Mostki – ważny punkt na branżowej mapie

Wrzesień to dla branży drzewnej zawsze bardzo intensywny miesiąc. W napiętym programie targowych imprez warto zarezerwować czas na odbywające się co dwa lata Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS w Mostkach koło Świebodzina. To największe spotkanie biznesowe dla sektora leśnego, służące promocji produktów oraz usług, nawiązaniu długotrwałych kontaktów biznesowych, prezentacji innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz kreowaniu nowych trendów. Targi odbędą się w dniach 7-9 września 2018 roku.

 

Targi EKO-LAS to wydarzenie o długiej tradycji oraz sprawdzone narzędzie promocji firmy. To również przedsięwzięcie, które wspiera rozwój branży leśnej. Nic dziwnego, że wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych firm, a zobaczyć na niej można narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności, odzież ochronną, instrumenty pomiarowe, maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego i tartacznego, a także wyroby z drewna. W tym roku swoją ofertę zaprezentują czołowi liderzy z branży leśnej oraz mniejsze przedsiębiorstwa dobrze znane na polskim rynku. Wśród wystawców pojawią się m.in.: FOREX Polska (John Deere), Profesjonalne Maszyny Leśne (Ponsse), Kopa Kamiński (Rottne), Fortech Serwis (EcoLog, Gremo), Bóbr Maszyny Leśne (Logset), Agco (VALTRA), Ośrodek Techniki Leśnej Jarocin, Fao Far, Husqvarna, Agromet (Motoimport), ARCON (Komatsu), MHS SERWIS HYDRAULIKA SIŁOWA, czy RUNFOREST. Wielu z wystawców zapowiedziało także pokazy herwesterów i forwarderów.

„Podczas organizacji Targów stawiamy na biznesowy charakter wydarzenia, szeroką promocję nowości, przyciągnięcie profesjonalnej publiczności oraz dynamiczne pokazy maszyn” – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu. „Priorytetem jest dla nas stworzenie korzystnego gruntu pod kontakty handlowe oraz zmotywowanie branży leśnej do rozmowy na temat aktualnych wyzwań czy problemów” – dodaje.

 

Targi nie tylko dla liderów

W tym roku na powierzchni 60.000 m² swoją ofertę zaprezentują branżowi liderzy oraz wiodący w dostawcy. Na liście wystawców znajdują się również przedstawiciele związków i stowarzyszeń branżowych oraz media. Do udziału w wydarzeniu regularnie zapraszani są właściciele Zakładów Usług Leśnych oraz ich pracownicy, jak również przedstawiciele Lasów Państwowych, rolnicy, właściciele lasów prywatnych, pracownicy przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, przedsiębiorstw komunalnych, energetycznych, budowy dróg i mostów, a także osoby zainteresowane tematem produkcji biomasy. Na targach można ponadto spotkać przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i grupy szkolne.

Firmy, które zdecydują się wziąć udział w Targach EKO-LAS mogą liczyć na dobrze przygotowaną infrastrukturę oraz zaplecze logistyczne. Organizator zapewnia komfortowe warunki wystawiennicze oraz sprawny serwis techniczny. Ekspozycja zostanie podzielona tematycznie, co ułatwi zwiedzającym dotarcie do interesujących ich produktów.

Podczas tegorocznej edycji targów zostanie też przyznany Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konkursie mogą wziąć wszyscy wystawcy, którzy zgłoszą swój udział w Targach EKO-LAS oraz posiadają w swoim portfolio innowacyjne rozwiązania leśne na nowy sezon, które są wykonane w oparciu o najwyższe technologie. Złoty Medal to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat przez skład Sądu Konkursowego Międzynarodowych Targów Poznańskich i licząca się na runku rekomendacja specjalistów, która podkreśla innowacyjność oraz wysoką jakość produktu lub usługi.

 

Maszyny na żywo

Odbywające się raz na dwa lata Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS to jedyne w naszym kraju wydarzenie, które dostarcza uczestnikom aż tylu emocji. Wywołują je bardzo efektowne pokazy maszyn wykorzystywane do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna, a także liczne prezentacje sprzętu nowej generacji, które odbywają się na stoiskach wystawców. Magnesem przyciągającym branżę leśną na Targi EKO-LAS jest też organizacja wydarzenia w całości na terenach leśnych, dzięki czemu uczestniczący w nich wystawcy mają możliwość wydobycia praktycznych zalet maszyn. Emocjonujące pokazy harwesterów czy forwarderów na powierzchniach demonstracyjnych stały się siłą napędową ostatniej edycji, dlatego tegoroczne wydarzenie również zostanie wzbogacone prezentacją maszyn w czasie pracy.

Fot. MTP