marcopol_DON_4555

Najlepsze do zawiasów i prowadnic

Wkręty EURO są najlepszym rozwiązaniem do montażu zawiasów i prowadnic. Ich konstrukcja gwarantuje mocne i bezpieczne połączenie okuć w meblach wykonanych z różnych materiałów – zarówno z drewna, jak i płyt drewnopochodnych. Firma Marcopol, wiodący dostawca na rynku elementów złącznych do branży meblarskiej, ma do zaoferowania dwie wersje popularnego łącznika.

Wkręty Euro ze względu na swoją budowę stanowią idealne rozwiązanie do mocowania wszelkiego rodzaju okuć meblowych. Kształt zastosowanego w nich gwintu gwarantuje pewne mocowanie zarówno w litym drewnie, jak i materiałach drewnopochodnych o mniejszej gęstości. Dodatkowo wysoko wykształcony gwint od samego początku pozwala na szybsze uchwycenie ścian wywierconego wcześniej otworu montażowego i prowadzenie wkrętu, przyspieszając sam montaż.

Marcopol oferuje je w dwóch wersjach – z łbem walcowym do montażu zawiasów oraz z łbem stożkowym do montażu prowadnic.

Wkręty Euro z łbem walcowym są dostępne w średnicy 6.3 mm oraz w dziesięciu długościach: 10, 11.5, 13, 16, 20, 23, 24, 27, 30 i 40 mm. W każdym z wariantów wielkość łba jest taka sama – 9.3 x 3 mm (śred. x wys.). Na łbie wybite jest wgłębienie PZ-KOMBI łączące standardowe wgłębienie krzyżowe typu PZ z nacięciem prostym. Możliwość zastosowania zarówno bita krzyżowego lub prostego stanowi istotne udogodnienie dla montujących meble.

Wkręty z łbem walcowym stosuje się do montażu zawiasów z racji lepszego docisku prowadnika zawiasu do płyty meblowej przez dolną, płaską część łba.

Wkręty Euro z łbem stożkowym (wpuszczanym) dostępne są w większej gamie średnic oraz długości (śred. x dł.):

  •     4.0 x 13 mm,
  •     5.0 x 9/11.5/13/17/20/23 mm,
  •     6.0 x 8/11.5/13/20 mm,
  •     6.3 x 9.5/11.5/13/16/17/20/24/28 mm.

Średnica łba wkrętu zmienia się analogicznie wraz ze wzrostem średnicy gwintu. Łeb ma typowe nacięcie krzyżowe typu PZ. Na zamówienie wkręt może mieć na wejściu gwintu element wprowadzający, który dodatkowo ułatwia montaż.
Wkręty z łbem stożkowym stosuje się głównie do montażu prowadnic, gdyż łeb wkrętu podczas montażu chowa się zarówno w płycie meblowej, jak i w otworze montażowym prowadnicy, umożliwiając swobodną pracę elementów tejże prowadnicy.

Oba łączniki wykonane są ze stali węglowej i wykończone powłoką cynkową o grubości 5 um. Na życzenie klienta mogą być wykończone również powłoką cynkową w pasywacji żółtej lub czarnej albo ozdobną powłoką niklową.

Dodatkowo na zamówienie klienta oba typy wkrętów mogą zostać wykonane z innymi typami wgłębień lub nacięć pod narzędzia montażowe stosowane przez danego producenta mebli.

error: Content is protected !!