oli-pol_Oli_HWÖ_ECARF_sst_31052017

Naturalnie przyjazny dla alergików

Olej z twardym woskiem OLI-NATURA marki Oli Lacke jest pierwszym na rynku produktem będącym kombinacją oleju z woskiem, który został wyróżniony znakiem jakości ECARF. Znak jakości potwierdza, że olej jest produktem przyjaznym dla osób z alergiami układu oddechowego. Dzięki swoim właściwościom czynnej wymiany gazowej poprawie ulega klimat w pomieszczeniach.

Alergie utrudniają życie. Z tego powodu coraz więcej osób podczas wyboru przy zakupie zwraca uwagę na naturalne, przyjazne dla alergików produkty. Olej z twardym woskiem OLI-NATURA do pielęgnacji drewna w pomieszczeniach jako pierwszy tego typu produkt na rynku został doceniony prestiżowym znakiem jakości ECARF, potwierdzającym jego jakość. Produkt jest wysoce przyjazny dla osób cierpiących na alergie układu oddechowego. Firma Oli Lacke GmbH wytwarza olej z modyfikowanych olejów roślinnych i wosków, takich jak olej sojowy i uszlachetniony wosk Carnauba, odaromatyzowanych węglowodorów oraz dodatków ułatwiających schnięcie, niezawierających ołowiu i kobaltu. Świadomie zrezygnowano ze stosowania potencjalnie alergizujących składników, takich jak środki konserwujące, formaldehyd, aromaty, środki biobójcze, sole i oksymy kobaltu.

Badania aplikacyjne

Znak jakości ECARF otrzymują produkty, które nie zawierają żadnych składników krytycznych lub zawierają ich jedynie śladowe ilości, poniżej rygorystycznych wartości progowych i w aplikacyjnych badaniach naukowych wykazano, że są one dobrze tolerowane przez osoby cierpiące na alergie układu oddechowego. Przyznanie znaku jakości ECARF dla produktów przyjaznych dla alergików wymaga spełnienia wysokich kryteriów. Uzyskanie certyfikatu przez producenta wiąże się z ujawnieniem wszystkich składników stosowanych w recepturze. Późniejsze badania produktu muszą wykazać uznanie go za odpowiedni dla osób cierpiących na astmę podczas stosowania. Jeżeli w określonym czasie u żadnego z uczestników badania nie nastąpi pogorszenie stanu fizycznego, oznacza to, że produkt jest odpowiedni dla osób z problemami układu oddechowego.

Aktywna wymiana gazowa

Olej z twardym woskiem OLI-NATURA jest produktem schnącym oksydacyjnie, będącym połączeniem oleju i wosku. Oznacza to, że schnięcie następuje przy udziale tlenu atmosferycznego, tworząc na powierzchni przepuszczalną powłokę o otwartych porach. Dzięki przepuszczalności impregnowane drewno może wchłaniać wilgoć z powietrza i w razie potrzeby ponownie ją uwalniać do otoczenia. Przyczynia się to do znacznej poprawy klimatu w pomieszczeniu, a tym samym do lepszego samopoczucia przebywających w nim osób. Jednocześnie utwardzony materiał jest odporny na działanie śliny i potu oraz jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i roślin.

Przyjazny dla użytkownika

Olej z twardym woskiem OLI-NATURA jest wyjątkowo łatwy i wszechstronny w stosowaniu. Zapewnia ochronę prawie wszystkim rodzajom drewna w pomieszczeniach – niezależnie czy są to meble, schody lub deski wykonane z drewna dębowego, sosnowego czy bukowego. Nadaje się do łatwego nanoszenia w jednej lub dwóch warstwach pędzlem, wałkiem lub pistoletem natryskowym, w zależności od zastosowania. Już jedno nałożenie zapewnia dobre nasycenie drewna i równomierną powierzchnię, która uzyskuje połysk bez konieczności polerowania. Produkt rozprowadzany padem w fazie mokrej delikatnie impregnuje drewno i pozostawia naturalnie matową powierzchnię. Olej z twardym woskiem jednocześnie wnika głęboko w drewno. OLI-NATURA olej z twardym woskiem doskonale wypada podczas testów odporności na środki chemii gospodarczej i płyny. W przeciwieństwie do powierzchni lakierowanych powierzchnie wykończone twardym woskiem nadają się do łatwej renowacji. Uszkodzone miejsce wystarczy po miejscowym wyszlifowaniu ponownie uzupełnić olejem. W efekcie zostaje podkreślony naturalny kolor drewna i jedwabista w dotyku powierzchnia.

Oli Lacke GmbH to rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w saksońskim Lichtenau w Niemczech, produkujące nowoczesne systemy do wykańczania powierzchni drewna. Nasze produkty są stosowane na całym świecie przez zakłady przemysłowe oraz rzemieślników. Oferta dzieli się na dwie osobne marki: tradycyjna marka OLI LACKE cieszy się rosnącą popularnością szczególnie ze względu na przyjazne środowisku lakiery wodne. OLI NATURA to z kolei marka promująca naturalne oleje i woski, ceniona przez znane firmy zajmujące się wykańczaniem mebli i podłóg. Celem przedsiębiorstwa jest oferowanie produktów najwyższej jakości, będących równocześnie wyznacznikiem swojej marki.

error: Content is protected !!