MXP __3___ (1)

Pierwsza rękojeść OLFA z odlewanego ciśnieniowo aluminium

Odbywające się na początku roku we Frankfurcie nad Menem targi Creativeworld to najważniejsze na świecie międzynarodowe targi sektora artykułów dla hobby, rzemiosła i artystów. Na Creativeworld wystawcy prezentują nowe produkty, techniki i materiały dla sztuki dekoracyjnej i rzemiosła oraz kreatywnych hobby, dla grafików i projektantów tkanin. Na tegorocznej edycji targów nie zabrakło oczywiście japońskiej firmy OLFA – nieustającego innowatora w dziedzinie ręcznych narzędzi tnących, która wśród nowości zaprezentowała wysokiej jakości nóż segmentowy 18 mm, oznaczony symbolem MXP.

Narzędzie nietrudno było wypatrzeć na firmowym stoisku, bowiem błyszczący niebiesko-czarno-srebrny blister z symbolicznym X-design logo w tle przyciąga wzrok, a przezroczysta szybka z tyłu blistera umożliwia dokładne obejrzenie produktu z obydwu stron.

Kolejny raz konstruktorzy OLFA, projektując model MXP, wykazali się drobiazgową dbałością o szczegóły. Rękojeść tego noża to połączenie odlewanego ciśnieniowo aluminium i antypoślizgowego włókna elastomerowego. Dzięki mocnemu skręceniu komponentów złożony z pięciu elementów zwarty kompozyt tworzy wyjątkowo silny, antypoślizgowy uchwyt do ciężkich prac. Wykończenie uchwytu typu X-design jest kombinacją wytrzymałej, wzmocnionej żywicy polipropylenowej i antypoślizgowego włókna elastomerowego umożliwiającą maksymalną siłę cięcia.

Nowy model MXP to jednak nie tylko rękojeść z odlewanego ciśnieniowo aluminium – jest tu więcej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Hartowanie całej powierzchni prowadnicy ostrza sprawia, że jest ona trudna do zgięcia i odporna na zużycie. W połączeniu z odlewanym uchwytem nabiera dodatkowo wysokiej wytrzymałości na zginanie.
W wersji MXP-L mocowanie ostrza to solidne pokrętło wykonane z jednego kawałka metalu. Poddane obróbce cieplnej świetnie znosi powtarzalne cykle użytkowania. Satynowana powierzchnia pokrętła nadaje całej rękojeści wizualną harmonię stosowaną dla uchwytu klasy premium.

Wersja MXP-AL oferuje automatyczną blokadę ostrza w suwaku Auto-Lock, który jest szerszy i cieńszy niż we wcześniejszych uchwytach Comfort Grip. Rękojeść jest bardziej kompaktowa, porównywalna z modelem X-Design L-5, dzięki czemu posługiwanie się tym nożem jest łatwe i wygodne.

W rękojeści zaprojektowano otwór do zamocowania linki bezpieczeństwa, który jest na tyle duży, że pozwala zawieszać nóż na różnych wieszakach na ścianie.

Gdy patrzy się na nowy model noża segmentowego MXP – kolejny flagowy okręt firmy OLFA, nie ulega wątpliwości, że jest to konstrukcja o wysokim standardzie wykonania, przekładającym się na wygodę użytkowania i gwarancję długiej, bezawaryjnej eksploatacji.

error: Content is protected !!