Nóżki meblowe – mała rzecz, a „ratuje” wnętrze

Projektowanie wystroju wnętrza to przedsięwzięcie, w którym liczy się każdy detal. Zabudowa musi być dopasowana do wnętrza nie tylko pod względem stylu, ale też ergonomii i praktycznego zastosowania. Ponieważ większość mebli, które są obecnie dostępne na rynku, występuje w zestandaryzowanej postaci, a indywidualne przeróbki czy wręcz zlecenie wykonania całego mebla profesjonaliście wiążą się z bardzo wysokimi kosztami, już na etapie projektu trzeba pomyśleć o zaopatrzeniu się w niezbędne akcesoria. Zalicza się do nich cały asortyment VOLPATO, a zwłaszcza listwy przyblatowe, cokoły meblowe oraz oczywiście nóżki do mebli posiadające atesty obciążenia (400 i 500 kg). Rola tych ostatnich wbrew pozorom wcale nie jest marginalna, lecz w wielu przypadkach kluczowa. Oto, jak nóżki pomagają w codziennym użytkowaniu mebli – w kuchni, salonie czy sypialni.

Ochrona podłoża przed ewentualnymi uszkodzeniami

Inwestując w dobrej jakości wykładzinę dywanową czy parkiet, chcemy mieć pewność, że nie zostanie on uszkodzony. Dzięki nóżkom do mebli VOLPATO można spać spokojnie. Posiadają one specjalne atesty obciążenia (400 i 500 kg), a specjalnie wyprofilowana stopka gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru oraz ułatwia przesuwanie mebla. Zastosowanie w zabudowie nóżek z atestem na 500 kg pozwoli nam na zabezpieczenie podłoża przed uszkodzeniami powstałymi na skutek załamywania się zwykłych, nieatestowanych nóżek pod ciężarem mebli, zwłaszcza tych wyposażonych w kamienne blaty.

Optymalne wykorzystanie nawet najskromniejszych rozmiarów przestrzeni

Jak wiadomo, wiele budowanych współcześnie mieszkań ma niewielki metraż. Ceny wynajmu czy za metr kwadratowy ciągle rosną i takie rozwiązanie jest w pewnym sensie kompromisem. Posiadanie własnego lokum o małej powierzchni wymaga jednak przeprowadzenia szeregu praktycznych działań. Jednym z nich może być takie umiejscowienie mebli kuchennych, aby pod szafkami znalazła się jeszcze przestrzeń do przechowywania zapasów, narzędzi czy innych sprzętów. W tym celu pomóc mogą właśnie odpowiednie nóżki meblowe, jak również przesuwne szuflady cokołowe, które montuje się w powstałej w ten sposób luce. Wszystkie te akcesoria oferuje swoim klientom właśnie VOLPATO POLSKA.

Łatwiejsze utrzymanie w czystości podłóg

Skoro mowa o szafkach, kredensach czy stolikach nocnych – nierzadko utrzymanie porządku w obszarze pod nimi jest trudniejsze, niż można przypuszczać. Odkurzacze nie sięgają do takich trudno dostępnych miejsc, a zmiotka i szufelka nie są w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń. Wówczas dodanie meblom nieco „wysokości” jest ważne również z punktu widzenia higieny – zwłaszcza w kuchni czy łazience. Ułatwiają to regulowane nóżki meblowe VOLPATO, a dzięki zastosowaniu listew cokołowych tej samej firmy, wyposażonych w specjalną uszczelkę, która zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń i wody pod mebel, zabezpieczymy naszą zabudowę i nadamy jej estetyczny wygląd. Montując również kolorystycznie dopasowane do cokołów listwy przyblatowe VOLPATO, unikniemy gromadzenia się okruchów i resztek jedzenia za blatem.

Wystrój pokoju nie jest przecież dany raz na zawsze – co jakiś czas konieczne jest odświeżenie koloru ścian czy też dodanie kolejnego elementu. By meble łatwiej się przesuwały, warto wyposażyć je w trzyczęściowe, regulowane nóżki VOLPATO, co ułatwi transportowanie, ponowne montowanie oraz poziomowanie mebli stojących na nierównym podłożu.

Podsumowując, nawet tak pozornie niewielkie elementy wyposażenia mebli jak nóżki, cokoły czy listwy przyblatowe nie powinny być wybierane na chybił trafił. Części te mogą w znaczący sposób wpłynąć na komfort użytkowania oraz wygląd każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Warto więc zainwestować w materiały wykonane z najlepszej jakości surowców, posiadające specjalne atesty oraz cechujące się łatwością montażu, a takie są niewątpliwie produkty VOLPATO.

Więcej inspiracji na www.volpato.pl.