Nordic Style – uchwyty w antycznej miedzi

Funkcjonalny minimalizm połączony z jasnymi, rozświetlonymi wnętrzami charakteryzuje styl skandynawski, będący obecnie jednym z najpopularniejszych trendów aranżacji kuchni. Cechą charakterystyczną dla tego stylu jest to, że meble wykonane są z surowego i jasnego drewna często bielonego lub zaolejowanego. Istotnym atrybutem wpływającym na finalny odbiór kuchni jest zastosowanie adekwatnych akcesoriów meblowych, które podkreślają detale i wieńczą fronty. GTV wprowadził do swojej oferty serię uchwytów i relingów Nordic Style, które w pełni znajdą zastosowanie w kuchniach w stylu skandynawskim.

„Scandi to umiłowanie tego, co naturalne, połączenia najwyższej jakości surowców oraz oszczędnego designu. Właśnie z taką myślą przedstawiamy uchwyty, które doskonale uzupełnią ciepłe, drewniane meble” – podkreśla Mateusz Strzałkowski, koordynator komunikacji marketingowej GTV.

Jeżeli chcemy urozmaicić wystrój wnętrza i przełamać spokojną aranżację, możemy sięgnąć po uchwyty w odcieniu antycznej miedzi: Reling RS i UZ-819. Biżuteryjna i elegancka miedź to jeden z hitów aranżacyjnych, którego nie może zabraknąć w modnym wnętrzu.

Elegancja i minimalizm nigdy nie wychodzą z mody, jednak współczesny design stawia im coraz większe wymagania. Nowe spojrzenie na ponadczasowe wzornictwo zaowocowało powstaniem niezwykle subtelnej i stylowej kolekcji uchwytów, zaprojektowanej dla tych, którzy w detalu cenią sobie lekkość, miękkość linii i wyrafinowany charakter. Ta seria to kwintesencja elegancji przez duże E.

Nowe technologie w służbie designu

Dopasowanie uchwytu do frontu, mając do dyspozycji katalog czy pakiet zdjęć, może sprawić niemały problem – to, co zobaczymy na fotografii, choć na pierwszy rzut oka idealne, w zestawieniu z konkretnym meblem może okazać się zupełnie nietrafione.

Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV mówi: „Rozmawiając z naszymi klientami i wsłuchując się w ich potrzeby, doszliśmy do wniosku, że w procesie zakupowym uchwytów meblowych należy pójść o krok dalej i umożliwić im dokładne sprawdzenie, jak dany element będzie współgrał z aranżacją konkretnego pomieszczenia. Tak powstała aplikacja VIEW AT HOME, dzięki której, bez wychodzenia z domu, za pomocą telefonu czy tabletu możemy sprawdzić, jak uchwyty GTV prezentują się bezpośrednio na frontach konkretnych mebli. Mechanizm działania aplikacji jest niezwykle prosty – wystarczy sparować go z naklejanym na froncie mebla markerem, skierować kamerę urządzenia na marker i zobaczyć, jak wybrany uchwyt prezentuje się na froncie mebla. Proste i przyjemne, ale to nie wszystko. Wybrany uchwyt możemy dowolnie obracać, powiększać, a nawet porównywać z innymi, sprawdzając, które rozwiązanie będzie stanowić idealne uzupełnienie naszej aranżacji. Wszystko w służbie wygody i zadowolenia z dobrze podjętej decyzji”.

To, jaki uchwyt meblowy wybierzemy do konkretnego frontu meblowego, może mieć wpływ na odbiór całej aranżacji. Zbyt delikatny zginie na tle innych elementów, zaś wyrazisty może zaburzyć rytm całej kompozycji. Dlatego, zwłaszcza przy wyborze kolekcji minimalistycznych, wspomóżmy się oferowanymi przez producentów innowacjami, które pozwolą na doskonałe dopasowanie nawet najdrobniejszych detali wystroju. W kompozycji idealnej nie ma bowiem miejsca na błędy.