Nieszablonowe rozwiązania dla najwyższej wydajności

Jednym z laureatów Złotego Medalu minionej edycji targów DREMA była firma Fanum Skorupski-Wójcik Sp. j., którą doceniono za wielogłowicowe centrum obróbcze Sigma-L. Przyznanie prestiżowego wyróżnienia właśnie temu producentowi nie dziwi, bo nagrodzona maszyna doskonale łączy polską myśl techniczną najwyższych lotów z umiejętnością dopasowania obrabiarek do specyfiki produkcji danego klienta. Co charakterystyczne – po ponad 10 latach od uruchomienia produkcji, to właśnie indywidualne potrzeby klientów najczęściej stają się impulsem do wprowadzania kolejnych udogodnień i nieszablonowych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

 

Na wyposażeniu wszystkich obrabiarek Fanum znajdują się komponenty zapewniające ich niezawodną pracę w ciągu długich okresów użytkowania, począwszy od w pełni cyfrowego sterownika CNC i wysokiej klasy układów elektronicznych, po pozostałe, bardzo trwałe elementy wyposażenia elektrycznego, pneumatycznego i mechanicznego. Dzięki temu, że wszystkie podzespoły pochodzą od renomowanych producentów, maszyny wyróżniają się bezproblemową eksploatacją przez wiele lat.

Dotyczy to oczywiście również wielogłowicowego centrum obróbczego Sigma-L, które jest skierowane do zakładów oczekujących wysokiej wydajności potrzebnej do produkcji dużych serii frontów meblowych. Żeby zaspokoić ich wymagania, maszynę wyposażono w dwa niezależne stoły rastrowe o polach 2200 x 2200 mm z podciśnieniowym systemem mocowania elementów, które pozwalają na obróbkę kilkunastu frontów w czasie jednego cyklu pracy.

Podobnie jak każda obrabiarka, która wychodzi z fabryki Fanum, również model Sigma-L został zbudowany na zamówienie konkretnego odbiorcy. Urządzenie zapewnia wysoką jakość produkcji przy zachowaniu niskich kosztów wytwarzania, co sprawia, że tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Firma Fanum zapewnia kompleksową obsługę klienta, począwszy od zaprojektowania maszyny, poprzez produkcję, montaż, szkolenie pracowników, wdrożenie do cyklu wytwórczego w zakładzie i późniejszy serwis.

 

Szybkie mocowanie, szybki odbiór

Maszyna jest wyposażona w pneumatyczne siłowniki bazujące, które umożliwiają szybkie mocowanie obrabianych elementów i równie szybki ich odbiór. Efektywność Sigmy-L zwiększa też naprzemienny tryb pracy. Podczas gdy na pierwszym polu pracy odbywa się obróbka, to równocześnie na drugim trwa załadunek elementów, co pozwala na przykład na obróbkę symultaniczną czterech detali w formacie nawet 2 x 1 m. Podciśnienie mogą dostarczać konwencjonalne pompy vacuum lub eżektorowe (te ostatnie są podwieszane pod stoły robocze). System zabezpieczeń obrabiarki pozwala na realizację załadunku ręcznego i zautomatyzowanego, który odbywa się przy pomocy manipulatorów przemysłowych. Maszyna zajmuje powierzchnię 7 x 10,4 m.

Sigma-L posiada 9 osi interpolowanych. Kompleksowe procesy obróbcze są realizowane przez trzy innowacyjne, niezależne, rozbudowane zespoły robocze. Standardowo zespół roboczy wyposażony jest we wrzeciono o mocy 10 kW oraz wielowrzecionowy agregat wiertarski. Narzędzia są podawane z automatycznego 12-pozycyjnego magazynu rewolwerowego. Wymiana narzędzia we wrzecionie głównym może następować w trakcie obróbki, co skraca czas i podnosi wydajność pracy. Zespoły robocze mogą pracować albo niezależne, albo wykonywać pracę zespołową.

System odpylania posiada automatyczne sterowanie klapami, co daje oszczędności w zużywanej energii elektrycznej, nie zmniejszając skuteczności jego pracy.

 

Niezawodność w cenie

Centrum obróbcze Sigma-L zostało zaprojektowane do intensywnej pracy. Aby wyeliminować ewentualne przestoje związane np. z pojawieniem się problemów technicznych, producent umożliwia podłączenie do teleserwisu firmy Fanum, co pozwala na błyskawiczną reakcję. Ponadto w standardzie obrabiarka wyposażona jest w systemy, które monitorują  funkcjonowanie newralgicznych podzespołów, rejestrujące w czasie rzeczywistym wykonywanie czynności serwisowych.

Sigma-L posiada innowacyjny system sterujący: rozbudowany interfejs, możliwość zautomatyzowania procesu załadunku, zdalną diagnostykę, która umożliwia jej funkcjonowanie w systemie przemysłu 4.0. Konstruktorzy zapewnili też wysoki poziom bezpieczeństwa obsługi, czego potwierdzeniem jest certyfikat CE.

 

Dane techniczne Sigma-L

 

Zakresy obróbcze:

– oś X – 6400 mm,

– oś Y –3400 mm,

– oś z – 250 mm.

 

Robocze stoły podciśnieniowe:

– liczba stołów – 2,

– powierzchnia robocza stołu – 2200 x 2200 mm,

– struktura powierzchni – raster.

 

Głowica robocza

– liczba wrzecion – 3,

– moc wrzecion – 10 kW (S1),

– prędkość obrotowa – 3000-24000 obr./min.

https://www.fanum.pl/

Fot. Fanum

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług