Mocna jak Multi Leg

Stopka meblowa Multi Leg to sztandarowy produkt firmy Bi-Plast z Elbląga, zajmującej się produkcją akcesoriów meblowych z tworzyw sztucznych. Multi Leg jest bardzo stabilną i łatwą w regulacji nóżką przeznaczoną do wykorzystania w warunkach dużych obciążeń. Jej wytrzymałość potwierdziło uzyskane w ostatnim czasie świadectwo badań zgodności z wymaganiami wytrzymałości na tego typu produkty.

Stopka Multi Leg jako element konstrukcyjny mebli spełnia wymagania polskiej i europejskiej normy PN-EN 14749:2016 Meble – Mieszkaniowe i kuchenne segmenty do przechowywania oraz kuchenne płyty robocze – Wymagania bezpieczeństwa i metody badań. Oznacza to, że przy standardowym montażu nóżek w szafce wytrzymują one siłę pionową 1000 N. Producent zbadał też graniczną wartość, w jakiej następuje trwałe odkształcenie tych elementów w takich warunkach i wyniosło ono 5050 N, czyli pięciokrotnie przekroczyło wartość podaną w normie.

Stopka spełnia także, na trzecim najwyższym poziomie badań, normę międzynarodową ISO 7170:2005 Meble – Meble do przechowywania – Oznaczenie wytrzymałości i trwałości.

Produkt wytrzymuje więc nacisk do 500 kg, dzięki czemu może być wykorzystywany w projektach mebli kuchennych, w których stosuje się blaty kamienne lub inne o dużym ciężarze.

Oferta firmy Bi-Plast w zakresie nóżek Multi Leg jest kompleksowa. Produkt jest wytwarzany w 5 wysokościach z możliwą regulacją wysokości do określonego zakresu. Dodatkowo w ofercie jest także przedłużka, dzięki której każdy model stopki może być przedłużony o 50 mm. W przypadku stopki o najwyższej wysokości pozwala to osiągnąć maksymalną wielkość wynoszącą 245 mm.

(jz)