Precyzja do perfekcji

Wszechstronność, innowacyjność, maksymalna precyzja i kompaktowe rozmiary – to zalety, jakie łączy okleiniarka CEHISA Dynamic C-Motion. Odwiedzający targi DREMA w Poznaniu  mogli zobaczyć ją na stoisku firmy Cehpol, a prezentowana była w doborowym towarzystwie, bo razem z największą okleiniarką PRO-12, najmniejszą FLEXY-P, wiertarką przelotową CEHISA Formula TF-950 oraz pilarką pionową ELCON 215 DSX nie tylko do rozkroju drewna.

 

18 serwomotorów w pakiecie podstawowym

Okleiniarka CEHISA Dynamic C-Motion sterowana jest w całości przez18 serwomotorów, a obsługę ułatwia obrotowy panel sterujący z kolorowym wyświetlaczem 10”. Zespół frezowania krawędzi płyty PF-2 wyposażony jest w dwa wysokoobrotowe, przeciwbieżne silniki o mocy 1,1 kW / 0,75 kW, z głowicami diamentowymi o wys. 65 mm. Ilość frezowanego materiału ustawiana jest przez jeden serwomotor. Również jeden serwomotor ustawia trzy rolki dociskowe. Sześć serwomotorów odpowiada za ustawianie dwóch silników wysokoobrotowych o mocy 2 x 0,55 kW, z kopiałami talerzowymi i wymiennymi płytkami, pochylanymi od 0° – 20°, w które wyposażony jest zespół BC-6M do frezowania obrzeża góra/dół. Cztery serwomotory odpowiadają za ustawianie zespołu CR-3 do zaokrąglania narożników płyty oklejonych obrzeżem PVC/ABS, wyposażonego w 2 wysokoobrotowe silnik o mocy 0,27 kW każdy. Sześć serwomotorów odpowiada za pracę cykliny promieniowej RB-10M z odciągiem wiórów wraz z pojemnikiem oraz nadmuchem sprężonego powietrza na rolki kopiujące.

 

W standardzie i dla wymagających

Dzięki rozbudowanemu pakietowi wyposażenia standardowego, okleiniarka CEHISA Dynamic C-Motion zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Znajduje się tu m.in. automatyczny podajnik dla listew drewnianych, zespół posuwu materiału z dolnym transporterem gąsienicowym, centralny odciąg agregatów w kabinie maszyny, agregat 2 – piłkowy V-10 z 2 silnikami o mocy 0,55 kW do dokładnego obcinania obrzeża z przodu i z tyłu płyty (pneumatycznie pochylany od 0° – 10°) czy elektrycznie podnoszona belka dociskowa z podwójnym rzędem rolek. Pokryty teflonem zbiornik kleju z funkcją czuwania zapewnia szybką gotowość do pracy okleiniarki, bo nagrzewanie trwa maksymalnie 10 minut. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest funkcja zdalnego łączenia z maszyną.

Klienci, których oczekiwania wykraczają poza ramy wyposażenia standardowego, mogą doposażać okleiniarkę zgodnie z swoimi potrzebami. Znajduje się w niej wolne miejsce do zainstalowania cykliny klejowej płaskiej RR-8N czy miejsce do zainstalowania agregatu polerowania obrzeża po frezowaniu PC-5.

 

Wysoka wydajność

Okleiniarka PRO-12 firmy CEHISA to maszyna, która doskonale poradzi sobie z doklejaniem obrzeży ABS/PCV do 3 mm, forniru i doklejki drewnianej do 8 mm, a perfekcyjny wygląd spoiny zapewnia agregat wstępnego fazowania krawędzi płyty PF-12. Ponadto posiada specjalny agregat FD-50 do zaokrąglania narożników płyty o wysokości do 50 mm oklejonej obrzeżem PVC/ABS do 2 mm grubości. To wszystko realizowane z prędkością posuwu do 14 m/min.

Na targowej ekspozycji można też było zobaczyć najmniejszą okleiniarkę – Flexy-P. Mimo niewielkich gabarytów to maszyna o dużych możliwościach –(m.in. wstępne frezowanie), przez co sprawdzi się w każdym warsztacie.

http://cehpol.pl/

Fot. Cehpol