Samodzielna obróbka szkła

Domeną firmy Szkło-Tech z Jaworzna jest produkcja maszyn do obróbki szkła wytwarzanych ściśle pod potrzeby klientów. Nabywcami proponowanych urządzeń są coraz częściej zakłady meblarskie, gdyż szkło jest obecnie chętnie wykorzystywane w meblach. Ostatnią nowością firmy Szkło-Tech jest szlifierka 4-wrzecionowa S4-W przeznaczona przede wszystkim do szlifowania wąskich pasków szkła.

W produkcji półek i frontów szklanych znajdują zastosowanie szlifierki przeznaczone do obróbki prostych brzegów szkła. Modele S-1, S-1m, S-2, S-3 oraz S-4a realizują szlifowanie i polerowanie tylko jednej krawędzi szkła, natomiast S-4, S-6, S-8 oraz nowość S4-W mogą obrabiać dwie krawędzie jednocześnie i stąd wykorzystuje się je do obrabiania szkła płaskiego o kształcie kwadratu lub prostokąta. Brzegi uzyskują kształt trapezowy lub typu C-kant. Obrabiane szkło może mieć grubość od 2 do 20 mm.

Nowa 4-wrzecionowa szlifierka S4-W przystosowana jest do szlifowania wąskich pasków szkła o grubości od 3 do 6 mm z dwóch stron jednocześnie. Minimalna szerokość szlifowanego szkła wynosi 45 mm, a maksymalna 140 mm – parametry te na zamówienie mogą ulec zmianie.

Maszyny posiadają możliwość szlifowania i polerowania w jednym przebiegu. Na ich wyposażeniu są zamontowane jednocześnie trzy ściernice diamentowe do różnych grubości szkła. Szybkość szlifu i siła docisku jest regulowana. Maksymalna prędkość pracy wynosi 6 mb/min., a minimalna 1 mb/min. Obieg chłodziwa jest zamknięty.

Do szlifowania i polerowania krzywoliniowych krawędzi szkła firma Szkło-Tech proponuje szlifierki SKO-1 i SKO-1A. Sprawdzają się one świetnie przy produkcji ław i stołów szklanych. Przy ich pomocy można szlifować krawędzie kół i owali, a kształt uzyskanego szlifu, zależny od tarcz obrabiających, może być różny według potrzeb (między innymi C-kant, trapez itd.).
Konstrukcja maszyn umożliwia szlifowanie szkła o grubości od 3 do 15 mm. Obie mają możliwość jednoczesnego montażu trzech tarcz ściernych lub dwóch i tarczy polerskiej. Szkło przysysane jest do stołu podciśnieniową pompą Venturiego. Minimalna średnica obrabianego szkła wynosi 280 mm, a maksymalna 1800 mm. Także w tych maszynach obieg chłodziwa jest zamknięty.

Wśród kolejnych urządzeń, które znajdują zastosowanie w produkcji mebli, są wiertarki WD-1 służące do wiercenia otworów w szkle. Można je stosować w produkcji frontów szklanych przy wykonywaniu otworów pod zawiasy i uchwyty. Wiertarki WD-1 produkowane są w dwóch wersjach – pionowej i poziomej. Obie umożliwiają wiercenie otworów w szkle dowolnej grubości i o dużych wymiarach, w zakresie średnicy od 3 do 70 mm. Minimalna odległość wierconego otworu od brzegu tafli to 5 mm, a maksymalna – 500 mm. Można wykonywać nimi wiercenie w taflach dwustronnie ustawionych. Regulacja prędkości obrotowej wrzecion jest płynna i odbywa się przy użyciu falownika. Strefa wiercenia jest chłodzona wodą z dodatkiem koncentratu chłodziwa, obieg chłodzenia jest zamknięty.

Po procesie obróbki szkło należy wymyć i wysuszyć. Zadania te mogą wypełniać myjko-suszarki MS-1 i MS-2. MS-1 ma przekładnię z płynną regulacją umożliwiającą mycie z prędkością od 2,5 do 8 mb/min. i wyposażona jest w dwie pary szczotek oraz w dwa niezależne, zamknięte obiegi wody. Maksymalna szerokość mytego szkła wynosi 1200 mm, zaś długość szkła jest dowolna, natomiast minimalny format elementu to 200 x 200 mm. Mycie wstępne wykonywane jest wodą zimną, a mycie zasadnicze wodą o temperaturze 55-65oC. Moc pobierana przez maszynę wynosi 20 kW.

W myjni MS-2 minimalny format szkła wynosi 160 x 160 mm, a maksymalny 800 x 800 mm. Myjka posiada płynną regulację prędkości od 2 do 4 mb/min. Obieg ciepłej wody jest zamknięty, a moc pobierania wynosi 3,5 kW.

Szkło-Tech działa na rynku od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Duża liczba wyprodukowanych maszyn i zdobyte doświadczenie sprawiły, że dziś proponowane rozwiązania są na najwyższym poziome jakości. Charakterystyczną cechą oferty tego producenta jest wytwarzanie maszyn dostosowanych do indywidualnych wymagań poszczególnych odbiorców. Jacek Chacuś z firmy Szkło- -Tech mówi: „Nasze przedsiębiorstwo wyprodukowało do dziś setki maszyn, zdobywając tym samym duże doświadczenie i utrwalając swoją pozycję na rynku oraz ciągle poszerzając asortyment urządzeń, które znajdują również zastosowanie przy obróbce szkła wykorzystywanego w produkcji mebli. Wieloletnie doświadczenie w branży i bogate zaplecze technologiczne pozwala nam na dostarczanie maszyn o najwyższej jakości, a jednocześnie niezawodnych i prostych w obsłudze”.

(jz)

Nowość – szlifierka S4-W:

  •     min. szerokość szlifowanego szkła – 45 mm,
  •     maks. szerokość szlifowanego szkła – 140 mm,
  •     szlifowanie krawędzi szkła płaskiego o kształcie kwadratu lub prostokąta,
  •     zależnie od zastosowanych ściernic można uzyskać szlif C-kant lub szlif trapezowy,
  •     płynna regulacja prędkości szlifowania od 1 do 6 mb/min.,
  •     możliwość zamocowania trzech tarcz jednocześnie,
  •     obieg chłodziwa zamknięty,
  •     moc pobierania – 10 kW,
  •     wymiary zewnętrzne – 1700 x 2000 mm,
  •     regulowana szybkość szlifu i siła docisku,
  •     jednoczesne szlifowanie i polerowanie szkła do grubości 5 mm,
  •     mechaniczny transport szlifowanego szkła.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług