Odkurzacz do zabudowy BVC 10 – zawsze gotowy

Firma ritterwerk GmbH z Niemiec wprowadziła do oferty odkurzacz montowany w cokole mebli kuchennych – model BVC 10. Dzięki niemu użytkownik nie musi schylać się przy sprzątaniu podłogi lub też nie musi przynosić standardowego odkurzacza, co zwykle jest dość uciążliwe. Nowy, wykończony stalą szlachetną odkurzacz będzie w kuchni zawsze pod ręką, gotowy do użycia.

Prezentowane rozwiązanie można z powodzeniem, w łatwy sposób, montować w użytkowanych już meblach. Do jego instalacji potrzebny jest cokół o wysokości minimalnej 100 mm oraz szerokości umożliwiającej wykonanie wycięcia na 345 mm. Odkurzacz jest zasilany prądem 230 V, a więc należy też podłączyć kabel ze standardowej instalacji domowej.

„Na dolnej powierzchni odkurzacza, w tylnej części umieszczone są rolki, które zostały tak zamontowane, że wystarczy lekkie jego uniesienie, aby odkurzacz łatwo się przesuwał. Po jego opuszczeniu szczelina ssąca leży na poziomie podłogi, dzięki czemu odkurzacz nie przesuwa się, ponieważ jego położenie jest ustalone dzięki wycięciu w cokole. Nie jest więc już konieczne żadne dodatkowe mocowanie do mebla” – tłumaczy funkcjonowanie urządzenia Janusz Kuźmiński, właściciel firmy Biuro Przedstawicielskie Janusz Kuźmiński dostarczającej produkt na polski rynek.

Odkurzacz wygodnie włącza się poprzez naciśnięcie stopą lub szczotką przycisku ze stali szlachetnej, ponowne jego naciśnięcie powoduje zatrzymanie pracy.

Sposób funkcjonowania urządzenia jest identyczny jak standardowych odkurzaczy – mocny, 600-watowy silnik wytwarza podciśnienie, dzięki któremu powstały strumień powietrza błyskawicznie wciąga zanieczyszczenia do wnętrza odkurzacza. Szczelina ssąca może zbierać cząstki o maksymalnej wielkości
12 mm.

Zanieczyszczenia zbierane są do standardowych, dostępnych w handlu worków Swirl® A07, posiadających certyfikację antyalergiczną. Wymiana worka jest prosta, wymaga wyciągnięcia odkurzacza, otworzenia jego pokrywy i poprzez kliknięcie zamiany worka na nowy.

Firma ritterwerk dostarcza opcjonalne akcesoria w postaci rury ssącej o długości 3 metrów i średnicy 27 mm z płaską dyszą umożliwiającą jej połączenie z odkurzaczem oraz końcówki ze szczotką i końcówki szczelinowej. Czynią one urządzenie jeszcze bardziej użytecznym. Końcówka szczelinowa pozwala stosować odkurzacz do czyszczenia miejsc trudno dostępnych, na przykład wnętrz szuflad, zaś szczotki używa się choćby do czyszczenia blatu roboczego czy narożników przy podłodze.

O sam odkurzacz należy dbać, czyszcząc go suchą lub lekko zwilżoną szmatką.

(jz)