Pochwała niedoskonałości – industrialne materiały według Interprint

Ciężki i zimny metal czy surowy, szary beton to coraz chętniej stosowane materiały w aranżacji wnętrz. Pokochaliśmy je za trwałość, ale również charakter. Interprint nie pozostaje obojętny na ich urok, oferując klientom dekory perfekcyjnie imitujące te wyjątkowe surowce.

Wystarczy cofnąć się myślami kilkanaście lat wstecz, by przypomnieć sobie, jak inne były wnętrza, w których mieszkaliśmy. Nikt nie dekorował ścian betonem, a nieotynkowane cegły mogłyby świadczyć o tym, że dom jest niewykończony. Styl industrialny zarezerwowany był dla wielkich i zimnych fabryk, zaś wnętrza domów otaczało się przytulnymi materiałami w stonowanych kolorach. Dziś z kolei industrialne aranżacje cieszą się ogromną popularnością, a wraz z nimi materiały, tj. kamień, beton czy metal. Szczególnie ten ostatni ma w sobie wiele uroku. W pierwszej chwili nie kojarzy nam się z wystrojem wnętrza, jednak w połączeniu z drewnem bądź otoczony miękkimi tkaninami, staje się materiałem z duszą i charakterem, który doskonale odnajdzie się w domowym zaciszu.

Design kocha metal

Metal jest materiałem, po który chętnie sięgają architekci. Choć na pozór może wydawać się mało plastyczny, to przy jego pomocy można stworzyć ciekawe i przede wszystkim innowacyjne projekty. Światowej klasy mistrzem eksperymentów z metalem jest Tom Dixon. Zaprojektowana przez niego kuchnia obłożona elementami blachy zaskakuje innowacyjnością, jest odważna i nowoczesna. Materiał ten stosował chętnie, nie tylko projektując większe formy, ale również tworząc z niego drobne dekoracje. W Polsce projektantem, który umiejętnie potrafi okiełznać metal jest Oskar Zięta. Używając nowoczesnej technologii nadmuchiwania blachy, tworzy meble o wyjątkowych kształtach. Interprint również nie pozostaje obojętny na urok metalu. Dekory Aurora, Oxid, Titan oraz Grid są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wzorami imitującymi ten wyjątkowy surowiec. Ich kolorystyka oraz faktury doskonale oddają piękno surowego metalu. Można je stosować na wiele sposobów, przez co stanowią niewyczerpane źródło inspiracji.

Uniwersalność w każdym calu

Warto oswoić metal, bowiem jest to materiał trwały, zupełnie nieoczywisty i też piękny w swojej prostocie. Dzięki niemu każda aranżacja wnętrza będzie wyjątkowa. Metale, jak również dekory nimi inspirowane, znajdą zastosowanie na blatach stolików kawowych, na frontach mebli czy nawet całych korpusach mebli skrzyniowych. Dekory inspirowane metalem można z powodzeniem łączyć z dekorami imitującymi drewno, dzięki czemu meble będą prezentowały się przytulnie, ale nie zabraknie im charakteru. Można je zastosować również jako dodatek do mebli tapicerowanych, np. w formie półki lub nóżek. W kuchni sprawdzą się z kolei jako metalowe relingi i uchwyty, a jeśli chcemy uzyskać industrialny efekt, również jako cały blat. W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem będzie dekor Titan. Inspirowany jest czystym metalem i dostępny w wielu wersjach kolorystycznych – od chłodnych szarości, aż po złocienie. Powierzchnia dekoru nie jest idealnie gładka, kiedy przyjrzymy się bliżej, zauważymy niewielkie ślady szczotkowania. To sprawia, że dekor Titan jest idealny dla osób, które lubią we wnętrzu surowe materiały, jednak w stonowanej, nieprzesadzonej formie. Szeroka gama barw – inspirowana stalą, srebrem lub złotem, pozwala stosować ten dekor w najróżniejszych aranżacjach. Pasuje on zarówno do wnętrza w stylu starej fabryki, jak i glamour czy nowoczesnym.

Urok starej fabryki

Styl industrialny ma w sobie „to coś”, jednak łatwo w nim o przesadę. Zamiast stosować wiele różnych materiałów, lepszym rozwiązaniem będzie jeden, lecz bardzo wyrazisty. Taki jest dekor Oxid, który wygląda jak materiał przyniesiony prosto z opuszczonej starej fabryki lub placu budowy. W zależności od wersji kolorystycznej może przypominać stary tynk lub starą, nadgryzioną zębem czasu blachę, na której powierzchni widoczne będą skorodowania. Oxid jest wyjątkowo autentyczny, w palecie brązów i rudości do złudzenia przypomina podrdzewiałą blachę, zaś w grafitach – stary tynk. To doskonała propozycja dla tych, którzy w aranżacji wnętrza oczekują charakterystycznych i niepowtarzalnych efektów. Wielopłaszczyznowość tego dekoru sprawia, że mamy ochotę dotknąć go palcem, by poczuć, czy aby na pewno jest prawdziwy. Wszystko za sprawą wielu warstw i przebijających się spod nich plam, które dają wrażenie takiej autentyczności, jaką spotkać możemy wyłącznie w murach starej, opuszczonej fabryki.

Chłód nowoczesności

Nowoczesne aranżacje wnętrz zachwycają minimalizmem. Nie tylko w zakresie ilości dekoracji, ale również wyboru materiałów wykończeniowych. Do nowoczesnego wnętrza pasują materiały chłodne, na wskroś proste i nieskomplikowane, jednak niepozbawione charakteru. W tą konwencję idealnie wpisuje się dekor Aurora, który nawiązuje do wzoru metalu. Na jego powierzchni znajdziemy widoczne gołym okiem procesy szlifowania, które snują się niczym zorza polarna, pozostawiając za sobą dekoracyjne smugi. Zupełnie jakby był w ciągłym ruchu. Ta dynamika sprawia, że dekor ma w sobie coś hipnotyzującego, przez co możemy przyglądać mu się bez końca.

Poszukiwaczom zupełnie nieoczywistych szarości z pewnością spodoba się również dekor Grid. Jego struktura łączy w sobie to, co piękne i trwałe w kamieniu oraz całą surowość betonu. Jest kwintesencją wielkiego miasta, jego pędu i hałasu. Zachwyca dynamiką i zmiennością. Dodatkową zaletą dekoru jest fakt, że można go ciąć na różne sposoby i stosować na każdej powierzchni. Doskonale odnajdzie się na frontach mebli, gdzie swoje ornamentowe wzory zaprezentuje w całej okazałości, jak również na mniejszych powierzchniach, jak blat stolika kawowego, stanowiąc niekwestionowaną dekorację aranżacji salonu.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług