Modne aluminium

Aluminium to bardzo wdzięczny i uniwersalny surowiec, z którego firma GAMET produkuje szeroką gamę uchwytów meblowych zarówno dwupunktowych, jak i uchwytów w postaci profili aluminiowych. Popularność tego typu rozwiązań do mebli kuchennych, łazienkowych czy też pokojowych potwierdziły także tegoroczne targi Salone del Mobile w Mediolanie.

P

rofile aluminiowe UA112, UA116 i UA119 stanowią ciekawą i bardzo popularną alternatywę do tradycyjnych uchwytów dwupunktowych. Są to formy bardzo proste i nowoczesne, przeznaczone do mebli wykonanych w tym samym stylu. Każdy z tych profili może mieć krawędzie frezowane na kilka sposobów (A, B, C, D) w zależności od wizji projektanta i upodobań klienta. Profile dostępne są w wielu długościach – od 72 aż do 896 mm oraz w pięciu kolorach – chromie (G0004), niklu szczotkowanym (G0007), naturalnym aluminium (A0C00) oraz czarnym (LPM30) i białym macie (LPM40). Mając tak szeroką ofertę, projektowanie mebli kuchennych, gdzie modne jest stosowanie szuflad o różnych szerokościach, będzie dużym ułatwieniem.

Minimalizm i prostota w kształcie przejawiająca się w uchwycie aluminiowym UA107 pozwala na jego aranżowanie do nowoczesnych mebli i wnętrz. Uchwyt dostępny jest w jednym rozstawie 160 mm, z kolei bogata kolorystyka uchwytu pozwala na stosowanie go do różnych rodzajów i kolorów frontów. Uchwyt występuje w kolorze naturalnej anody (AC00) oraz lśniącego chromu (G0004). Nowością jest wykończenie uchwytu w kolorze grafitu strukturalnego (LPS01), który bardzo dobrze wpisuje się w panujące trendy loftowe. Produkt dostępny jest także w bardzo popularnych kolorach malowanych: matowej bieli (LPM40) i matowej czerni (LPM30) oraz kolorach inspirowanych światem dziecięcym, to jest różu (R4003), zieleni (R0027), niebieskim (R0065).