Prekursorskie trendy

Sklasyfikowanie najnowszych propozycji firmy Nomet w zakresie uchwytów nie jest łatwe. Kolekcja ta znacznie odbiega od dotychczasowej oferty polskiego producenta. Jej niezwykle wyrazisty, nowoczesny design wyróżnia ją na tle masowych, popularnych trendów. Także mnogość wprowadzonych wzorów zdumiewa. Wszystko to jednak jest zdecydowaną zachęta do tworzenia niezwykłych, śmiałych projektów mebli.

Michał Roszkowski, projektant tegorocznych kolekcji uchwytów mówi: Rolą i niejako obowiązkiem projektanta jest nowe spojrzenie na istniejące i już „opatrzone” produkty. Poszukiwanie i odkrywanie świeżych i innowacyjnych pomysłów przy jednoczesnym respektowaniu wymagań funkcjonalnych i ograniczeń technologicznych. Przy projektowaniu uchwytów tej świeżości szukałem przede wszystkim w proporcjach, wykończeniu i kompozycji. Kilka modeli zróżnicowanych kształtem stopek starannie zakomponowanych z gładkimi lub fakturowanymi prętami i kilkoma rodzajami wykończenia – spośród dostępnych wariantów bez problemu znajdziemy pasujący do każdej oczekiwanej stylistyki mebla. Wszystkie będą zwracać uwagę elegancją i starannym dopracowaniem w najdrobniejszym szczególe.

Kolekcja Torn jest niewątpliwie propozycją niekonwencjonalną. To rozwiązanie płynące z chęci użycia jak najprostszych środków stylistycznych projektowo połączonych w spójną całość. Spójną, ale intrygująca i nietypową. Wszystko tu zwraca uwagę: kompozycja, wizualne relacje łączonych elementów, nieszablonowe podejście do użytych materiałów.

(opr. jz)