MultiStar C – nowość – hybryda w ofercie Höcker Polytechnik

Filtry MultiStar, projektowane pod potrzeby dużych i średnich zakładów przemysłu drzewnego, tartacznego i producentów mebli posiadających rozbudowane parki maszynowe i kompletne linie produkcyjne oraz mobilne centrale odpylające Vacumobil dedykowane dla małych i średnich zakładów obróbki drewna, poszukujących wydajnych odpylaczy z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb. Te dwie grupy produktów posłużyły firmie Höcker Polytechnik jako baza do stworzenia zupełnie nowego rozwiązania – hybrydowych filtrów MultiStar C.

 

– Nowy typoszereg filtrów zapełnia istniejącą w naszej ofercie niszę. Dotychczas nasi klienci mieli do wyboru albo duże filtry MultiStar, których budowa każdorazowo jest opracowywana w zależności od potrzeb, dostępnego miejsca i zaplanowanego wariantu odbioru z filtra wytrąconego w nim odpadu, albo małe, mobilne urządzenia Vacumobil, które trafiały wszędzie tam, gdzie nie było możliwości lub nie opłacało się instalowanie stacjonarnych, dużych urządzeń filtrujących – mówi szef biura techniczno-handlowego firmy Höcker Polytechnik, Władysław Kisielewicz. – Od teraz możemy zaproponować klientom urządzenie „pośrednie”, łączące w sobie prostą obsługę i funkcjonalność odpylaczy Vacumobil z wydajnością potężnych filtrów MultiStar – dodaje.

 

MultiStar C – budowa modułowa

Hybrydowe filtry MultiStar mają innowacyjną konstrukcję, która pozwala na prosty montaż w ciągu kilku godzin. Urządzenia dostarczane są w trzech wstępnie zmontowanych modułach, a dla zapewnienia bezpieczeństwa całej instalacji konieczne jest użycie dźwigu. Ich atutem, obok prostego montażu jest też kompaktowa budowa, bo do instalacji potrzeba zaledwie 10 m ² powierzchni.

Do kołnierza wylotowego modułu dachowego standardowo można podłączyć kanał recyrkulacji powietrza powrotnego. Regeneracja rękawów filtracyjnych filtra odbywa się poprzez przedmuchiwane sprężonym powietrzem.

W module filtracyjnym, dzięki podwójnemu wdmuchiwaniu mieszaniny pył/powietrze przez dwa moduły wlotowe, udało się uzyskać zmniejszenie prędkości dopływu, co pozwala na oszczędzanie materiału filtrującego. Jeden lub dwa wentylatory, zaprojektowane specjalnie dla tego typoszeregu urządzeń, zapewniają z kolei maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Zastosowano tu rękawy filtracyjne, wykonane z wysokiej jakości materiału filtracyjnego z koszami podtrzymującymi.

Obudowa filtra jest samonośną konstrukcją z ocynkowanej blachy stalowej, co pozwala spełnić wysokie wymagania związane z warunkami pracy podczas działania podciśnienia.

Dostępnych jest sześć wersji obudowy filtra MultiStar C, każdy z trzema opcjami rozładowania, co daje 18 różnych możliwości dopasowania do potrzeb klienta.

– Seria hybrydowych filtrów MultiStar C pokrywa zapotrzebowanie tych zakładów, w których trzeba uzyskać wydajność do 30000 m³ na godzinę. Dzięki doskonałemu stosunkowi wydajności do ceny, filtry te zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów – podkreśla Władysław Kisielewicz.

 

Elastyczny i wszechstronny filtr

Filtry MultiStar C kierowane są do wielu branż i poradzą sobie z filtracją różnych materiałów. Obok branży drzewnej czy przetwórstwa tworzyw sztucznych świetnie sprawdzą się też przemyśle drukarskim, recyklingowym, w produkcji opakowań czy tektury falistej.

Na życzenie klienta filtry mogą współpracować systemami Smart Home lub zostać włączone w sieć intranet, co daje pełną kontrolę nad działaniem urządzeń z dowolnego miejsca.

 

Czyszczenie rękawów filtracyjnych filtra sprężonym powietrzem

Rozwiązaniem cenionym przez wielu klientów firmy Höcker Polytechnik jest czyszczenie rękawów filtracyjnych sprężonym powietrzem. Atutami takiego systemu regeneracji jest przede wszystkim ciągłe czyszczenie filtrów, bez przerw w produkcji, a także niskie zużycie sprężonego powietrza. Taki sposób regeneracji nadaje się do niemal każdego rodzaju materiałów i pyłów oraz gwarantuje najwyższą skuteczność filtracji dzięki niewielkiemu zanieczyszczeniu filtra. Przekłada się to również na wydłużenie żywotności worków filtracyjnych.

Filtry MultiStar CT wyposażone są w 6 zbiorników o pojemności 1050 litrów, w których zbierane są wytrącone w filtrze odpady. Każdy z nich posiada segment odcinający, co pozwala na opróżnienie zbiornika bez konieczności przerywania pracy całego systemu.

– Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest filtr MultiStar CP ze zintegrowaną brykieciarką, która bezpośrednio przetwarza odpylony materiał do postaci brykietu. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy trafiający do brykieciarki materiał jest drobny lub średniej wielkości, pozwalając efektywnie zagospodarować wytrącone w filtrach odpady – mówi Władysław Kisielewicz.

Inną możliwością jest zastosowanie obrotowej śluzy celkowej – MultiStar CZ, która wysypuje materiał np. bezpośrednio do kontenerów lub podaje porcje materiału do systemu transportującego np. do silosu lub kontenera. Wszystkie śluzy są testowane i certyfikowane pod kątem odporności ogniowej.

 

Fot. Höcker Polytechnik

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług