Nowa głowica na noże wymienne PCD

Od wielu lat na targach DREMA swoją ofertę prezentuje firma POLCOMM, która na ostatniej edycji również była jednym z wystawców. Ten polski producent narzędzi skrawających swoją siedzibę ma w województwie lubelskim, w Chlewiskach koło Lubartowa. Posiada dwa zakłady produkujące narzędzia skrawające, w jednym z nich produkuje narzędzia do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Od 19 lat firma z powodzeniem rozwija swoją ofertę, a narzędzia POLCOMM cieszą się wciąż rosnącym uznaniem wśród specjalistów w branży.

 

POLCOMM dostarcza produkty do renomowanych producentów mebli, stolarki otworowej, podłóg i schodów. Przygotowuje indywidualne projekty pod konkretne potrzeby odbiorców. Producent oferuje wsparcie i doradztwo techniczne w zakresie obróbki, doboru narzędzi oraz technologii produkcji. Możliwości produkcyjne firmy, w połączeniu z odpowiednim zapleczem programistycznym do projektowania i konstrukcji narzędzi, pozwalają na szybką realizację nawet najbardziej skomplikowanych zamówień. Firma w swoich rozwiązaniach narzędziowych stawia na wydłużanie żywotności, zmniejszanie zużycia energii, efektywne ograniczanie strat materiałowych oraz poziomu generowanego hałasu. Oprócz produkcji oferuje również profesjonalny serwis narzędzi, obejmujący ich ostrzenie oraz regenerację.

 

Przekrojowa oferta w jednym miejscu

Odwiedzający stoisko POLCOMM podczas targów DREMA mogli obejrzeć narzędzia monolityczne ze stali szybkotnącej i z węglika spiekanego, a także z nakładkami lutowanymi z węglika spiekanego i diamentu polikrystalicznego. Na targowej ekspozycji znalazły się przykłady rozwiązań narzędziowych ze wszystkich grup produktowych oferowanych przez firmę: frezy i głowice trzpieniowe, frezy i głowice nasadzane, wiertła, piły tarczowe i noże wymienne. Wśród przykładów znaleźć można było narzędzia do produkcji frontów meblowych: do cięcia prosto i krzywoliniowego, formatowania, frezowania i zaokrąglania krawędzi, frezowania płaszczyzn, profili i rowków oraz do wiercenia otworów. Prezentowano również frezy do podłóg z drewna litego, frezy nasadzane do podłóg wielowarstwowych, frezy przeznaczone do produkcji deski podłogowej oraz parkietu.

Także producenci stolarki otworowej mogli znaleźć narzędzia im dedykowane: frezy do profilowania skrzydeł i ościeżnic, frezy spiralne do wycinania kieszeni zamkowych, wizjerów, otworów wentylacyjnych, a także różne typy wierteł. Każdy z odwiedzających, poza możliwością zapoznania się z prezentowanymi przykładami, mógł porozmawiać o swoich potrzebach narzędziowych z doradcami technicznymi obecnymi na stoisku.

 

Flagowe rozwiązania w Poznaniu

Na stoisku POLCOMM można było zobaczyć kilka szczególnie cenionych przez klientów rozwiązań narzędziowych. Jednym z nich jest głowica formatyzująca z ostrzami z diamentu polikrystalicznego. Jej główne atuty to cichsza i wydajniejsza praca niż w standardowych narzędziach tego typu. Nowa konstrukcja głowicy, dostępna w ofercie od dwóch lat, zyskała popularność i stałe grono odbiorców. Przeznaczona jest do wysokowydajnej obróbki na formatyzerkach, zapewnia idealną jakość cięcia w przypadku wszystkich materiałów i powierzchni, od płyty drewnopochodnej do płyty komórkowej, od forniru do melaminy.

Kolejny doceniany przez klientów produkt z targowej ekspozycji to system PSS – rodzaj mocowania umożliwiającego płynną regulację położenia frezów względem siebie w zakresie 0-5 mm. System PSS jest świetnym rozwiązaniem przy seryjnej produkcji elementów łączonych na pióro-wpust, gdzie wymagana jest wysoka dokładność. Pozwala skompensować nierównomierność ruchu obrotowego wrzecion maszyny, umożliwia również użycie jednego tylko zestawu narzędzi do produkcji elementów parkietu, paneli czy boazerii o różnych wymiarach.

Na targach DREMA, firma POLCOMM prezentowała ponadto frezy nasadzane z ostrzami z węglika spiekanego do złącz klinowych. To produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Oferowane przez POLCOMM wczepy wykonywane są w znormalizowanych wymiarach. Ich modułowa konstrukcja umożliwia łączenie frezów w pakiety od 2 do nawet 50 sztuk, a tym samym cięcie różnych grubości drewna. Precyzja wykonania poszczególnych elementów gwarantuje zachowanie dokładności profilu obrabianego materiału. Frezy wykazują się szczególną skutecznością przy obróbce drewna miękkiego.

 

Głowica nasadzana prosta na noże wymienne PCD – udany debiut

Targi to miejsce prezentacji nowości produktowych, także POLCOMM przygotował swoją premierę produktu na tegoroczną DREMĘ. Firma przedstawiła swoje nowe rozwiązanie gwarantujące oszczędności przy frezowaniu: głowicę nasadzaną prostą na noże wymienne PCD. Głowica przeznaczona jest do frezowania powierzchni bocznych w materiałach drewnopochodnych. Narzędzie to stanowi doskonałą alternatywę dla dotychczasowych nabywców frezów nasadzanych prostych z lutowanymi ostrzami diamentowymi. Wybierając to rozwiązanie zyskujemy wysoką wydajność i zdecydowanie cichszą pracę. Lekki, aluminiowy korpus zmniejsza wibracje głowicy i znacznie redukuje poziom generowanego podczas pracy hałasu. Mała masa narzędzia zapewnia mniejsze obciążenie wrzeciona, a innowacyjna konstrukcja korpusu i zoptymalizowana geometria diamentowych ostrzy przekładają się na cichą i stabilną pracę maszyny. W głowicy zastosowano unikatowy system mocowania wymiennych noży skrawających. Korpus wielokrotnego użytku oraz możliwość łatwej wymiany noży PCD gwarantuje użytkownikom wydajną i oszczędną eksploatację narzędzia. Głowicę charakteryzuje wydłużona żywotność, stabilność i wysoka jakość obrabianych powierzchni. Producenci mebli korzystający z tej technologii otrzymują doskonałe rozwiązanie dedykowane do obróbki płyt przed okleinowaniem.

POLCOMM zaprezentował w dość nietypowy sposób swoją nowość na targach. Poza obejrzeniem gotowego produktu, można było do niego zajrzeć poprzez specjalną aplikację. Goście odwiedzający stoisko firmy przy użyciu tabletu mogli przenieść się do rzeczywistości rozszerzonej, poznawać i śledzić kształt rzeczywistego obiektu. Sczytując dedykowany narzędziu kod QR można było obejrzeć model 3D narzędzia, a także zajrzeć do jego środka i poznać jego konstrukcję. Opcja wirtualnej wersji narzędzia wciągała w interakcje, oglądaliśmy ożywiony produkt, można było poczuć, że jest on tak realny, jak rzeczywistość obok nas. Pomysł prezentacji narzędzi okazał się trafnym, budził duże zainteresowanie wśród odwiedzających.

Fot. POLCOMM