DCIM100GOPROGOPR1797.

Maszyny szerokotaśmowe Wood-Mizer w nowej odsłonie

Na targach LIGNA w Hanowerze firma Wood-Mizer zaprezentowała trak WB2000 w wersji PRO. Była to światowa premiera maszyny z nowym kształtem głowicy i w nowych barwach Wood-Mizer TITAN.

 

Stabilność w standardzie

Dzięki doświadczeniu, rozeznaniu potrzeb i sugestii klientów, Wood-Mizer zaprojektował trak WB2000, łączący najlepsze cechy technologii wąskotaśmowej i szerokotaśmowej. Nowocześnie zaprojektowane i solidnie skonstruowane łoże umożliwia obróbkę kłód o masie do 6 ton. Ramę traka tworzą dwa masywne stalowe ceowniki o wymiarach: 400 mm na 110 mm. Wszystkie elementy hydraulicznego systemu manewrowania kłodą, takie jak docisk kłody, obracaki łańcuchowe i rolki obrotowe tworzą różnorodne pakiety hydrauliki odpowiednio dobierane do potrzeb klienta.

WB2000 w tartaku może być używany jako niezależna maszyna oraz jako urządzenie uzupełniające istniejącą linię do obróbki kłód. Dostępne pakiety hydraulik i długości ram powodują, że maszyna jest bardzo uniwersalna i może służyć do przecierania zarówno surowca twardego, krótkiego, o dużych średnicach, jak i typowego materiału budowlanego w długościach powyżej 6m.

 

Cięcie pod kontrolą

Model WB2000 ma bardzo wytrzymałą konstrukcję ramy oraz głowicy tnącej. W przypadku zastosowania taśmy tnącej o szerokości 75mm (dostępne w ofercie WMI z podziałką 22,22 mm oraz 28,50 mm) można znacząco obniżyć koszty eksploatacji brzeszczotów.

Stanowisko operatora umiejscowione jest na końcu ramy traka. Wyposażone jest w nowoczesny pulpit z ekranem dotykowym, sterującym wszystkimi funkcjami obsługi traka. Intuicyjnie zaprojektowany układ funkcji wyświetlanych na ekranie umożliwia operatorowi śledzenie procesów obróbki i kontrolę parametrów przecieranego materiału, a wysokiej jakości manipulatory (joysticki) umieszczone po obu stronach siedziska operatora, pozwalają mu na płynną regulację i kontrolę wszystkich funkcji maszyny.

W wersji PRO stanowisko operatora również jest wyposażone w dotykowy ekran do obsługi wszystkich funkcji cięcia oraz poszczególnych elementów hydrauliki maszyny. W celu jak najlepszej widoczności obrabianego materiału, zgodnie z wymogami CE, w standardzie zamontowano dwie kamery z ekranem podglądu na proces cięcia. Opcjonalnie istnieje możliwość zamontowania do czterech kamer. W wersji PRO zaawansowany system automatycznego ustawiania grubości cięcia PLC IndustrialSetworks pozwala na wyświetlanie na 19-centymetrowym panelu dotykowym danych o wymiarach desek i kantówek wraz z aktualną wysokością głowicy, pozycją głowicy tnącej na łożu oraz mocy pobieranej aktualnie przez główny silnik traka.

 

Trak WB2000 w skrócie:

– stanowisko operatora z ekranem dotykowym do obsługi wszystkich funkcji cięcia i hydrauliki maszyny;

– urządzenie do automatycznego ustawiania wysokości cięcia – PLC setworks;

– wzmocniona rama o dopuszczalnym obciążeniu do 6 ton;

– łańcuchowy obracak kłody, dzięki któremu można obrócić nawet największe kłody;

– dwie hydrauliczne rolki obrotowe służą do wzdłużnego przesuwania kłody na ramie traka, co pozwala na szybkie ustawienie kłody w odpowiedniej pozycji do cięcia;

– dwukierunkowe dociski są niezbędne podczas cięcia kłód o dużych naprężeniach wewnętrznych, dodatkowo dwustronnie unieruchamiają materiał podczas cięcia;

– hydrauliczny docisk kłody przeznaczony jest do unieruchamiania kłody podczas cięcia;

– elektroniczny system zmiany prędkości liniowej brzeszczotu (opcjonalnie).

Fot. Wood-Mizer

error: Content is protected !!