Nowoczesne linie technologiczne podstawą wydajniejszej produkcji

W XXI wieku konieczność wprowadzania jak najbardziej zaawansowanej mechanizacji do zakładów obróbki drewna jest kwestią oczywistą. Nowoczesne technologie nie tylko poprawiają wydajność i jakość produkcji. Równie istotne jest polepszenie dzięki nim warunków pracy i bezpieczeństwa ludzi. Kompletne rozwiązania z zakresu modernizacji tartaków oraz wprowadzania nowoczesnych linii technologicznych oferuje firma Janpol, która jest przedstawicielem włoskiego producenta maszyn tartacznych Artiglio.

Pomysłodawcą, założycielem i dyrektorem firmy Janpol jest Zdzisław Orlewski – wieloletni dyrektor i kierownik zakładów drzewnych na terenie całej Polski. W przedsiębiorstwach, którymi przewodził, zawsze wprowadzał nowoczesne technologie. To zainspirowało go do stworzenia firmy, która na co dzień będzie zajmować się wszechstronną modernizacją tartaków, polegającą na wprowadzaniu nowoczesnych linii technologicznych poprawiających wydajność i jakość produkcji.

Od pięciu lat firma Janpol jest przedstawicielem firmy Artiglio w Polsce, a obok pełnego zakresu nowych maszyn tartacznych, swoim klientom oferuje także maszyny używane oraz pomoc fachowców z wieloletnią praktyką w zakresie technologii drewna i swoje doświadczenie.

Włoska jakość w polskich tartakach

Janpol oferuje sprzedaż oraz profesjonalny montaż nowych maszyn tartacznych (traków szerokotaśmowych, wózków, mechanizacji) marki Artiglio. Firma dopasowuje projekt linii technologicznych maszyn do potrzeb inwestora, wykonuje ponadto demontaż urządzeń używanych z zagranicy i z kraju oraz montaż maszyn używanych u klienta. Oferta obejmuje również pełen serwis.

Spektrum oferowanych rozwiązań obejmuje m.in. opatentowane wózki modularne CONDOR 1000 marki Artiglio. Składają się one z modułu głównego z dwoma zaciskami w ustalonej odległości od siebie i jednego lub więcej modułów dodatkowych, co pozwala uzyskać większą elastyczność pracy niezależnie od długości kłód. Wózki modularne FALCO 1100 umożliwiają z kolei zmianę odległości między modułami zgodnie z długością kłody do piły, przy czym ruch ten jest elektroniczny i zdalnie sterowany przez stację sterowania wózka.

Popularną wśród polskich klientów maszyną włoskiego producenta jest też kanter SL 700, który pozwala na zwiększenie produkcji o 15-30%. Wyposażony jest w elektroniczne urządzenie do cięcia pożądanej grubości z mikroprocesorem, którym steruje się z tablicy kontrolnej. Układ tnący kantera składa się z 8 noży i 4 zębatych segmentów.

W ofercie firmy Janpol znajdują się ponadto różnego typu piły taśmowe, podcinarki-korowarki, obrzynarki dwustronne, wielopiły, ostrzarki, walcarki i urządzenia do czyszczenia pił marki Artiglio. Praktycznym rozwiązaniem dla tartaków planujących optymalizację produkcji są lasery do skanowania kłód, które dzięki dużej serii pomiarów dostarczają bardzo precyzyjnych danych, pozwalających na lepsze zaplanowanie rozkroju i obróbki.

Fot. Janpol

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług