Odkurzacze kompaktowe CT MINI i CT MIDI od Festool

Specjalnie z myślą o mobilnych zastosowaniach Festool wprowadza nowe odkurzacze CT MINI oraz CT MIDI, uzupełniając tym samym swój szeroki asortyment odkurzaczy mobilnych o wyjątkowo poręczne i sprytne urządzenia pomocnicze, które ułatwiają utrzymanie porządku na placu budowy.

„Odsysanie pyłów podczas pracy to kwestia bardzo istotna. Nie chodzi tylko o ochronę zdrowia, ale również o to, aby zrobić dobre wrażenie na klientach. Poza tym precyzyjne rezultaty można osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy dobrze obrabiana powierzchnia jest dobrze widoczna. Ponadto na nowoczesnych placach budowy coraz większą rolę odgrywa również mobilność i elastyczność. Zaprojektowaliśmy nasze nowe odkurzacze CT MINI i CT MIDI właśnie z myślą o mobilnych zastosowaniach. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz niewielkiej wadze są one idealnymi towarzyszami podczas wszelkich prac montażowych, renowacyjnych czy też przy wykonywaniu zabudowy” – mówi Andreas Buck, menadżer produktu odpowiedzialny za odkurzacze mobilne w Festool. Ważne fakty o tych dwóch wszechstronnych modelach – zmieszczą się do każdego pojazdu, a dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi ich transport jest wyjątkowo łatwy. Ponadto oferują wiele przemyślanych innowacji, dzięki którym bezpyłowa praca będzie jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza.

Niewielki ciężar, kompaktowe rozmiary i innowacyjne rozwiązania

Nowe odkurzacze kompaktowe CT MINI i MIDI przekonują do siebie funkcjonalnością i licznymi, praktycznymi rozwiązaniami. Nowy CT MIDI do pyłów klasy L i M, wyposażony w zbiornik o objętości 15 litrów, to najbardziej mobilny odkurzacz pozwalający na odsysanie szkodliwych dla zdrowia pyłów klasy M. Jeszcze bardziej mobilna wersja CT MINI posiada zbiornik o objętości 10 litrów i została zaprojektowana do usuwania pyłów klasy L.

W codziennej pracy wszystkie modele zachwycają intuicyjną obsługą dotykową, antystatycznym wężem ssącym, a także płaską powierzchnią do odkładania narzędzi i materiałów roboczych. Panel dotykowy umożliwia łatwą obsługę – również w rękawiczkach. Wąż ssący zapewnia nie tylko sprawną pracę bez zahaczania, ale i łatwo go zwinąć i umieścić w praktycznym schowku. Tak jak do tej pory nowe odkurzacze współpracują z systemem SYSTAINER T-LOC, dzięki czemu można je łatwo łączyć z Systainerami i transportować w bezpieczny sposób. Równie praktyczny jest nowy mechanizm nawijania kabla. Wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby zwinąć przewód i wygodnie go przechowywać. Do tego dochodzą jeszcze inne funkcje, takie jak ręczne czyszczenie i łatwa wymiana filtra z zewnątrz, co pozwala na nieprzerwaną i przyjazną dla zdrowia pracę. Ręczne czyszczenie filtra głównego i worka filtrującego umożliwia przywrócenie mocy ssania po zanieczyszczeniu filtra lub worka, co zapewnia stałą, wysoką siłę ssania i sprawia, że możliwe jest większe napełnienie worka. Praktyczny szczegół – odkurzacz CTM MIDI automatycznie dostosowuje się do odpowiedniej średnicy węża dzięki funkcji automatycznego rozpoznawania węża ssącego. Dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth® odkurzacz uruchamiany jest automatycznie za pomocą pilota albo akumulatora Bluetooth®. Nie ma konieczności podchodzenia do odkurzacza. Duże kółka ze stalową osią zapewniają dużą swobodę ruchów podczas codziennej pracy, nawet na nierównych powierzchniach. Nowe, kompaktowe odkurzacze są dostępne w sprzedaży od stycznia 2019 roku.