Resbud Fot. 1

Polski trak na lwowskich targach

Firma RESBUD znana jest na rynku przemysłu drzewnego między innymi za sprawą niezawodnego i wielokrotnie nagradzanego na targach traka taśmowego TP-800. Solidność wykonania i prostotę obsługi tej maszyny doceniły już rzesze tartaczników na rynku krajowym oraz zagranicznym. W dniach 30 maja–2 czerwca firma RESBUD pod przewodnictwem kierownika Mariusza Gaika wzięła udział w Międzynarodowych Targach Przemysłu Drzewnego „Obróbka Drewna” organizowanych we Lwowie.

„Trak TP 800 cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, głównie ze względu na swą innowacyjność i ulepszenia, które zastosowano w najnowszym modelu TP 800. Możliwość dowolnego dostosowania zarówno elektroniki, jak i hydrauliki przypadła klientom do gustu, co w połączeniu z precyzją cięcia zaowocowało wieloma kontaktami na rynku wschodnim” – mówi Mariusz Gaik, kierownik firmy RESBUD.

Wyposażenie adekwatne do możliwości i potrzeb

TP 800 to maszyna wyposażona w ruchomy zespół tnący przeznaczony do wzdłużnego przecierania. Przy jej użyciu można ciąć kłody drewniane, listwy krawędziaki, elementy stolarki budowlanej, obicia elewacyjne czy gonty pokryciowe, zachowując jednocześnie jakość i wydajność.

Trak oferowany jest w różnych wersjach i o różnych parametrach. Jak wskazują specjaliści z firmy, maszynę można wyprodukować od razu jako model wyposażony we wszystkie podzespoły z wyposażenia dodatkowego, zapewniające jednoosobową obsługę. Można również rozpocząć od skromniejszego wyposażenia i dochodzić do nowoczesnej i bezobsługowej maszyny krok po kroku.

Wersja podstawowa traka jest przeznaczona do stacjonarnego przecierania drewna. Wyposażona jest w silnik 7,5 kW i automatyczne sprzęgło. Dla klientów, którzy chcieliby uzbroić swój park maszynowy w mocniejszą maszynę, producent przygotował również wersje 11 kW oraz 15 kW. Podnoszenie głowicy tnącej góra/dół odbywa się z zastosowaniem motoreduktora. Ponadto trak został wyposażony w urządzenie elektryczne Softstart, które jest odpowiedzialne za łagodny start i hamowanie silnika głównego głowicy tnącej. W standardowej wersji głowica jest poruszana manualnie. Jest też możliwość zainstalowania falownika i dokonywania płynnej regulacji prędkości od 0 do 40 m/minutę.

Fot. Resbud

error: Content is protected !!