egger_02PI_CO_EM_fur_edc_styles_living_nature

Perfekcyjne połączenia kolorów, materiałów i drewna

Dzięki 300 dekorom i nowym powierzchniom kolekcja staje się bardziej wartościowa niż kiedykolwiek przedtem.

Duży wybór kolorów, szeroki zakres kolorystyczny dla dekorów drewnianych, więcej reprodukcji materiałów, nowe struktury synchroniczne Feelwood – dzięki nowej Kolekcji materiałów dekoracyjnych nic nie ogranicza architektów i projektantów w ich pracy. Innowacyjny system 9-Grid, jak również odpowiadające trendom style, zapewniają orientację i inspirację w szerokiej palecie dekorów.

Kolekcja materiałów dekoracyjnych EGGER została poszerzona, aby sprostać stale rosnącej liczbie stylów i zastosowań. Bardziej zróżnicowana kolekcja zapewnia możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów, kolorów, typów drewna oraz stylów. Około połowa z 300 dekorów to nowości, natomiast pozostałe dekory zostały odświeżone.

Łączenie przeciwieństw, kombinacje materiałów i kolorów, połączenia stylów, złożoność i prostota, szeroka skala szarości, mat i połysk, jak również kontrasty i akcenty to trendy w wystroju wnętrz, które zostały odzwierciedlone w Kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2017-2019. Eksperci ds. dekorów i wzornictwa tego producenta materiałów drewnopochodnych stworzyli asortyment dekorów oparty na wspomnianych trendach: rozszerzono, zaktualizowano i odświeżono paletę kolorów uni, do oferty reprodukcji materiałów dodano ekscytujące innowacje, paletę dekorów drewnianych również poszerzono, szczególnie w kierunku modnego drewna dębowego, jak również klasycznych i egzotycznych typów drewna.

Szerszy zestaw kolorów

W palecie kolorów uni rozszerzono wybór w ramach megatrendu bieli. Czernie również nabiorą nowego znaczenia, głównie w obszarze odcieni prawie czarnych. Są to kolory, które na pierwszy rzut oka wydają się czarne, jednak posiadają pewne niuanse kolorystyczne. Jeśli chodzi o kolorowe odcienie uni, firma EGGER opracowała przytłumione i wyraziste wersje poszczególnych kolorów. Kolory Memphis również odpowiadają trendom w świecie kolorów. Paleta kolorów przejściowych między pomarańczowym a brązowym również została poszerzona, tak jak w przypadku odcieni fioletu. Odświeżono też wygląd kolorów uni ze strukturą. Firma EGGER łączy nowe kolory głównie z powierzchniami drewnianymi i kamiennymi. Ofertę płyt lakierowanych PerfectSense Gloss i Matt także rozszerzono o nowe, modne kolory uni.

Modne innowacje dla betonu, metalu i kamienia

W nowej kolekcji firma EGGER prezentuje innowacje w zakresie reprodukcji materiałów, głównie dla betonu i metalu. Asortyment dekorów z grupy beton oraz tynk szorstki i polerowany został rozszerzony i dopracowany dzięki nowej powierzchni ST16 Matex Plaster. Reprodukcje metali otrzymają nowe, innowacyjne warianty z efektem perłowym. Struktura ST87 Matex Ceramic dodaje dekorom autentyczności. W asortymencie dekorów kamiennych, takich jak marmur i ceramika, Kolekcja materiałów dekoracyjnych 2017-2019 także oferuje wiele modnych innowacji.

Od modnych po niezwykłe, unikalne typy drewna

Dąb pozostaje niekwestionowanym liderem popularności, jeśli chodzi o drewno. Linearny czy deskowany, elegancki czy rustykalny, żaden inny typ drewna nie oferuje tylu możliwości oraz tak imponującej gry kolorów. Firma EGGER udoskonala go dzięki strukturze synchronicznej Feelwood. Klasyka z niewielkim urozmaiceniem, firma EGGER imponuje nowymi kolorami i doskonałością wrażeń dotykowych. Kolekcja obejmuje również nowe warianty wiązów i orzechów. Drewna egzotyczne od wielu lat cieszą się popularnością w wystroju wnętrz sklepów i hoteli. W ostatnich latach drewno w niezwykłych kolorach stało się jeszcze bardziej modne. Dzięki szerokiemu wyborowi dekorów drewnianych ze wzorem poziomym firma EGGER otwiera nowe możliwości w projektowaniu powierzchni takich jak drzwi.

Nowe powierzchnie o niezwykłej fakturze

Kolekcja materiałów dekoracyjnych 2017-2019 obejmuje 23 powierzchnie. Siedem z nich to nowości.

Powierzchnia ST33 Feelwood Crafted łączy w sobie elementy matowe i lekko błyszczące. Matowa i lekko szczotkowana struktura w połączeniu z perłowym efektem dekoru Wiąz Tossini zapewnia niezwykle naturalny wygląd z odrobiną połysku. Ponadto ręcznie rozplanowana struktura powierzchni jest nadzwyczajnie naturalna w dotyku.

Nowa powierzchnia ST37 Feelwood Rift została zsynchronizowana z dekorem Dąb Halifax. Ukazuje ona wyrazistą strukturę dębu ze spękaniami i sękami. Co więcej, struktura ta nadaje elementom naturalnym matowy, nieregularny wygląd. Dzięki temu dekor przypomina lite drewno zarówno pod względem wrażeń wizualnych, jak i dotykowych.

Dzięki połączeniu elementów matowych i błyszczących powierzchnia ST38 Feelwood Pinegrain uzyskuje swój własny, unikalny charakter. Przedstawia ona głęboko szczotkowaną strukturę miękkiego drewna.

Powierzchnia ST76 Matex Rough Matt naśladuje nakrapianą i delikatnie szczotkowaną powierzchnię naturalnego kamienia. Może ona zostać nałożona na różnorodne reprodukcje kamienia. Ta nowa powierzchnia firmy EGGER otrzyma specjalne wyróżnienie podczas German Design Award 2017,

ST16 Matex Plaster to kolejna innowacyjna powierzchnia. Ma strukturę tynku i łączy w sobie zarówno głębokie i surowe, jak też gładkie i lśniące elementy. Sprawia ona, że reprodukcje materiałów takich jak beton, metal i kamień wyglądają jeszcze solidniej. Nadaje również kolorom uni wyrazistości i charakteru.

Powierzchnia ST86 Deepskin Legno Horizontal została zaadaptowana na potrzeby powierzchni linearnych Deepskin Linear i Deepskin Legno. Posiada ona poprzeczną, podwójną/błyszczącą, delikatnie szczotkowaną strukturę. Powierzchnia ta stosowana jest z dekorami drewnianymi ze wzorem poziomym, jednak sprawdza się dobrze także z kolorami uni, na przykład z bielą.

Dzięki nowej, drewnianej powierzchni ST12 Omnipore Matt firma EGGER podażą za modą na autentyczny, matowy wygląd. Jest to porowata struktura nieregularnie pokryta porami o różnej głębokości. Właśnie w ten sposób powierzchnia ta uzyskuje swój naturalny wygląd. Dzięki lekkiej podstrukturze ST12 Omnipore Matt jest aksamitna i przyjemna w dotyku.

System 9-Grid – orientacja dzięki innowacji

Kolekcja materiałów dekoracyjnych 2017-2019 to reakcja na potrzebę większej orientacji i możliwości wyboru dzięki nowo powstałemu systemowi 9-Grid. Przy ponad 300 dekorach i różnorodnych materiałach chcieliśmy stworzyć system orientacyjny, który umożliwia wydajną pracę. Dekory zaaranżowane na specjalnych siatkach typu 9-Grid umożliwiają szybkie i bezpośrednie porównywanie kolorów i odcieni. „Weźmy na przykład megatrend bieli. Gdybyśmy po prostu ułożyli wszystkie nasze białe dekory w rzędzie, byłoby trudno wybrać odpowiedni odcień. Dzięki uporządkowanemu układowi w systemie 9-Grid odcienie pogrupowane są razem, co pozwala na łatwiejsze dokonywanie porównań” – wyjaśnia Klaus Monhoff, kierownik działu projektowania i zarządzania dekorami w Grupie EGGER.

Dziewięć inspirujących stylów

Style to centralny element Kolekcji materiałów dekoracyjnych. Z jednej strony stanowią one inspirację, łącząc w sobie nowe dekory w przejrzysty sposób, z drugiej ukazują inspirujące trendy. „Znamy potrzeby naszych klientów dzięki badaniom, osobistym doświadczeniom oraz codziennym kontaktom. Poza odpowiednią ofertą najważniejsze są inspiracje i porady. Nasze style spełniają wszystkie te oczekiwania” – wyjaśnia Hubert Höglauer, kierownik marketingu w Grupie EGGER. Style obejmują aktualne trendy, kluczowe z punktu widzenia sektora wystroju wnętrz. Innowacyjne dekory firmy EGGER skupiają się w tych właśnie stylach.

Styl Natura spotyka kolor obejmuje dekory o szerokiej palecie barw. Zawierają one elementy naturalne, jednak z pewnymi różnicami, co nadaje im unikalny charakter. W centrum znajduje się tu kolor.

Styl Rękodzieło to dekory, które wyglądają, jakby były wykonane ręcznie. Reprodukcje drewna posiadają powierzchnie od głęboko szczotkowanych po piaskowane. Reprodukcje materiałów odtwarzają wygląd metali, skóry oraz powierzchni szczotkowanych.

Styl nordycki to dekory o stonowanym i kojącym wyglądzie. Ich nordycki charakter to nie tylko jasne drewno. Połączenia z reprodukcjami tekstylnymi i nowoczesnymi akcentami metalowymi są tutaj równie istotne.

Styl Natura to dekory o zaskakującej strukturze kolorystycznej, które pozwalają na tworzenie różnorodnych aranżacji dzięki słojom, pęknięciom i olejowanym porom. Synchroniczne struktury oraz matowe usłojenie znacząco wpływają na luksusowy charakter tego stylu. Elementy wizualne i fizyczne są bardzo zbliżone do naturalnych.

Styl Efektowne powierzchnie ukazuje specjalne efekty powierzchni dzięki dekorom o metalicznym wyglądzie oraz 2-kolorowemu efektowi krystalicznemu. Uzyskują one blask i głębię dzięki elementom perłowym.

Loft to świat dekorów, które symbolizują pełne przepychu życie w mieście. Zawiera on wiele reprodukcji materiałów, które występują w środowisku miejskim. Szczególnie stylowy jest tu wygląd ze śladami zużycia. Poza reprodukcjami betonu występują tu również jasne typy drewna, które dodają lekkości dekorom kamiennym oraz tworzą ciepłą atmosferę.

Styl industrialny to reprodukcje metali o zardzewiałej powierzchni z efektem mat/połysk. Unikalne reprodukcje drewna z metalicznym połyskiem lub bielonymi porami nadają temu stylowi industrialny charakter.

Styl Systemy kolorystyczne łączy w sobie szeroką paletę kolorów firmy EGGER. Paleta ta powiększyła się o nowe, przytłumione kolory, jak również o dodatkowe i odświeżone kolory wyraziste.

Dekory w stylu Nowoczesna klasyka są tradycyjnie uznawane za klasyczne. Jeden z nowych aspektów to ich modernizacja poprzez stosowanie istniejących konfiguracji kolorów lub specjalnych struktur powierzchni.

error: Content is protected !!