linak_170419_Linak_46973c

Nowe panele biurkowe DPG firmy LINAK

Cztery nowe panele biurkowe firmy LINAK ujrzały światło dzienne. Jednak produkty te są czymś więcej niż tylko nową rodziną paneli biurkowych. Jest to bowiem rozwiązanie, które w połączeniu z aplikacją dostępną na wszystkie istotne systemy, zmienia sposób korzystania z biurka z regulowaną wysokością blatu.

Podczas normalnego dnia pracy ludzie zbyt długo pozostają w pozycji siedzącej, a poruszają się za mało – jest to wyzwanie dla wszystkich. Jak to zmienić i przekształcić w dobry nawyk korzystania każdego dnia z możliwości, jakie dają biurka z regulowaną wysokością? To wyzwanie globalne, z którym zdecydowała się zmierzyć firma LINAK poprzez opracowanie przyszłościowego rozwiązania – takiego, które sprawi, że użytkownicy będą korzystać ze swojego biurka z regulowaną wyskością blatu w zupełnie nowy sposób.

Rozwiązanie – nowa rodzina innowacyjnych paneli biurkowych

Firma LINAK przeprowadziła dokładne badania i konsultacje z ekspertami z zakresu projektowania opartego na wyznacznikach behawioralnych. Na tej podstawie opracowano rozwiązanie, które sprawi, że użytkownicy będą lepiej i w nowy sposób korzystać ze swoich biurek z regulowaną wysokością.

Rozwiązanie to nazywa się DPG – i jest nową rodziną innowacyjnych paneli biurkowych. Na podstawie badań firma LINAK stwierdziła, że do korzystania z biurka z regulowaną wyskością niezbędny jest panel biurkowy, który musi być:

  •     intuicyjny,
  •     motywujący (wysyłanie użytkownikowi przypomnień),
  •     cyfrowy,

Seria DPG składa się z czterech paneli biurkowych, począwszy od prostego panelu z przełączaniem góra/dół, po wersje z zaawansowanymi funkcjami. Wszystkie cztery panele biurkowe DPG zapewniają intuicyjną obsługę poprzez odchylenie pilota zamiast użycia przycisków, co oznacza, że w czasie regulacji blatu nie trzeba odrywać uwagi od pracy. Nie ma bardziej intuicyjnego rozwiązania.

Badania dowodzą, że przypominanie o konieczności wstawania w ciągu dnia roboczego powoduje zwiększone wykorzystanie opcji zmiany wysokości biurka. Z tego względu przypomnienia są integralną funkcją trzech z czterech paneli biurkowych DPG jako sygnał świetlny i/lub powiadomienie w aplikacji.

Wreszcie termin „cyfrowe” oznacza, że aplikacja jest dostępna dla kilku platform. W trzech z czterech paneli biurkowych DPG zapewniono technologię Bluetooth®. Można skorzystać z aplikacji Desk Control™, która oferuje wiele możliwości.

Aplikacja uzupełniająca panele DPG

Aplikacja Desk Control™ jest dostępna dla telefonów i komputerów oraz oferuje wiele funkcji, takich jak możliwość indywidualnych ustawień, statystykę i otrzymywanie przypomnień o konieczności wstania. Opcjonalnie aplikacja może także służyć do przemieszczania blatu w górę i w dół. Program jest dostępny do pobrania bezpłatnie z różnych sklepów z aplikacjami.

Synchronizacja pomiędzy platformami

Co jest faktycznie unikalne i innowacyjne – wszystkie dane są zsynchronizowane pomiędzy różnymi platformami. Oznacza to, że jeśli zmieni się ustawienia, np. w aplikacji na telefonie, to są one automatycznie aktualizowane na komputerze i w samym panelu biurkowym.

DPG jest czymś więcej niż tylko nowym panelem biurkowym – jest to platforma niekończących się możliwości funkcjonalnych, zaprojektowanych z imponującym zestawem standardowych funkcji, która zmieni sposób regulacji i korzystania z biurka z regulowaną wyokością.

error: Content is protected !!