Nowa wersja WIDE traków Wood-Mizer LT70

Traki serii LT70 Wood-Mizer to maszyny, które firmom z branży drzewnej są doskonale znane. Zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych zakładów przerobu drewna o dużej skali produkcji, teraz dostępne są w wersji WIDE.

 

Traki LT70

Cenione przez użytkowników na całym świecie traki LT70 wyposażone są w brzeszczoty wąskotaśmowe, które zapewniają większy zysk z każdej przecieranej kłody. Model LT70 w wersji standardowej jest wyposażony w koła z paskami, które pracują z brzeszczotem o wymiarach 32-38 mm.

System manewrowania kłodą można skonfigurować pod potrzeby danej firmy.

W tym zakresie Wood-Mizer oferuje zarówno hydraulikę manualną, obsługiwaną przy pomocy ręcznej pompy, jak również pełną hydraulikę. W drugim z wymienionych wariantów zarówno załadunek, jak i manewrowanie kłodą odbywają się automatycznie. Dzięki tym opcjom, klient może wybrać najlepsze rozwiązanie pasujące do jego wymagań pod względem wydajności i kosztów. Dysponując urządzeniami Setwork czy Accuset, umożliwiającymi automatyczne ustawianie grubości cięcia, operator może skoncentrować się na produkcji wyrobów o wysokiej jakości.

System smarowania brzeszczotów LubeMizer oczyszcza brzeszczot z nagromadzonej żywicy i nieczystości podczas cięcia. Smarowanie odbywa się poprzez pulsacyjne podanie cieczy na brzeszczot i zwiększa jego wydajność podczas procesu cięcia. Szeroki asortyment brzeszczotów wąskotaśmowych Wood-Mizer umożliwia wybór brzeszczotu w zależności od twardości i struktury przecieranego drewna oraz pozwala zmaksymalizować ilość pozyskiwanego z każdej kłody surowca. Ponadto standardowe wyposażenie maszyny w podwójne bloczki prowadzące brzeszczot daje gwarancję jego stabilności i zapobiega drganiom podczas procesu cięcia. Za redukcję drgań odpowiada też napinacz brzeszczotu, który jednocześnie zapewnia jego stały naciąg.

Ukłonem w stronę operatorów maszyn jest też wyposażenie ich w regulowane nogi, które pomagają w wypoziomowaniu maszyny na nierównej powierzchni.

 

LT70 WIDE – jeszcze większa wydajność

Od niedawna w ofercie Wood-Mizer dostępne jest nowe rozwiązanie, stworzone z myślą o tych użytkownikach traków, którzy potrzebują większej wydajności. Są to traki LT70 w wersji WIDE. Głowica maszyny o maksymalnej szerokości cięcia do 86 cm umożliwia obróbkę kłód o większej średnicy oraz wycinanie szerszych desek.

„Wood-Mizer od wielu lat dostarcza firmom zajmującym się przerabianiem drewna najlepsze dostępne w branży produkty i funkcjonalności” – zapewnia Robert Bagiński, Prezes Zarządu Wood-Mizer Industries. „Nowy model LT70 WIDE zapewnia dużą wydajność cięcia belek o większej średnicy przy jednoczesnym osiąganiu wyników produkcyjnych oczekiwanych od traków szerokotaśmowych” – dodaje.

W wersji WIDE trak jest wyposażony w żeliwne koła napędowe bez pasków, które pracują z szerszym brzeszczotem – 50 mm. Tego typu koła i brzeszczoty można zamawiać dla standardowej głowicy lub głowicy WIDE.

Nowa wersja traka LT70 firmy Wood-Mizer zwiększa wydajność cięcia, co jest szczególnie istotne dla tych tartaczników, którzy oczekują wydajności traka szerokotaśmowego w cenie traka wąskotaśmowego.

 

Specyfikacja cięcia dla traka LT70 WIDE

  • Max. średnica kłody – 105 cm
  • Max. szerokość cięcia – 86 cm
  • Max. prześwit między rolkami – 78 cm
  • Długość przerabianej kłody zależy od rozmiaru łoża:
  1. 8 m – łoże S
  2. 1 m – łoże M
  3. 4 m – łoże L

Fot. Wood-Mizer