Gumet Fot. 1

Obróbka wykańczająca powierzchni oraz podcinanie deski podłogowej

Polski producent maszyn – firma GUMET z Bydgoszczy, wprowadza nowoczesne udogodnienia dla istniejących produktów oraz oferuje specjalistyczne maszyny do podcinania desek podłogowych.

Strukturyzacja i szlifowanie powierzchni z nową serią PL

Firma GUMET rozszerzając swój asortyment o serię PL jest w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ulepszoną wersję charakteryzuje przede wszystkim zabudowana konstrukcja ramy. Dzięki temu maszyna jest bezpieczniejsza w obsłudze oraz lepiej odpylona. Niezależna regulacja rolek dociskających oraz zastosowanie systemu szybkiej wymiany szczotek walcowych znacząco ułatwia obsługę. Klient ma możliwość wyboru rodzaju oraz ilości sekcji roboczych. Możliwe jest wyposażenie maszyny w standardowe bębny robocze (mocy od 3 do 11kW), dyski oscylujące lub stacje planetarne. Konstrukcja maszyny umożliwia bezpieczną obróbkę elementów o długości od 350 mm. W przypadku potrzeby szlifowania krótszych elementów proponowane jest zastosowanie podciśnieniowego stołu posuwu. Maszyna jest przystosowana do pracy w linii produkcyjnej. Istnieją dwie opcje sterowania: za pomocą standardowych potencjometrów, przycisków i korb lub za pośrednictwem dotykowego panelu PLC.

Nacinarka ACM do deski podłogowej

W ofercie firmy Gumet znajduje się seria maszyn ACM, przeznaczona do poprzecznego nacinania spodniej strony deski podłogowej.

Wielu producentów warstwowych podłóg drewnianych, podążając za panującymi trendami i wymaganiami klientów, stosuje poprzeczne podcięcia na spodniej stronie deski. Ma to na celu odprężenie deski i zwiększenie jej elastyczności.

Nacinarka ACM umożliwia precyzyjne określenie odległości nacięć od początku i końca deski, a także ich głębokości. Programowalna jest również długość deski, a klient ma możliwość wyboru rozstawu i szerokości nacięć. Maszyna może pracować w połączeniu z podajnikiem buforowym oraz stołem odbiorczym – dzięki temu do jej obsługi zaangażowana będzie tylko jedna osoba.

 Obróbka wzdłużna – szlifierki PROFI 150

Popularnym modelem z oferty firmy Gumet są szlifierki z serii PROFI 150, które stanowią bazę dla zaawansowanej linii szlifującej. Szlifowanie odbywa się przy użyciu dowolnej ilości szczotek – górnych, dolnych lub bocznych. Każda z głowic posiada precyzyjną regulację odległości od elementu oraz kąta pochylenia. Prędkości obrotowe szczotek oraz posuw są płynnie regulowane. Dzięki temu możemy dostosować obróbkę do zróżnicowanej produkcji. Szerokość robocza maszyny wynosi 150 mm i jest wystarczająca przy produkcji listew. Konfiguracja maszyny jest dowolna, może być ona wyposażona w minimum 3 sztuki agregatów szlifujących. Przy zaawansowanych procesach technologicznych maksymalna ilość głowic może dochodzić do kilkunastu.

Uniwersalne szlifierki US250

Dla mniej wymagających klientów lub zakładów o większym zróżnicowaniu produkcji proponowane są uniwersalne szlifierki US250, w których proces szlifowania odbywa się za pośrednictwem dwóch bębnów szlifujących. Elastyczność użytkowania maszyny powoduje znaczne obniżenie kosztów rozbudowy parku maszynowego, które ograniczone jest do zakupu jednego, wielofunkcyjnego urządzenia.

Fot. Gumet

 

error: Content is protected !!