość przestrzeni na wał piłowy pozwala na łatwy dostęp i bezproblemową zmianę pił.

 

Komfortowa obsługa na wagę złota

Dziś, obok wysokiej wydajności i precyzji obróbki, tartacznicy poszukują też rozwiązań, które uproszczą obsługę. Również na te aspekty położono nacisk w maszynie CS 600. Komfort obsługi jest tu zagwarantowany m.in. dzięki cichej i precyzyjnej pracy wału piłowego. Całość, wraz ze stołem podawczym i odbiorczym stanowi bardzo solidną, kompaktową konstrukcję. Napędy pasowe łańcuchowe wyposażone są w osobne osłony ochronne. Ciekawym rozwiązaniem są ponadto praktyczne uchwyty magnetyczne dla magazynka narzędzi. Wielopiła wyposażona jest w automatyczny system centralnego smarowania.

Maszyna CS 600 posiada siedem frezowanych rolek podających, które są płynnie podnoszone i opuszczane. Są one napędzane elektrycznie.

Dodatkowym usprawnieniem dla tych klientów, którym zależy na maksymalnym ułatwieniu codziennej pracy, jest zastosowanie w wielopile rozwiązań pozwalających na optymalizację wszystkich czynności związanych z obróbką drewna. Codzienną pracę ułatwia też czytelny i przejrzysty pulpit sterowniczy.

 

Maszynę uruchamia się szybko, a kompaktowa konstrukcja nie wymaga dalszych prac montażowych na miejscu docelowym. Transportuje się ją w całości, włącznie ze skrzynką elektryczną i silnikiem, które są mocno połączone z korpusem maszyny. Jedyne czynności przed uruchomieniem związane są z koniecznością zamontowania stołu podawczego i odbiorczego i z podłączeniem zasilania.

Fot. Serra

Dane techniczne

Szerokość cięcia maks. 600 mm
Wysokość cięcia maks. 160 mm
Długość cięcia min. 800 mm
Silnik napędowy 22 – 90 kW
Waga 3300 kg
Wymiary (dł/szer/wys) 3200/1600/1600 mm (bez stołów podawczego i odbiorczego)
Obroty wału piłowego 1500 U/min
Prędkość posuwu 10-35 m/min (regulowana)