DSC_0084

Nowość od ZM JABŁOŃSKI

W ofercie maszyn tartacznych ZM JABŁOŃSKI pojawiła się nowość. Na bazie sprawdzonych i pracujących w wielu zakładach drzewnych w Polsce kapówek z czytnikiem znacznika luminescencji oraz optymalizacją długości cięcia z rodziny KPA, skonstruowano urządzenie KPA 52S, w którym producent wprowadził szereg udogodnień zwiększających komfort pracy.

 

 

Kapówka KPA 52S

Najnowsza kapówka automatyczna firmy Jabłoński to urządzenie, w którym już na pierwszy rzut oka widać świeży design. Maszyna ma szeroko otwieraną, panoramiczną osłonę, dzięki której operator ma lepszą kontrolę nad przebiegiem procesu cięcia.

Dużym udogodnieniem dla osoby, która obsługuje maszynę, jest możliwość sterowania ręcznie za pomocą joysticka proporcjonalnego oraz ręczne wyzwalanie cięcia. Ponadto kapówka może pracować jak zwykła optymalizerka z odczytem znacznika (kreski) fluorescencyjnej. Model KPA 52S od swoich poprzednich wersji różni się możliwością pracy na tarcicy nieobrzynanej, a długość cięcia w maszynie wynosi aż 650 mm (wysokość cięcia to maksymalnie 55 mm). Dzięki wyposażeniu jej w serwonapęd o wyższej niż w dotychczas oferowanych modelach prędkości posuwu i dynamice pracy, model ten sprawdzi się szczególnie w tych zakładach, które dążą do optymalizacji pracy i skrócenia poszczególnych etapów produkcji.

http://www.zmj.pl/

Fot. ZM Jabłoński

error: Content is protected !!