Pilarka taśmowa PTe-80

Firma ZM Jabłoński z Mińska Mazowieckiego przyzwyczaiła już swoich klientów do tego, że każda kolejna maszyna zaprojektowana i zbudowana przez tego producenta umożliwia ekonomiczną, efektywną i wydajną obróbkę surowca. Nie inaczej jest też w przypadku poziomej pilarki taśmowej PTe-80. Jej innowacyjność została doceniona przez kapitułę przyznającą Złote Medale targów DREMA, która zdecydowała, aby tym prestiżowym wyróżnieniem odznaczyć producenta właśnie za tę maszynę.

 

 Pilarki serii PTe-80 to linia bardzo wydajnych traków poziomych na wąską taśmę, wyposażonych w zaawansowane sterowanie. Sprawdzą się one szczególnie w tych zakładach przeróbki drewna, które dążą do podniesienia wydajności i usprawnienia produkcji.

Długość cięcia w maszynie wynosi 4-6 m, maksymalna średnica podawanej kłody to 1 m, a szerokość cięcia 85 cm. Pilarka wyposażona jest w silnik główny o mocy 30 kW lub 37 kW – w zależności od potrzeb zamawiającego zakładu. Średnica kół taśmowych wynosi 80 cm.

Wąska taśma, w jaką wyposażona jest maszyn charakteryzuje się żywotnością ponad dwukrotnie dłuższą niż w przypadku narzędzi stosowanych np. w tradycyjnych pilarkach innych producentów czy też w PTe-64. Parametry nagrodzonej na DREMIE pilarki poprawiają ponadto specjalne ślizgi oraz zastosowanie dłuższej taśmy. Wymiary piły taśmowej to 1,1 x 38 x 5600.

Producent wyposażył maszynę w obracak łańcuchowy, rolki poziomowania z napędem, system kleszczenia z ruchomym zabierakiem oraz system dwustronnego kleszczenia. Operator ma możliwość kontrolowania wysokości oporów. Zwolnienie wjazdu w kłodę następuje automatycznie.

http://www.zmj.pl/

Fot. ZM JABŁOŃSKI Sp. z o.o.