Nowości piątej generacji od Häfele

Cyfryzacja i integracja systemów, które pomogą stworzyć inteligentny dom. Taka idea przyświeca liderowi w branży okuć i oświetlenia meblowego. Na niedawno zakończonych targach interzum Häfele zaprezentowało kilka nowych rozwiązań systemowych i produktów, w tym podnośniki i szuflady kuchenne.

 Światowy lider wśród producentów okuć meblowych i oświetlenia zaprezentował kilka nowości, które niebawem trafią lub już trafiły na rynek. Duża część stoiska poświęcona była zintegrowaniu i cyfryzacji otaczającej nas przestrzeni domowej.

Integracja i piąta generacja Loox

Tegoroczne targi umocniły branżę w przekonaniu o tym, że przyszłość w meblarstwie i tworzeniu przestrzeni życiowych należy do digitalizacji. „Klienci potrzebują nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają komfort życia, a my jako producenci musimy odpowiedzieć na ich potrzeby” – mówi Michał Kichler, ekspert ds. okuć kuchennych Häfele. „Digitalizacja musi być jednak przyjazna w obsłudze i łatwa do zintegrowania z systemami meblowymi. To główne wyzwanie, które w najbliższej przyszłości czeka branżę meblarską” – dodaje Michał Kichler.

Firma Häfele błysnęła w Kolonii oświetleniem, pokazując premierowo piątą generację znanego systemu Loox. Znacznie większa modułowość nowego systemu jest pierwszym etapem, jaki Häfele wyznacza w procesie myślenia smart. Urządzenia funkcjonujące w tym systemie łączą się w sieci Häfele Connect Mesh, dzięki czemu mogą działać i komunikować się ze sobą bez użycia kabli na duże odległości. Ciekawym aspektem są również bezprzewodowe przełączniki ścienne czy możliwość ingerencji istniejących przełączników w sieci Connect Mesh. „Trzecim etapem jest integracja urządzeń dostawców zewnętrznych w naszej mobilnej sieci. Dzięki temu możliwe będzie zdalne sterowanie takimi urządzeniami, jak kuchenka czy ekspres. Wszystkie te poziomy pozwalają na stworzenie inteligentnego, interaktywnego domu” – wyjaśnia ekspert.

Podnośniki i szuflady

Jedną z największych nowości, jakie Häfele zaprezentowało na targach interzum, jest podnośnik Free Space. Dzięki swoim rozmiarom podnośnik minimalizuje miejsce potrzebne do jego montażu, zostawiając więcej przestrzeni do wykorzystania w szafce. „Jest to nowe otwarcie w dziedzinie podnośników do klap” – zapowiada Michał Kichler. „Idealne rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych szafek. Design i kolorystyka dopasowana jest do zmieniających się trendów” – dodaje. Nowością w gamie kolorystycznej jest antracyt i czerń – barwy, które coraz częściej widywane są w nowoczesnych kuchniach i innych pomieszczeniach w domu. Do wyboru pozostają również kolory biały i szary.

W Niemczech zadebiutował także nowy system szuflad Matrix S35. Występuje w trzech kolorach – białym, szarym i antracytowym – i wyróżnia się całkowitą swobodą aranżacji. Szuflady można dowolnie konfigurować, tak żeby przystosować je do indywidualnych wymagań.

Kolejne targi interzum odbędą się w Kolonii w dniach od 4 do 7 maja 2021 roku.