Polska nowość w systemach drzwi przesuwnych

„Doskonała jakość w dobrej cenie” – pod taką dewizą PPHU K. Orzełek, K. Markisz od ponad 25 lat dostarcza na rynek krajowy i zagraniczny szeroki asortyment wysokiej jakości akcesoriów meblowych. Jako producent największy nacisk kładzie na aluminiowe uchwyty meblowe, stelaże i podnośniki łóżek, nogi meblowe, stelaże biurek i komód oraz systemy drzwi przesuwnych.

Aluminiowe uchwyty meblowe

Firma ciągle rozwija dostępną paletę wykończeń powierzchni uchwytów, które wytwarzane są w kilkunastu kształtach.

W ostatnim czasie ofertę rozszerzyły nowe powłoki PREMIUM dla uchwytów aluminiowych:

  srebrny premium gładki i szczotkowany,

  złoty premium gładki i szczotkowany,

  brązowy premium gładki i szczotkowany,

czarny premium gładki i szczotkowany,

  chrom premium gładki połysk,

  nikiel premium szczotkowany satyna.

Nowo opracowana jest także struktura drobnego młotkowania. Wykonanie powłok wyżej wymienionymi metodami galwanicznymi i polerskimi daje niesamowite efekty wizualne. Nadaje szlachetny wygląd elementom, niemożliwy do uzyskania przez standardowe obróbki powierzchni, jak na przykład lakierowanie.

Stelaże i podnośniki do łóżek

Ramy łóżek występują w wersji pojedynczej i podwójnej w standardowych rozmiarach, jednak producent realizuje także zlecenia nietypowe.

Rama wykonana jest w formie składanej do samodzielnego montażu. Ilość listew sprężystych to, w zależności od wersji, 40 lub 48 sztuk. Podstawowym kolorem jest czarny matowy, natomiast istnieje możliwość wykonania ram w innych kolorach z palety RAL.

Do ram producent przewidział dwa kompatybilne podnośniki o indeksach PO-8.205 – mniejszy oraz PO-8.215 – większy. Otwieranie i zamykanie realizowane jest za pomocą sprężyn gazowych, których niewątpliwą zaletą jest cicha, bezawaryjna praca oraz wyhamowywanie ramy w końcowej fazie otwierania, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Możliwe jest otwieranie wzdłużne i boczne.

Kompletny zestaw do łóżka (rama, podnośnik, sprężyny gazowe, listwy sprężyste oraz wszystkie elementy montażowe) dostarczane są w kompaktowej formie w niedużym opakowaniu kartonowym wraz ze szczegółową instrukcją montażu.

Nogi meblowe, stelaże biurek i komód

W zależność od upodobań klienta nogi i stelaże mogą być wykonane z rur i profili stalowych o rożnych kształtach i wymiarach przekrojów. Od kwadratowych, przez prostokątne, owalne do okrągłych oraz ich kombinacje.

Zgodnie z projektem biurka dostarczane są pojedyncze nogi uzupełniane elementami z płyty bądź kompletne stelaże z belkami podblatowymi i kanałami kablowymi. Do których wystarczy tylko zamontować blat. Wybrane nogi i stelaże mogą występować z maskownicami o różnych kształtach i wymiarach.

Nogi i stelaże występują w formie składanej bądź spawane jako jednolita bryła. Wykończenie powierzchni to lakierowanie proszkowe w kolorach z palety RAL (matowe bądź połyskliwe), a w niektórych przypadkach także chrom galwaniczny. Producent oferuje wyżej wymienione elementy w standardowych rozmiarach, a także wykonane pod indywidualne potrzeby klienta.

S01 – nowość w systemach drzwi przesuwnych

Nowością w ofercie firmy jest zaprojektowany i wykonany od podstaw system o nazwie S01 przeznaczony do drzwi przesuwnych o wadze skrzydła do 40 kg. Podobnie jak we wcześniejszych systemach A01 i B01 jego konstrukcja oparta jest na górnej podwójnej szynie jezdnej. Takie rozwiązanie powoduje, iż żaden z elementów systemu nie jest widoczny, dzięki czemu zdecydowanie wzrasta estetyka mebla. Wszystkie systemy posiadają łożyskowane rolki zapewniające cichą i bezawaryjną pracę.

Dzięki jakości nieustępującej miejsca funkcjonującym na rynku podobnym zestawom zagranicznym oraz bardzo przystępnej cenie zestawy te zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów, w efekcie czego ich sprzedaż ciągle wzrasta. Jakość potwierdziły badania w niezależnym laboratorium – zestawy wraz z torami górnymi i dolnymi otrzymały atesty w odniesieniu do restrykcyjnych norm PN-EN 15706:2009.

Systemy A01, B01 i S01 stosuje się w zależności od konstrukcji szafy. Zestaw A01 stosowany jest przy korpusach ze zróżnicowaną szerokością boków szafy, a dolny profil prowadzący wykonany z tworzywa jest ukryty pod wieńcem dolnym. Zestaw B01 i S01 stosowany jest w korpusach o równych szerokościach boków szafy, a dolny profil prowadzący wykonany z aluminium montowany jest do frontu wieńca dolnego.

Oferta firmy obejmuje także dodatkowe elementy potrzebne do stworzenia kompletnej szafy. Tor górny podwójny aluminiowy, tory dolne, profile uchwytowe wysoki i niski, maskownice boczne, ceowniki, kątowniki, elementy usztywniające, płytki łącznikowe oraz szczotki przeciwkurzowe. Wszystko to dostępne w standardowym kolorze chrom mat (RAL 9006) oraz w innych kolorach z palety RAL.

Nowością w ofercie firmy jest także system cichego samodomykania do zestawów A01, B01 i S01.

(po)