Przemysłowa pilarka na wąską taśmę

Wymagania stawiane dziś producentom maszyn do obróbki drewna są bardzo wysokie, a klienci oczekują, że kupowane przez nich urządzenia nie tylko przetrą surowiec, ale że zrobią to szybko i sprawnie, co dziś – w czasach, w których nie jest łatwo znaleźć pracowników – jest na wagę złota. Z myślą o wymagających klientach, którzy dążą do podniesienia wydajności i usprawnienia produkcji, firma ZM Jabłoński z Mińska Mazowieckiego zaprojektowała i zbudowała poziomą pilarkę taśmową PTe-80.

 

Przede wszystkim wydajność

Pilarki serii PTe-80 to linia bardzo wydajnych traków poziomych, w których producent wprowadził szereg innowacji, pozwalających uzyskać doskonałe wyniki obróbki. Wąska taśma, w jaką wyposażona jest maszyna, charakteryzuje się żywotnością ponad dwukrotnie dłuższą niż w przypadku narzędzi stosowanych np. w tradycyjnych pilarkach innych producentów czy też w modelu PTe-64. Prostotę obsługi gwarantuje zaawansowany system sterowania maszyną.

Długość cięcia w pilarce wynosi 4-6 m. Maszyna może przecierać kłody o maksymalnej średnicy 1 m, a szerokość cięcia wynosi 75 cm. Zwolnienie wjazdu w kłodę następuje automatycznie. Pilarka wyposażona jest w silnik główny o mocy 30 kW lub 37 kW – w zależności od potrzeb zamawiającego zakładu. Średnica kół taśmowych wynosi 80 cm.

Aby jeszcze bardziej podnieść wydajność i poprawić parametry maszyny, wyposażono ją w specjalne ślizgi oraz zastosowano dłuższą taśmę. Wymiary piły taśmowej to 1,1 x 38 x 5600.

W standardowym wyposażeniu znajduje się ponadto obracak łańcuchowy, rolki poziomowania z napędem, system kleszczenia z ruchomym zabierakiem oraz system dwustronnego kleszczenia. Operator ma możliwość kontrolowania wysokości oporów.

Ponadto istnieje możliwość wyposażenia pilarki w rozbudowany system odbioru i transportu deski. Dzięki temu już operator może oznaczać, gdzie docelowo ma trafić surowiec, co ułatwia jego odbiór i zwiększa wydajność.

http://www.zmj.pl/

 

Fot. ZM Jabłoński