Nowoczesne akcesoria meblowe

Oprawa podszafkowa FUTURA XC, oprawa do szuflad POLARUS P, gniazdo meblowe – przedłużacz LIFT BOX oraz profil do cokołów FLOOR LINE to produkty dedykowane do mebli kuchennych i przykłady kompleksowej oferty firmy Design Light do wszystkich stref w kuchni.

FUTURA XC

Jest to nowoczesna, aluminiowa oprawa podszafkowa LED o przekroju trójkątnym, przeznaczona do wykorzystania w meblach kuchennych. Zapewnia ona bardzo dobre oświetlenie blatu roboczego. Źródłem światła są wydajne diody LED z taśmy typu Premium. Nabywca ma do wyboru 3 barwy światła: białą ciepłą, zimną lub neutralną.

Oprawa posiada wbudowany dotykowy wyłącznik typu XC60, dzięki któremu użytkownik wygodnie zapala i gasi światło. Produkt posiada również 2-metrowy przewód z wtyczką typu minikonektor, co umożliwia bezproblemowe podłączenie do zasilacza LED o napięciu 12V DC.

FUTURA XC produkowana jest na zamówienie pod konkretny wymiar, w standardowym zakresie długości od 600 do 2000 mm. Jej końce zamknięte są estetycznymi zaślepkami. Proporcjonalnie do długości oprawy rośnie moc oświetlenia – od 11 do 39 W.

Sam montaż jest łatwy i prosty, wykonuje się go przy użyciu dostarczanych przez producenta uchwytów i wkrętów.

POLARUS P

Aluminiowa oprawa przeznaczona do szuflad kuchennych: płytkich i głębokich. Doskonała funkcjonalność, którą oferuje, przełożyła się na jej dużą popularność. Także tu jako źródło światła zastosowano sprawdzone diody z taśmy LED typu Premium, emitujące światło białe: ciepłe, zimne lub neutralne.

Oprawa posiada wbudowany wyłącznik zbliżeniowy, który automatycznie włącza oświetlenie po otwarciu szuflady i wyłącza po jej zamknięciu.

POLARUS P jest dostępny w standardowych wymiarach lub wykonywany na zamówienie w długości wybranej przez klienta, najczęściej w zakresie od 414 do 1164 mm i mocy od 3 W do 11 W. Montaż polega na przymocowaniu oprawy za pomocą wkrętów do boków szafki. W komplecie znajduje się także plastikowe korytko do wyprowadzenia przewodu, który łatwo łączy się zasilaczem.

LIFT BOX

Firma Design Light oferuje także szeroką gamę przedłużaczy. LIFT BOX to gniazdo meblowe, które znajduje zastosowanie jako przedłużacz czy dodatkowe gniazda do zasilania lub ładowania USB w blacie. W razie potrzeby użytkownik w łatwy sposób wyciąga je ponad blat. LIFT BOX to małe gniazdo niezajmujące wiele miejsca, montuje się je w otwór o średnicy

wynoszącej tylko 60 mm.

Produkt dostępny jest w sprzedaży w czterech kolorach: aluminiowym, stali drapanej, czarnym oraz białym. Oferowane są trzy typy gniazda: francuskie, schuko i angielskie oraz wersja z dodatkowymi gniazdami USB.

Dostępna jest także wersja automatyczna, która wysuwa się i wsuwa samodzielnie po dotknięciu. Może być ona także zatrzymana w każdym momencie, a gdy napotyka przeszkodę, zatrzymuje się.

FLOOR LINE

Jest to jedna z nowości w szerokiej ofercie profili, jakie dostarcza na rynek Design Light. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości anodowanego aluminium i przeznaczony do montażu na cokoły meblowe.  Podświetla dolną część mebli i fragment podłogi dzięki możliwości zastosowania taśmy LED-owej.

FLOOR LINE dostępny jest w odcinkach 2- i 3-metrowych. Można go nabyć z kloszami mlecznymi albo transparentnymi. W profilu może być zastosowana taśma LED-owa o szerokości od 8 do 12 mm.

Gotowy produkt daje nastrojowe światło i podnosi walory estetyczne kuchni. Polecany osobom ceniącym sobie nowoczesny design i dbałość o detale w wystroju wnętrz.

(jz)